przeczytaj o naszych trasach

 • Majorka nieznana

  Majorka to największa wyspa hiszpańskiego archipelagu Balearów. Mieszkańcy i licznie przybywający tu goście rozkoszują się jej łagodnym klimatem i różnorodnym krajobrazem: od majestatycznych gór i skalnych klifów przez porośnięte sadami cytrusowymi doliny po piaszczyste plaże otaczające zatoki o szmaragdowych wodach.

  więcej ...

 • Wielki Tydzień w Jerozolimie

  Dla człowieka wierzącego pobyt w Ziemi Świętej jest zawsze głębokim doświadczeniem duchowym i okazją do ożywienia wiary. Ale spędzenie w ziemskiej ojczyźnie Chrystusa Wielkiego Tygodnia i uczestnictwo w celebracjach Triduum Paschalnego ma w sobie coś wręcz mistycznego.

  więcej ...

 • LAOS – KRAJ MILIONA SŁONI

  Laos to zapomniana kraina. Turyści zwiedzający główne atrakcje turystyczne Indochin (takie jak Bangkok, Angkor Wat czy deltę Mekongu), a nawet podróżnicy eksplorujący mniej znane części regionu rzadko zaglądają do tego kraju…

  więcej ...

 • DLACZEGO JECHAĆ DO RWANDY?

  Wyjazd może być pielgrzymką do Kibeho – jedynego na kontynencie afrykańskim miejsca objawień Matki Bożej. Termin wyjazdu planujemy tak, by znaleźć się w sanktuarium na czas głównych uroczystości rocznicy objawień, 28 listopada.

  więcej ...

 • SPOJRZENIE NA BIESZCZADY

  Bieszczadzkie szlaki we wrześniu i zimą.

  więcej ...

 • „NAD PIĘKNYM, MODRYM DUNAJ(C)EM…”

  Kilka lat temu nasze Biuro zorganizowało pielgrzymkę w okolice Starego i Nowego Sącza, którą nazwaliśmy „Rekolekcje na Ziemi Sądeckiej”. Tygodniowy pobyt w malowniczej scenerii Beskidu Wyspowego, przełomów Dunajca oraz Jezior: Czchowskiego i Rożnowskiego łączył poznawanie historii i kultury tych terenów z konferencjami duchowymi i nabożeństwami, przewidywał więcej czasu na osobiste przemyślenia i modlitwę

  więcej ...

 • Katedry, zamki i miasta pokrzyżackie

  „Lecz krzyżackiego gadu nie ugłaszcze nikt ni gościną, ni prośbą, ni dary!
  Małoż Prusaki i Mazowsza cary ziem, ludzi, złota wepchnęli mu w paszcze?
  On wiecznie głodny! Choć pożarł tak wiele, na resztę naszą rozdziera gardziele”. (Adam Mickiewicz, Grażyna)

  więcej ...

 • SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ Z BONARIA

  Wspaniała statua Matki Bożej, eksponowana dziś w Sanktuarium na Wzgórzu Bonaria w Cagliari na Sardynii, jest tą samą rzeźbą, która w odległym XIV wieku przypłynęła do stóp wzgórza, kilka kroków od kościoła w którym się dziś znajduje.

  więcej ...

 • Szlakiem polskich cmentarzy na gościnnej ziemi irańskiej

  Od 2010 roku Pallotyńskie Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne organizuje raz do roku bardzo ciekawą pielgrzymkę po Iranie pod nazwą "Inną drogą … do kraju Mędrców ze Wschodu". W ciągu 12 dni, przejechawszy autokarem ponad 4000 km turysta-pielgrzym zapoznaje się z historią tej jednej z najstarszych cywilizacji świata, a także poznaje miejsca wspomniane w Starym Testamencie.

  więcej ...

 • BERLIN – CZY ZNASZ?

  Niedaleko Placu Aleksandra (nad którym góruje, mierząca 368 m., wieża telewizyjna zwana Wieżą Aleksa) stoi gotycki ewangelicki kościół Najświętszej Marii Panny, którego początki sięgają XIII w. MUR BERLIŃSKI: Od 13 sierpnia 1961 r. do 9 listopada 1989 r. mur stanowił betonową, wysoką na niemal 4 metry granicę między Berlinem Zachodnim a Berlinem Wschodnim.

  więcej ...

 • Radom na tle innych miast powszechnie uznawanych za atrakcyjne turystycznie może wypaść dość blado. Kto jednak lepiej pozna jego historię zrozumie, że w przeszłości nie ustępował on znaczeniem innym ważnym ośrodkom.

  więcej ...

 • MAURITIUS – KRAINA PLAŻ I SŁOŃCA

  Mauritius to państwo wyspiarskie położone w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego, około 900 km na wschód od Madagaskaru. Wyspa jest częścią archipelagu Maskarenów. Poza główną wyspą do Mauritiusa należą: wyspa Rodrigues, archipelag Cargados Carajos i wyspy Agalega.

  więcej ...

 • ZAPRASZAMY DO MONGOLII,

  gdzie pod parasolem wspaniałego nieba, dzień szybko wstaje z ciemnej głębi nocy, płonie słońcem w południe i kończy się nagle, pośpiesznie omijając ostrożność zmierzchu. Widoki zapierają dech w piersiach!

  więcej ...

 • wieden

  TRZY TWARZE WIEDNIA

  MUZYKA… Wiedeń to bez wątpienia światowa stolica muzyki. W mieście mieszkali – jedni dłużej, inni krócej – niemal wszyscy najwięksi kompozytorzy muzyki klasycznej. Wiedeńskie parki i place pełne są wspomnień o wirtuozach pięciolinii.

  więcej ...

 • SAMOA - WYSPY SKARBÓW W SERCU PACYFIKU

  Samoa to archipelag wysp położonych w centralnych rejonach Pacyfiku, gdzieś w połowie drogi miedzy Hawajami a Nową Zelandią. Kiedyś kolonialne potęgi podzieliły te wyspy na strefy wpływów. Podział istnieje do dziś, bo o ile Samoa zachodnie wyzwoliły się spod obcej dominacji i są suwerennym państwem, o tyle Samoa wschodnie wciąż wchodzą w skład terytorium USA i oficjalnie nazywają się Samoa Amerykańskimi.

  więcej ...

 • ŚLADAMI ŚW. JANA PAWŁA II

  „Tu w tym mieście wszystko się zaczęło (…)”. Słowa wypowiedziane przez papieża w czerwcu 1999 roku w Wadowicach znane są wszystkim. Dzisiaj, gdy od śmierci Jana Pawła II minęło już 10 lat, zapraszamy na pielgrzymkę, która pozwoli nam przypomnieć drogę, jaka zaprowadziła Karola Wojtyłę najpierw na stolicę św. Stanisława w Krakowie, a następnie na stolicę św. Piotra w Rzymie.

  więcej ...

 • UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA W SPYCIMIERZU I WYPOCZYNEK W TERMACH UNIEJÓW

  TERMIN: 26.05-27.05.2016. Spycimierz jest to niewielka wieś położona nad Wartą należąca do gminy Uniejów w województwie łódzkim. Niegdyś znajdował się tu gród książęcy w ziemi łęczyckiej, który później jako gród i siedziba kasztelana ochraniał wschodnią granicę ziemi sieradzkiej.

  więcej ...

 • Zapraszamy na trasę do Japonii 27.05 – 08.06.2017

  PEREGRINUS w „IDZIEMY”! W tygodniku „IDZIEMY” z dnia 8.03.2015 przeczytacie o Japonii! Działu „MIEJSCA ŚWIĘTE” szukajcie na 37 stronie! Artykuł pt. „Chrześcijanie odnalezieni”, którego autorem jest Agnieszka Sieńko, opowiada o pięknych, choć trudnych początkach chrześcijaństwa w Kraju Kwitnącej Wiśni. Zapraszamy do lektury!

  więcej ...