trasy

Tajlandia

14 dni, samolotowo – autokarowa
15.11 - 28.11.2019 / cena: 2950 USD + 4950 PLN
ZAPEWNIAMY:
 
 • przeloty samolotem
 • przejazdy klimatyzowanymi autokarami oraz busami
 • noclegi w hotelach 4/5*
  (pokoje 2-osobowe)
 • wyżywienie pełne
  (3 posiłki)
 • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów, opłaty za przewodników lokalnych oraz świadczenia zwyczajowe
 • opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
 • ubezpieczenie
 • opiekę księdza przewodnika oraz pilota pielgrzymkowego
 • Msze św.

1 DZIEŃ:  WARSZAWA – BANGKOK

Przelot z Warszawy do Bangkoku (z przesiadką).

2 DZIEŃ: BANGKOK

Przylot do Bangkoku. Krótki odpoczynek po podróży. Po południu przejażdżka długą łodzią motorową po rzece Chao Phraya i kanałach Bangkoku. Zwiedzanie świątyni Wat Arun.

3 DZIEŃ: BANGKOK

Zwiedzanie miasta: Pałac Królewski ze świątynią Szmaragdowego Buddy, tekowy pałac Vimanmek, świątynie Wat Pho (Leżącego Buddy) – najstarsza królewska świątynia w Bangkoku oraz Wat Traimit z ogromnym posągiem Złotego Buddy. Wieczorny rejs statkiem po rzece Chao Phraya.

4 DZIEŃ: BANGKOK – KANCHANABURI

Wycieczka w okolice Bangkoku: pływający targ Damnoen Saduak oraz wizyta na tzw. Różanej Farmie – spektakl pokazujący życie codzienne Tajów, tradycję i folklor; krótki pokaz tresury słoni. Przejazd do Kanchanaburi. Przejazd łodziami do hotelu położonego w dżungli.

5 DZIEŃ: KANCHANABURI

Zwiedzanie Muzeum – Centrum Kolei Tajlandzko-Birmańskiej oraz cmentarza alianckich jeńców wojennych z czasów II wojny światowej. Spacer mostem na rzece Kwai. Po południu przejazd fragmentem trasy słynnej „Kolei Śmierci”.

6 DZIEŃ: KANCHANABURI – AYUTTHAYA

Zwiedzanie muzeum budowniczych kolei oraz spacer do Przełęczy Ognia Piekielnego – szczególnie trudnego i niebezpiecznego odcinka kolei. Przejazd do Ayutthaya – drugiej, historycznej stolicy państwa syjamskiego. Zwiedzanie świątyń Wat Phrasi Sanphet oraz Mongkhon Bophit (z jednym z największych w Tajlandii posągów Buddy wykonanym z brązu).

7 DZIEŃ: AYUTTHAYA – PHITSANULOK

Zwiedzanie letniego pałacu królewskiego Bang Pa In, zaskakującego różnorodną architekturą w stylu europejskim, chińskim i tajskim oraz świątyń Wat Niwet (buddyjska świątynia w stylu gotyku angielskiego) i Wat Mahathat (główna świątynia królewskiego miasta ze słynną twarzą Buddy „otuloną” korzeniami drzewa). Przejazd do Phitsanulok.

8 DZIEŃ: PHITSANULOK – SUKHOTHAI

Zwiedzanie świątyni Wat Phra Si Rattana Mahathat z uznawanym za najpiękniejszy w Tajlandii wizerunkiem Buddy. Przejazd do Sukhothai. Zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO tzw. parku historycznego, prezentującego pozostałości królewskiej stolicy pierwszego państwa Tajów (świątynie: Wat Mahathat, Wat Si Sawai, Wat Sa Si oraz pomnik króla Ramy Khamhaenga).

9 DZIEŃ: SUKHOTHAI – CHIANG RAI

Przejazd do Chiang Rai. Po drodze postój nad jeziorem Phayao oraz zwiedzanie unikatowej, współczesnej „Białej Świątyni” w Rong Khun.

10 DZIEŃ: CHIANG RAI – SOP RUAK – CHIANG RAI

Wycieczka do wiosek górskich plemion (Yao i Akha). Przejazd w rejon tzw. Złotego Trójkąta. Zwiedzanie Muzeum Opium w Sop Ruak oraz przejażdżka łodzią po rzece Mekong, w rejonie gdzie zbiegają się granice Tajlandii, Laosu i Birmy.

11 DZIEŃ: CHIANG RAI – CHIANG MAI

Przejazd malowniczą górską drogą z Chiang Rai do Chiang Mai. Po drodze wizyta w San Kampaeng – miejscowości słynącej z rękodzieła artystycznego (m.in. manufaktura parasolek, szlifiernia kamieni szlachetnych, fabryka laki). Wieczorem kolacja z pokazem folklorystycznym.

12 DZIEŃ: CHIANG MAI

Wizyta w obozie słoni – kąpiel słoni, pokaz tresury, przejażdżka na słoniach oraz wozach zaprzężonych w bawoły, spływ bambusowymi tratwami. Po południu wizyta na farmie orchidei oraz w świątyni na wzgórzu Doi Suthep.

13 DZIEŃ: CHIANG MAI – BANGKOK

Przelot z Chiang Mai do Bangkoku.

14 DZIEŃ: BANGKOK– WARSZAWA

Przelot do Warszawy (z przesiadką).

OFERTY SPECJALNE

MAROKO
 
13.10 – 24.10.2019

Oazy pod Górami Atlas OSTATNIE MIEJSCA!

 
czytaj
WŁOCHY
 
21.10 – 28.10.2019

RZYM-SAN GIOVANNI ROTONDO- MANOPPELLO

 
czytaj
MEKSYK
 
11.11 – 20.11.2019


 
 
 czytaj
MALEZJA I SINGAPUR
 
21.11 – 04.12.2019

OSTATNIE MIEJSCA!

 czytaj
ZIEMIA ŚWIĘTA
 
22.11 – 29.11.2019

Od Nazaretu do Jerozolimy
DODATKOWY TERMIN!

 
czytaj
RWANDA
 
23.11 – 03.12.2019

Cud w sercu Afryki OSTATNIE MIEJSCA!

 
czytaj
ZIEMIA ŚWIĘTA
 
16.01 – 23.01.2020

Od Nazaretu do Jerozolimy

 
czytaj
CHINY
 
14.04 – 22.04.2020

Spotkanie dwóch wielkich tradycji Wschodu i Zachodu

 
czytaj