trasy

KUBA
11 dni, samolotowo – autokarowa

09.11 – 19.11.2020 / CENA: 2 550 USD + 5 500 PLN

ZAPEWNIAMY:
  • przeloty samolotem
  • przejazdy klimatyzowanym busem lub autokarem
  • noclegi w hotelach 3*/4* (pokoje 2-osobowe)
  • wyżywienie pełne (3 posiłki); w Varadero – all inclusive
  • opłaty wstępów do zwiedzanych obiektów, opłaty za przewodników lokalnych oraz świadczenia zwyczajowe
  • opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
  • ubezpieczenie
  • wizę
  • opiekę księdza przewodnika oraz pilota pielgrzymkowego
  • Msze św.

1. DZIEŃ: WARSZAWA – PARYŻ – HAWANA
Przelot do Hawany (z przesiadką).

2. DZIEŃ: HAWANA
Zwiedzanie starej Hawany: Plaza Vieja, Plaza de San Francisco, Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, katedra, kościół św. Franciszka z Asyżu, Hotel Ambos Mundos (z pokojem Hemingwaya), bar Bodegiuta del Medio, Kapitol, przejazd nadmorskim bulwarem Malecon i reprezentacyjną aleją miasta Paseo Marti (Prado), posąg Chrystusa z Hawany (panorama miasta). Wizyta w Muzeum Rumu Hawana Club.

3. DZIEŃ: HAWANA
Dalsze zwiedzanie Hawany: Cmentarz Colon, Plac Rewolucji z pomnikiem Jose Marti, Uniwersytet, uliczka Callejon de Hamel. Wizyta w Finca Vigia – domu Hamingwaya.

4. DZIEŃ: HAWANA – DOLINA VIŃALES – HAWANA
Wyjazd do Doliny Vińales, najbogatszej i najpiękniejszej prowincji Kuby; po drodze wizyta w orchidearium i fabryce cygar. Przepłynięcie łódkami przez podziemną jaskinię z interesującymi wapiennymi formacjami skalnymi; oglądanie malarstwa naskalnego przedstawiającego ewolucję życia na ziemi.

5. DZIEŃ: HAWANA – CIENFUEGOS – TRYNIDAD del MAR
Wizyta na fermie krokodyli, przejażdżka łodziami motorowymi na wyspę Tainów. Zwiedzanie Teatru Terry w Cienfuegos. Przejazd do Trynidad del Mar.

6. DZIEŃ: TRYNIDAD del MAR – VALLE de los INGENIOS – TRYNIDAD del MAR
Przejazd pociągiem turystycznym przez słynąca z upraw trzciny cukrowej dolinę – Valle de los Ingenios do wieży Iznaga. Po południu zwiedzanie Trynidad del Mar: Muzeum Romantyczne, wizyta w lokalnym zakładzie rzemieślniczym, kościół Przenajświętszej Trójcy. Po południu czas na plażowanie i kąpiel w wodach Morza Karaibskiego.

7. DZIEŃ: TRYNIDAD del MAR
Dzień przeznaczony na odpoczynek na plaży nad Morzem Karaibskim. Dla chętnych – możliwość wyjazdu do Parku Narodowego Topes Collantes (przejazd samochodami terenowymi, trekking do wodospadów i basenów, degustacja kawy).

8. DZIEŃ: TRYNIDAD del MAR – SANTA CLARA – VARADERO
Przejazd przez urokliwe kolonialne miasteczko Remedios do Santa Clara (pomnik papieża Jana Pawła II, mauzoleum Che Guevary). Przyjazd do kurortu Varadero.

9. DZIEŃ: VARADERO
Dzień przeznaczony na plażowanie. Dla chętnych – wycieczka do najpiękniejszych na Kubie jaskiń Cuevas de Bellamar.

10/11. DZIEŃ: VARADERO – HAWANA – WARSZAWA
Po południu transfer na lotnisko w Hawanie. Przelot do Warszawy (z przesiadką).

Uwaga! Wycieczki do Parku Narodowego Topes Collantes (7. DZIEŃ) i do jaskiń Cuevas de Bellamar (9. DZIEŃ) nie są wliczone w cenę pielgrzymki. Ich orientacyjna cena wynosi odpowiednio 65 USD i 45 USD (ostateczna cena będzie zależała od ilości chętnych uczestników wycieczek).

OFERTY SPECJALNE