trasy

Rwanda
Cud w sercu Afryki
23.11 – 03.12.2018 / 11 dni / cena: 1000 EUR + 4500 PLN
ZAPEWNIAMY:
  • przeloty samolotem
  • przejazdy autokarem
  • noclegi w ośrodkach misyjnych i domach rekolekcyjnych (pokoje 2-osobowe)
  • wyżywienie pełne (3 posiłki)
  • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów
  • opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
  • wizę
  • ubezpieczenie
  • opiekę księdza przewodnika i/lub pilota pielgrzymkowego
  • Msze św.

1 DZIEŃ: WARSZAWA – KIGALI

Przelot z Warszawy do Kigali (z przesiadką).

2 DZIEŃ:KIGALI – KABGAYI – KIBEHO

Na trasie postój w Kabgayi (pierwsza bazylika na terenie Rwandy i siedziba biskupa), Ruhango (Centrum Miłosierdzia Bożego i duszpasterskie centrum pallotyńskie), dojazd na nocleg do Kibeho.

3. DZIEŃ: KIBEHO: SANKTUARIUM MARYI MATKI SŁOWA

Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej w miejscu pierwszych objawień Maryi na kontynencie afrykańskim (lata 1981-89). Na terenie sanktuarium, które dziś jest pod opieką Księży Pallotynów, znajdują się: Kaplica Objawień, kościół Matki Bożej Bolesnej, są ścieżki Drogi Krzyżowej i różańcowe. Historia objawień, spotkanie z wizjonerką Natalią, wspólna Msza święta i indywidualna modlitwa wypełnią czas pobytu w „afrykańskim Lourdes”.

4. DZIEŃ: KIBEHO – KIGALI

Przejazd wśród pól herbacianych. W Gikongoro grupa zatrzyma się przy wybudowanym przez Pallotynów kościele (dziś katedrze) i siedzibie biskupa; centrum animacji pastoralnej. Zwiedzanie Muzeum Narodowego Rwandy w Butare, postój w Nyanzie (zwiedzanie rezydencji króla Rwandy do 1959 r.).

5. DZIEŃ: KIGALI – PARK NARODOWY AKAGERA – KIGALI

Wczesny wyjazd do Parku Narodowego Akagera. Ten leżący przy granicy z Tanzanią park obejmuje sawannowy obszar północno-wschodniej Rwandy (możliwość obserwacji flory i fauny parku: zebry, antylopy, hipopotamy, bawoły, guźce…). Powrót do Kigali.

6. DZIEŃ: KIGALI – BASE – RUHENGERI

Zwiedzanie Kigali: centrum upamiętniające masakrę ludności, Muzeum Historii Kigali, Stadion Narodowy. Po południu przejazd przez górzysty teren, silnie urozmaicony przez sejsmiczną historię Ziemi. Zwiedzanie plantacji herbaty. Dojazd do Ruhengeri – miasta pod wulkanami.

7. DZIEŃ: RUHENGERI – GISENYI – RUHENGERI

Przejazd do Gisenyi, miasta położonego przy granicy z Kongiem, nad jeziorem Kivu. Możliwość odpoczynku, rejs po jeziorze Kivu.

8. DZIEŃ: RUHENGERI – NYAKINAMA – KINONI – RUHENGERI

Wizyta w ośrodku prowadzonym przez Siostry od Aniołów i parafii prowadzonej przez księży Pallotynów u podnóża wulkanu Muhabura. Wyjazd w górzysty rejon Parku Narodowego Wulkanów.

9. DZIEŃ: RUHENGERI – REMERA RUHONDO – KIGALI

Przejazd do Remera Ruhondo: czas na modlitwę i refleksje. Przejazd do stolicy kraju – Kigali.

10. / 11. DZIEŃ: KIGALI – KABUGA – WARSZAWA

Przejazd do Kabugi i nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, będącego pod opieką Pallotynów. Czas na indywidualny spacer po Kigali, późnym popołudniem przejazd na lotnisko i przelot do Warszawy (z przesiadką).

zobacz relację

przeczytaj artykuł

OFERTY SPECJALNE

BIRMA I LAOS
 
09.02 – 22.02.2019

 
 
 

 czytaj
BRAZYLIA
 
06.03 – 24.03.2019

 
 
 

 czytaj
FATIMA
 
24.04 – 29.04.2019

Dla seniorów i osób o ograniczonej możliwości ruchu

 czytaj