o nas

podróżuj z biurem peregrinus

Jesteśmy najstarszym biurem pielgrzymkowym w Polsce, działającym na rynku od ponad 30 lat. Biuro ma na celu realizowanie wyjątkowych podróży, które zapewniają klientom głębokie przeżycia duchowe oraz pozytywne i niezapomniane wrażenia. Główny obszar naszej działalności to wyjazdy o charakterze religijnym. W naszej ofercie znajdują się pielgrzymki i wycieczki zagraniczne oraz pielgrzymki krajowe. Nasze wieloletnie doświadczenie i współpraca z kontrahentami na całym świecie pozwoliło nam stworzyć atrakcyjne oferty wyjazdów grupowych.

historia biura

Sekretariat do Spraw Apostolstwa Prowincji Chrystusa Króla został powołany w ramach Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego dekretem ks. Prowincjała Czesława Parzyszka 28 marca 1984 roku. Miał on podejmować „działania zmierzające do uaktywnienia ludzi świeckich w ich odpowiedzialności za losy Kościoła we współczesnym świecie”.

W ramach Sekretariatu ds. Apostolstwa zostało założone 26 sierpnia 1984 roku Pallotyńskie Biuro Pielgrzymkowe, które działalność rozpoczęło w roku 1985. Był to rok jubileuszowy, w którym przypadało 150-lecie Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego. Pod wpływem sugestii władz pallotyńskich zorganizowano wówczas pierwszą pielgrzymkę młodzieżową do Rzymu.

Początkowo istniały dwa biura pielgrzymkowe: przy Sekretariacie do Spraw Apostolstwa i przy Sekretariacie Misyjnym. Sekretariat Misyjny zajmował się m.in. organizacją pielgrzymek do Rzymu, Wilna oraz na trasie Austria-Szwajcaria-Niemcy. Od roku 1993 połączono obydwa biura i trasy misyjne włączono do ogólnopallotyńskiego biura pielgrzymkowego. Od ponad 30-tu lat dyrektorem Biura Pielgrzymkowego jest ks. Roman Tkacz.

Duszpasterstwo Pielgrzymkowe Księży Pallotynów, a od roku 2013 Pallotyńskie Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Peregrinus, zajmuje się organizacją i prowadzeniem pielgrzymek, sprawuje duchową opiekę nad wyjeżdżającymi z Biurem uczestnikami, wytycza coraz to nowe - często jeszcze nie odkryte trasy.