przeczytaj o naszych trasach

Dlaczego jechać do Rwandy?
tekst: Agnieszka Sieńko
zdjęcia: Ks. Roman Tkacz, Dariusz Sokulski, Agnieszka Sieńko

Wyjazd może być pielgrzymką do Kibeho – jedynego na kontynencie afrykańskim miejsca objawień Matki Bożej. Termin wyjazdu planujemy tak, by znaleźć się w sanktuarium na czas głównych uroczystości rocznicy objawień, 28 listopada. Uczestniczymy wtedy w modlitewnym spotkaniu kilku tysięcy pielgrzymów afrykańskich: w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Różańca świętego, czy wieńczącej wszystko Eucharystii ubogaconej wielogłosowym śpiewem afrykańskich chórów. Każdego dnia przygotowując się do uroczystości poznajemy szczegóły objawień i orędzie Matki Bożej.

Lot do Rwandy może też być realizacją marzeń o poznaniu „kraju tysiąca wzgórz”, „afrykańskiej Szwajcarii’. Widok soczyście zielonych wzgórz, upraw herbaty czy ryżu na ich zboczach i szmaragdowych jezior pośród nich zaskakuje i jest prawdziwie zachwycający!

Jest taki dzień na trasie, kiedy ruszamy na spotkanie z fauną i florą Parku Narodowego Akagera. Piękno stworzenia widoczne w żyrafie dostojnie obserwującej okolicę, w zebrze z delikatnie drżącą, pręgowaną skórą, w płochliwych guźcach umykających nawet przed tropiącym je okiem obserwatora, czy wreszcie w wysepkach na wodzie: w uszach i wybałuszonych oczach wielkich hipopotamów, których cielsko skryte jest pod lustrem wody…. I gdzieś dalej dyndające gniazdo żółciutkiego wikłacza, a gdy tak jeszcze zza drzewa przy ścieżce wyłoni się słoń…?!!! Żadne Zoo tego nie zastąpi!


Jeśli słyszeliśmy o Adopcji Serca to wyjazd do Rwandy pokaże nam, jak wiele znaczyć może nasza niewielka, zdawałoby się, pomoc. Od kilku lat w naszych grupach są adopcyjni rodzice zaangażowani w akcję poprzez Pallotyńską Adopcję Serca czy Ruch Maitri. Właśnie z ruchu Maitri dostaliśmy relacje z takich spotkań:

Pani Małgosi -

i Pani Beaty.

ZAPRASZAMY, ta pielgrzymka zmienia!

P.S. informacje o adopcji serca znajdziecie na stronach:

www.sekretariat-misyjny.pl
www.maitri.pl

przeczytaj program pielgrzymki