przeczytaj o naszych trasach

 • Kolumbia zadziwia …

  … ogromem i różnorodnością krajobrazu. Kolumbia jest ponad trzykrotnie większa od Polski. Od północy jej pokryte dziewiczymi, tropikalnymi lasami wybrzeża oblewają wody Pacyfiku i Morza Karaibskiego; na południu Kolumbia ginie w gąszczu amazońskiej dżungli. Ale „osią” i serem Kolumbii są Andy – piękne, zielone, porośnięte plantacjami słynnej kolumbijskiej kawy.

  więcej ...

 • Pieszo po Galilei – śladami Jezusa Od Nazaretu do Kefarnaum

  Żar. Słońce bezlitośnie nagrzewa ściany domów i wąskie, strome uliczki. Warkot samochodów, gwar rozmawiających głośno przechodniów, niespodziewany ochrypły dźwięk klaksonów, krzyki rozbieganych dzieci i … donośny głos, wzywającego do modlitwy, muezina.

  więcej ...

 • Pielgrzymując po Rwandzie - kraju tysiąca zielonych wzgórz, pozbajemy przesłanie Maryi - Matki Słowa. Zapraszamy do Kibebo - miejsca pierwszych w Afryce objawień (1981-89), nad jezioro Kivu, w Góry Wirunga, do Parku Narodowego Akagera.

  więcej ...

 • ŻYCIE TYCH DZIECI JEST ZAGADKĄ...

  Te słowa wypowiedziała matka błogosławionych Hiacynty i Franciszka Marto w rozmowie z matką Łucji, która dodała: „Gdy są same, rozmawiają bez przerwy jak wodospad, tak że ani słowa się nie rozumie, chociażby człowiek wytężył słuch. A gdy tylko, kto wejdzie, spuszczają głowy i już słowa nie rzekną. Nie mogę zrozumieć tej tajemnicy”

  więcej ...

 • CHINY: Wielki Mur... złudzeń i łez

  Wielki Mur Chiński jest bez wątpienia jednym z najwspanialszych zabytków i symboli Państwa Środka. Chyba żadnej innej budowli na świecie nie przypisywano tak wielu rekordowych liczb, co właśnie jemu... Przyzwyczajeni do wielkości Chińczycy nazywają go po prostu „Murem Dziesięciu Tysięcy Li”...

  więcej ...

 • CHINY: Cesarski Pekin

  „Powiadam wam, że w tym mieście jest takie mnóstwo domów i ludzi wewnątrz i poza murem – gdyż wiedzcie, że jest tyle przedmieść ile bram, to znaczy dwanaście – że żaden człowiek tego nie policzy. (...) I wiedzcie dobrze zaiste, że do tego miasta Kambałuk napływają najdroższe i najcenniejsze rzeczy, bardziej niż do jakiegokolwiek innego miasta na świecie. (...) A to dzieje się z powodu cesarza, który tam przebywa i jego niewiast, z powodu tłumów ludności i wojska oraz innych ludzi przyciąganych przez dwór (...)”.

  więcej ...

 • TAJLANDIA – SKARB ORIENTU

  Dla wielu osób Tajlandia jest pierwszym krokiem w poznawaniu Azji, której kulturowa oryginalność przyciąga turystów z całego świata. Ten egzotyczny kraj kusi przybyszów orientalną atmosferą, przyjaznym klimatem, słonecznymi plażami, pięknymi krajobrazami, cudownymi kwiatami i smaczną, choć piekielnie pikantną kuchnią. Ale Tajlandia ma przybyszom o wiele więcej do zaoferowania: wspaniałą historię, bogatą kulturę, ciekawą architekturę.

  więcej ...

 • Pielgrzymka krajowa na Wielki Post

  Liturgiczny okres Wielkiego Postu to dla każdego katolika czas nawrócenia. Parafie i ośrodki duszpasterskie organizują wówczas i zapraszają na rekolekcje, aby umożliwić wiernym duchowe przygotowanie się do Świąt Wielkanocnych. Nasze biuro pielgrzymkowe na ten czas przygotowało pielgrzymkę „Do miejsc męczeństwa i na Misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej”.

  więcej ...

 • NOWA ZELANDIA DALEKA I BLISKA

  Nowa Zelandia kojarzy się nam najczęściej z owocem lub ptakiem kiwi, albo z pierwszym zdobywcą Mt. Everestu – Edmundem Hillarym. Jednak największym atutem tego kraju jest niewątpliwie przyroda, ukazująca przybyszom bardzo zróżnicowane krajobrazy. Na obszarze trochę mniejszym od Polski znajdują się góry typu alpejskiego, klifowe i niskie wybrzeża, lodowce, wulkany, przepiękne doliny, jeziora i rzeki. Nowa Zelandia – to jakby świat w pigułce.

  więcej ...

 • „Śladami Jana Chrzciciela i Eliasza – Jordania odkrywana na nowo”

  Czy Jordania jest ziemią świętą? To zależy, jaką się przyjmie definicję „ziemi świętej”. W rozumieniu potocznym „Ziemię Świętą” utożsamia się z dzisiejszym Izraelem i Palestyną, przyjmując, że obejmuje ona tereny związane z życiem i działalnością Pana Jezusa. Wydaje się jednak, że sama Biblia uprawnia do rozszerzenia tej definicji również na inne ziemie, na których rozgrywały się wydarzenia historii zbawienia, czyli także na dzisiejszy Irak, Syrię, Liban, Jordanię i Egipt.

  więcej ...

 • Szwecja, Finlandia i Estonia

  Podobnie jak w Roku Wiary proponujemy i zachęcamy pielgrzymów do skorzystania z nowej trasy do Szwecji, Finlandii i Estonii. Kraje te znajdowały się w ofercie pielgrzymek naszego biura już wcześniej, jednak w obecnie opracowanym programie znalazły się miejscowości i regiony, których dotąd nie odwiedzaliśmy. Co prawda ponownie zapraszamy do Sztokholmu, Upsali, Helsinek czy Tallina, ale miasta te chcemy pokazać w nowej odsłonie.

  więcej ...

 • Dlaczego warto pojechać na pielgrzymkę do Rumunii?

  Jedną z nowych tras przygotowanych na rok 2013 jest Rumunia. Kraj ten, kojarzący się jeszcze do niedawna tylko z wypoczynkiem nad Morzem Czarnym, zaskakuje nie tylko różnorodnością krajobrazów, ale także stosunkowo licznymi, jak na kraj w większości prawosławny, katolickimi sanktuariami i wspólnotami. Należą do nich m.in. sanktuaria w Miercurea Ciuc w Transylwanii czy założone przez Polaków sanktuarium w miejscowości Kaczyka na Bukowinie.

  więcej ...