trasy

Tajlandia
14 dni, samolotowo – autokarowa
20.11 – 03.12.2020 / CENA: zostanie podana w późniejszym terminie

ZAPEWNIAMY:
  • przeloty samolotem
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem oraz busami
  • noclegi w hotelach 4*/5* (pokoje 2-osobowe)
  • wyżywienie pełne (3 posiłki)
  • opłaty wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych i świadczenia zwyczajowe
  • ubezpieczenie
  • składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
  • opiekę księdza-przewodnika
  • Msze św.

1. DZIEŃ: WARSZAWA – BANGKOK
Przelot z Warszawy do Bangkoku (z przesiadką).

2. DZIEŃ: BANGKOK
Przylot do Bangkoku. Krótki odpoczynek po podróży. Po południu przejażdżka długą łodzią motorową po rzece Chao Phraya i kanałach Bangkoku. Zwiedzanie świątyni Wat Arun.

3. DZIEŃ: BANGKOK
Zwiedzanie miasta: Pałac Królewski ze świątynią Szmaragdowego Buddy, tekowy pałac Vimanmek, świątynie Wat Pho (Leżącego Buddy) – najstarsza królewska świątynia w Bangkoku oraz Wat Traimit z ogromnym posągiem Złotego Buddy. Wieczorny rejs statkiem po rzece Chao Phraya.

4. DZIEŃ: BANGKOK – KANCHANABURI
Wycieczka w okolice Bangkoku: pływający targ Damnoen Saduak oraz wizyta na tzw. Różanej Farmie – spektakl pokazujący życie codzienne Tajów, tradycję i folklor; krótki pokaz tresury słoni. Przejazd do Kanchanaburi. Przejazd łodziami do hotelu położonego w dżungli.

5. DZIEŃ: KANCHANABURI
Zwiedzanie Muzeum – Centrum Kolei Tajlandzko-Birmańskiej oraz cmentarza alianckich jeńców wojennych z czasów II wojny światowej. Spacer mostem na rzece Kwai. Po południu przejazd fragmentem trasy słynnej „Kolei Śmierci”.

6. DZIEŃ: KANCHANABURI – AYUTTHAYA
Zwiedzanie muzeum budowniczych kolei oraz spacer do Przełęczy Ognia Piekielnego – szczególnie trudnego i niebezpiecznego odcinka kolei. Przejazd do Ayutthaya – drugiej, historycznej stolicy państwa syjamskiego. Zwiedzanie świątyń Wat Phrasi Sanphet oraz Mongkhon Bophit (z jednym z największych w Tajlandii posągów Buddy wykonanym z brązu).

7. DZIEŃ: AYUTTHAYA – PHITSANULOK
Zwiedzanie letniego pałacu królewskiego Bang Pa In, zaskakującego różnorodną architekturą w stylu europejskim, chińskim i tajskim oraz świątyń Wat Niwet (buddyjska świątynia w stylu gotyku angielskiego) i Wat Mahathat (główna świątynia królewskiego miasta ze słynną twarzą Buddy „otuloną” korzeniami drzewa). Przejazd do Phitsanulok.

8. DZIEŃ: PHITSANULOK – SUKHOTHAI
Zwiedzanie świątyni Wat Phra Si Rattana Mahathat z uznawanym za najpiękniejszy w Tajlandii wizerunkiem Buddy. Przejazd do Sukhothai. Zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO tzw. parku historycznego, prezentującego pozostałości królewskiej stolicy pierwszego państwa Tajów (świątynie: Wat Mahathat, Wat Si Sawai, Wat Sa Si oraz pomnik króla Ramy Khamhaenga).

9. DZIEŃ: SUKHOTHAI – CHIANG RAI
Przejazd do Chiang Rai. Po drodze postój nad jeziorem Phayao oraz zwiedzanie unikatowej, współczesnej „Białej Świątyni” w Rong Khun.

10. DZIEŃ: CHIANG RAI – SOP RUAK – CHIANG RAI
Wycieczka do wiosek górskich plemion (Yao i Akha). Przejazd w rejon tzw. Złotego Trójkąta. Zwiedzanie Muzeum Opium w Sop Ruak oraz przejażdżka łodzią po rzece Mekong, w rejonie gdzie zbiegają się granice Tajlandii, Laosu i Birmy.

11. DZIEŃ: CHIANG RAI – CHIANG MAI
Przejazd malowniczą górską drogą z Chiang Rai do Chiang Mai. Po drodze wizyta w San Kampaeng – miejscowości słynącej z rękodzieła artystycznego (m.in. manufaktura parasolek, szlifiernia kamieni szlachetnych, fabryka laki). Wieczorem kolacja z pokazem folklorystycznym.

12. DZIEŃ: CHIANG MAI
Wizyta w obozie słoni – kąpiel słoni, pokaz tresury, przejażdżka na słoniach oraz wozach zaprzężonych w bawoły, spływ bambusowymi tratwami. Po południu wizyta na farmie orchidei oraz w świątyni na wzgórzu Doi Suthep.

13. DZIEŃ: CHIANG MAI – BANGKOK
Przelot z Chiang Mai do Bangkoku.

14. DZIEŃ: BANGKOK – WARSZAWA
Przelot do Warszawy (z przesiadką).

OFERTY SPECJALNE