trasy

ETIOPIA
W poszukiwaniu Arki Przymierza w królestwie Saby
11 dni, samolotowo – autokarowa
07.12 – 17.12.2020 / CENA: 2 300 USD + 6 300 PLN

ZAPEWNIAMY:
 • przeloty samolotem
 • przejazdy autokarem lub busem
 • wyżywienie niepełne (w 3., 4., 6., 8. i 10. dniu pielgrzymki – 3 posiłki dziennie, w pozostałe dni – śniadania i obiadokolacje)
 • noclegi w hotelach (pokoje 2-osobowe)
 • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów
 • wizę
 • ubezpieczenie
 • opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
 • opiekę księdza przewodnika oraz pilota pielgrzymkowego
 • Msze św.
 • UWAGI!

  1. Trasa w opinii naszych stałych pielgrzymów jest oceniana jako trudna. Etiopskie warunki zakwaterowania i transportu są skromniejsze, a przejazdy bardziej męczące niż na innych pielgrzymkach. Rekompensatę stanowi możliwość poznania unikatowej kultury i bogactwa duchowego Etiopczyków oraz ubogacenia się wewnętrznego.

  2. Obowiązkowe jest szczepienie ochronne przeciwko żółtej febrze, a zalecane m.in. przeciwko żółtaczce pokarmowej.

1. DZIEŃ: WARSZAWA – ADDIS ABEBA
Przelot z przesiadką na jednym z lotnisk europejskich.

2. DZIEŃ: ADDIS ABEBA – DEBRE LIBANOS – DEBRE MARKOS
Wyjazd do Debre Markos. Po drodze – Debre Libanos, gdzie zwiedzamy klasztor i grotę Tekle Hejmanota, patrona Etiopii; następnie przejazd wzdłuż Wielkiego Kanionu Nilu Błękitnego.

3. DZIEŃ: DEBRE MARKOS – BAHIR DAR
Rano wyjazd do Bahir Dar, stolicy regionu. W Bahir Dar rejs łodzią po jeziorze Tana, na którego licznych wyspach znajdują się klasztory i kościoły.

4. DZIEŃ: BAHIR DAR – GONDAR
Wyjazd do Gondar. Zwiedzanie miasta – pierwszej stałej stolicy założonej przez cesarza Fasilidesa w XVII w.: kompleks pałacowy, łaźnie Fasilidesa, kościół Debre Berhan Selasse (Świętej Trójcy).

5. DZIEŃ: GONDAR – AXUM
Całodzienny przejazd niezwykle malowniczą drogą przez góry Simen i Kanion Tekeze do Axum, dawnej stolicy imperium.

6. DZIEŃ: AXUM
Zwiedzanie starożytnego miasta Axum i jego sławnych zabytków: olbrzymie monolityczne obeliski – plac Stel, Muzeum Archeologiczne, kościół fundacji Hajle Sellasje I i kaplica Arki Przymierza, Muzeum Katedralne, grobowce królewskie i Rozeta Aksumska.

7. DZIEŃ: AXUM – LALIBELA
Przelot etiopskimi liniami lotniczymi z Axum do Lalibeli – jednego z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych Etiopczyków.

8. DZIEŃ: LALIBELA
Zwiedzanie światowej sławy zespołu kościołów monolitycznych z XII w. (wpisanych na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO), wykutych z litej skały.

9. DZIEŃ: LALIBELA – ADDIS ABEBA
Przelot do stolicy kraju Addis Abeby.

10. DZIEŃ: ADDIS ABEBA – WARSZAWA
Zwiedzanie Addis Abeby: katedra św. Jerzego i katedra Świętej Trójcy, Muzeum Narodowe (Lucy – szkielet najstarszego dotychczas znalezionego „człowieka”), Muzeum Króla Menelika II. Przejazd przez miasto: Africa Hall (z zewnątrz) – siedziba Organizacji Jedności Afrykańskiej, panorama miasta ze wzgórza Entoto (3200 m n.p.m.) i targ Mercato – największy etiopski bazar na wolnym powietrzu. Wieczorem transfer na lotnisko i odlot do Europy.

11. DZIEŃ: Przylot do WARSZAWY (z przesiadką)

OFERTY SPECJALNE