trasy

Paryż
5 dni, samolotowo – autokarowa
26.08 – 30.08.2020 / CENA: 790 EUR + 1 650 PLN


ZAPEWNIAMY:
  • przeloty samolotem
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem
    Uwaga! Podczas realizacji niektórych punktów programu grupa będzie się przemieszczała po mieście środkami komunikacji publicznej (głównie metrem).
  • noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe)
  • wyżywienie niepełne (2 posiłki – śniadanie w formie bufetu i obiady lub kolacje)
  • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów (z wyjątkiem wjazdu na Wieżę Eiffla), opłaty za przewodników lokalnych oraz świadczenia zwyczajowe
  • ubezpieczenie
  • opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
  • opiekę pilota

1. DZIEŃ: WARSZAWA– PARYŻ
Przelot z Warszawy do Paryża. Pierwsze spotkanie z miastem: wjazd na wieżowiec Montparnasse – panorama miasta i wprowadzenie do jego topografii. Spacer przez Montparnasse – dzielnicę artystów awangardy XX wieku do Dzielnicy Łacińskiej. Zwiedzanie Ogrodów Luksemburskich i literackiej dzielnicy Saint-Germain-des-Pres (dom Mickiewicza, grobowiec króla Jana Kazimierza, dawna siedziba Kultury paryskiej, urocze uliczki i pasaże, kultowe kawiarnie literackie).

2. DZIEŃ: PARYŻ
Zwiedzanie najstarszej części Paryża – wyspy Cité: Sainte Chapelle (słynąca z witraży kaplica królewska) i Conciergerie, zwiedzanie Panteonu (d. kościół św. Genowefy, w którym spoczywają m.in. Wolter, Rousseau, Hugo, Zola), spacer przez Dzielnicę Łacińską. Przejazd do bazyliki królewskiej Saint-Denis, w której spoczywają niemal wszyscy francuscy władcy. Zwiedzanie Muzeum Orsay (muzeum sztuki XIX wieku z wybitną kolekcją dzieł impresjonistów). Rejs statkiem po Sekwanie.

3. DZIEŃ: PARYŻ
Zwiedzanie kościoła Inwalidów z grobem Napoleona. Wycieczka do Wersalu – słynnego kompleksu pałacowo-ogrodowego stworzonego przez Ludwika XIV. Powrót do Paryża – zwiedzanie Luwru (wybrane dzieła), spacer przez dawne królewskie Ogrody Tuileries, Plac Concorde (Zgody) i Pola Elizejskie (możliwość podziwiania wieczornej panoramy Paryża z Łuku Triumfalnego).

4. DZIEŃ: PARYŻ
Zwiedzanie cmentarza Pere Lachaise, na którym pochowani są m.in. Fryderyk Chopin, Edith Piaf, Jim Morrison. Montmartre – dzielnica artystów (bazylika Sacre-Coeur, Plac du Tertre, kabaret Moulin Rouge). Spacer po XIX-wiecznym Paryżu: Opera Garnier, Galeria Lafayette, Muzeum Perfum Fragonard. Przejazd pod Wieżę Eiffla – piknik na Polach Marsowych (degustacja francuskich serów, bagietek i wina); dla chętnych wjazd na Wieżę Eiffla.

5. DZIEŃ: PARYŻ – WARSZAWA
Wolne przedpołudnie. Po południu – przelot do Warszawy.

OFERTY SPECJALNE