trasy

Tajlandia
03.11 - 16.11.2017 / 14 dni / cena: zostanie podana w późniejszym terminie
ZAPEWNIAMY:
 
  • przeloty samolotem
  • przejazdy klimatyzowanymi autokarami oraz busami
  • noclegi w hotelach 4* (pokoje 2-osobowe)
  • wyżywienie pełne (3 posiłki)
  • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów, opłaty za przewodników lokalnych oraz świadczenia zwyczajowe
  • ubezpieczenie
  • opiekę księdza przewodnika oraz pilota pielgrzymkowego
  • Msze św.

1 DZIEŃ:  WARSZAWA – BANGKOK

Przelot z Warszawy do Bangkoku (z przesiadką).

2 DZIEŃ: BANGKOK

Przylot do Bangkoku. Krótki odpoczynek po podróży. Po południu przejażdżka długą łodzią motorową po rzece Chao Phraya i kanałach Bangkoku. Zwiedzanie świątyni Wat Arun.

3 DZIEŃ: BANGKOK

Zwiedzanie miasta: Pałac Królewski ze świątynią Szmaragdowego Buddy, tekowy pałac Vimanmek, świątynie Wat Pho (Leżącego Buddy) – najstarsza królewska świątynia w Bangkoku oraz Wat Traimit z ogromnym posągiem Złotego Buddy. Wieczorny rejs statkiem po rzece Chao Phraya.

4 DZIEŃ: BANGKOK – KANCHANABURI

Wycieczka w okolice Bangkoku: pływający targ Damnoen Saduak oraz wizyta na tzw. Różanej Farmie – spektakl pokazujący życie codzienne Tajów, tradycję i folklor; krótki pokaz tresury słoni. Przejazd w okolice Kanchanaburi, przejazd łodziami do hotelu położonego w dżungli.

5 DZIEŃ: KANCHANABURI

Zwiedzanie Muzeum – Centrum Kolei Tajlandzko-Birmańskiej oraz cmentarza alianckich jeńców wojennych z czasów II wojny światowej. Spacer mostem na rzece Kwai, przejazd fragmentem trasy słynnej „Kolei Śmierci”.

6 DZIEŃ: KANCHANABURI – AYUTTHAYA

Zwiedzanie muzeum budowniczych kolei oraz spacer do Przełęczy Ognia Piekielnego – szczególnie trudnego i niebezpiecznego odcinka kolei. Przejazd do Ayutthaya – drugiej, historycznej stolicy państwa syjamskiego. Zwiedzanie świątyń Wat Phrasi Sanphet oraz Mongkhon Bophit (z jednym z największych w Tajlandii posągów Buddy wykonanym z brązu).

7 DZIEŃ: AYUTTHAYA – PHITSANULOK

Zwiedzanie letniego pałacu królewskiego Bang Pa In, zaskakującego różnorodną architekturą w stylu europejskim, chińskim i tajskim oraz świątyń Wat Niwet (buddyjska świątynia w stylu gotyku angielskiego) i Wat Mahathat (główna świątynia królewskiego miasta ze słynną twarzą Buddy „otuloną” korzeniami drzewa). Przejazd do Phitsanulok.

8 DZIEŃ: PHITSANULOK – SUKHOTHAI

Zwiedzanie świątyni Wat Phra Si Rattana Mahathat z uznawanym za najpiękniejszy w Tajlandii wizerunkiem Buddy. Przejazd do Sukhothai. Zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO tzw. parku historycznego, prezentującego pozostałości królewskiej stolicy pierwszego państwa Tajów (świątynie: Wat Mahathat, Wat Si Sawai, Wat Sa Si oraz pomnik króla Ramy Khamhaenga).

9 DZIEŃ: SUKHOTHAI – CHIANG RAI

Przejazd do Chiang Rai. Po drodze postój nad jeziorem Phayao oraz zwiedzanie unikatowej, współczesnej „Białej Świątyni” w Rong Khun.

10 DZIEŃ: CHIANG RAI – SOP RUAK – CHIANG RAI

Wycieczka do wiosek górskich plemion Yao i Akha. Przejazd w rejon tzw. Złotego Trójkąta. Zwiedzanie Muzeum Opium w Sop Ruak oraz przejażdżka łodzią po rzece Mekong, w rejonie gdzie zbiegają się granice Tajlandii, Laosu i Birmy.

11 DZIEŃ: CHIANG RAI – CHIANG MAI

Przejazd malowniczą górską drogą z Chiang Rai do Chiang Mai. Po drodze wizyta w San Kampaeng – miejscowości słynącej z rękodzieła artystycznego (m.in. manufaktura parasolek, szlifiernia kamieni szlachetnych, fabryka laki). Wieczorem kolacja z pokazem folklorystycznym.

12 DZIEŃ: CHIANG MAI

Wizyta w obozie słoni – kąpiel słoni, pokaz tresury, przejażdżka na słoniach oraz wozach zaprzężonych w bawoły, spływ bambusowymi tratwami. Po południu wizyta na farmie orchidei oraz w świątyni na wzgórzu Doi Suthep.

13 DZIEŃ: CHIANG MAI – BANGKOK

Przelot z Chiang Mai do Bangkoku.

14 DZIEŃ: BANGKOK– WARSZAWA

Przelot do Warszawy (z przesiadką).

przeczytaj artykuł: Tajlandia - skarb Orientu

OFERTY SPECJALNE

LIBAN
12.10 – 20.10.2017

Ojczyzna św. Charbela


 
czytaj
MEKSYK
07.11 – 16.11.2017

 


 
  czytaj
WIETNAM I KAMBODŻA
25.11 - 09.12.2017

 


 
  czytaj
IZRAEL
21.12 – 29.12.2017

Boże Narodzenie w Ziemi Świętej

czytaj