trasy

RWANDA
Cud w sercu Afryki
11 dni, samolotowo – autokarowa
26.02 – 07.03.2024 / CENA: 1 490 EUR + 5 750 PLN


ZAPEWNIAMY:
 • przeloty samolotem
 • przejazdy autokarem/busem
 • noclegi w ośrodkach misyjnych i domach rekolekcyjnych (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
 • wyżywienie pełne (3 posiłki)
 • opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, opłaty za przewodników lokalnych i świadczenia zwyczajowe
 • ubezpieczenie
 • opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Pomocowego
 • wizę
 • opiekę księdza przewodnika
 • Msze św.
 • UWAGA! Wg obwiązujących w Rwandzie przepisów prawnych szczepienia nie są wymagane. Zachęcamy do zapoznania się z listą zalecanych działań ochronnych. Osoby, które w krótkim czasie przed pielgrzymką odwiedziły kraj endemicznego występowania żółtej febry – szczepienie przeciw tej chorobie jest obowiązkowe.

1 DZIEŃ: WARSZAWA– STAMBUŁ – KIGALI
Przelot do Kigali (z przesiadką w Stambule).

2 DZIEŃ: KIGALI
Zwiedzanie miasta: Centrum Gisozi upamiętniające ludobójstwo w 1994 roku, katedra św. Michała Archanioła, kawa w Hotelu „Milles Collines”.

3 DZIEŃ: KIGALI – BASE – RUHONDO
Przejazd przez górzysty teren, przystanek na plantacji herbaty. Przejazd do Centrum Rekolekcyjnego w Ruhondo.

4 DZIEŃ: RUHONDO – RUHENGERI – KINONI – KIGUFI
Wyjazd do Ruhengeri – prężnie rozwijającego się miasta na północy Rwandy. Przejazd przez górzysty teren, silnie urozmaicony przez sejsmiczną historię Ziemi. Po drodze nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i obiad w Ruhengeri. Wizyta w parafii Kinoni prowadzonej przez księży pallotynów u podnóża wulkanu Muhabura. Przejazd do Kigufi.

5. DZIEŃ: KIGUFI – GISENYI – KIGUFI
Przejazd do Gisenyi – miasta położonego przy granicy z Kongiem, nad jeziorem Kivu. Przejazd wśród herbacianych pól, przez las Gishwati. Rejs po jeziorze Kivu możliwość odpoczynku i kąpieli w ciepłych źródłach.

6. DZIEŃ: KIGUFI – KABGAYI – RUHANGO – NYANZIE – KIBEHO
Przejazd do Kibeho. Po drodze: nawiedzenie Kabgayi (pierwsza bazylika na terenie Rwandy i siedziba biskupa), Ruhango (pallotyńskie Centrum Miłosierdzia Bożego), Nyanzie (zwiedzanie rezydencji króla Rwandy do 1959 r.).

7. DZIEŃ: KIBEHO: SANKTUARIUM MARYI MATKI SŁOWA
Uczestnictwo we Mszy świętej z międzynarodową wspólnotą pielgrzymów i indywidualna modlitwa w „afrykańskim Lourdes”. Na terenie sanktuarium, będącego pod opieką księży pallotynów, znajdują się: Kaplica Objawień, kościół Matki Bożej Bolesnej, ścieżki Drogi Krzyżowej i różańcowe oraz kaplica wieczystej adoracji (ołtarz „Światło Pojednania i Pokoju" poświęcony przez papieża Franciszka w Krakowie, który jest jednym z „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”). W miarę możliwości – wizyta w Ośrodku dla Dzieci Niewidomych w Kibeho, prowadzonym przez polskie siostry franciszkanki Służebnice Krzyża.

8. DZIEŃ: KIBEHO – SAVE – BUTARE – KIGALI
Przejazd z Kibeho do Kigali. Postój w Save na terenie pierwszej katolickiej misji w Rwandzie, założonej w 1900 roku przez Ojców Białych ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich i w Butare (zwiedzanie Muzeum Narodowego Rwandy).

9. DZIEŃ: KIGALI – PARK NARODOWY AKAGERA – KIGALI
Wczesny wyjazd (ok 4.30) na safari w Parku Narodowym Akagera. Ten leżący przy granicy z Tanzanią park obejmuje sawannowy obszar północno-wschodniej Rwandy (obserwacja flory i fauny parku: zebry, antylopy, hipopotamy, bawoły, guźce).

10/11 DZIEŃ: KIGALI – STAMBUŁ – WARSZAWA

Czas na zakupy i spacer po Kigali, w nocy przejazd na lotnisko i przelot do Polski (z przesiadką w Stambule).