trasy

Liban

Ojczyzna św. Charbela

26.04 - 04.05.2017 / 9 dni / cena: 1050 USD + 1800 PLN
10.06 - 18.06.2017 / 9 dni / cena: 1050 USD + 1800 PLN
12.10 - 20.10.2017 / 9 dni / cena: 1050 USD + 2400 PLN
ZAPEWNIAMY:

UWAGA! Paszport nie może zawierać stempli izraelskich.

  • przeloty samolotem
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem
  • noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe)
  • wizę libańska
  • wyżywienie pełne
  • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów, opłaty za przewodników lokalnych oraz świadczenia zwyczajowe
  • ubezpieczenie
  • opiekę księdza przewodnika
  • Msze św.

1 DZIEŃ: WARSZAWA – BEJRUT

Przelot Warszawa – Bejrut.

2 DZIEŃ: BEJRUT – ANNAYA – JARABTA

Przejazd do hotelu na zakwaterowanie, odpoczynek po nocnym przelocie i śniadanie. Annaya – klasztor św. Maruna (główne miejsce pielgrzymkowe związane ze św. Charbelem Machlufem) grób świętego oraz pustelnia św. Piotra i Pawła, gdzie spędził ostatnie lata swojego życia. Jarabta – klasztor św. Józefa, miejsce pochówku i kultu św. Rafki, libańskiej mniszki.

3 DZIEŃ: SYDON – TYR

Sydon – Zamek Morski krzyżowców, stare miasto, fabryka i targ mydła z XV wieku. Khan El Franj – imponująca gospoda-karawanseraj zbudowana w XVII wieku (obecnie poddana renowacji). Tyr – pozostałości rzymskie: starożytny port, termy rzymskie, nekropolia z czasów rzymskich i bizantyjskich, akwedukt i hipodrom z II wieku n.e. Magdouche – sanktuarium Matki Bożej Oczekującej (wieża z figurą Maryi i grota-kaplica).

4 DZIEŃ: BEJRUT

Spacer ulicami odrestaurowanych starych budynków, meczetów i kościołów. Zwiedzanie wykopalisk z czasów rzymskich i Muzeum Narodowego. Nawiedzenie polskiego cmentarza, gdzie między innymi była pochowana Hanka Ordonówna. Naher Kalb, pogańskie miejsce kultu bożka psa, tablice wyryte w skale przez starożytnych wodzów, począwszy od faraona Ramzesa II.

5 DZIEŃ: DOLINA BEKAA – BAALBECK

Przejazd do doliny Bekaa, Baalbeck – starożytne Heliopolis z kompleksem świątynnym, największym i jednym z najlepiej zachowanych przykładów budowli rzymskich na Bliskim Wschodzie.Kantyna Ksara, zwiedzanie i degustacja wina.

6 DZIEŃ: JEITA GROTTO – HARISSA – BKERKE – GHAZIRE

Jeita Grotto – światowej sławy jaskinia, w której cuda natury podziwia się na dwóch poziomach, podczas spaceru i przejażdżki łodzią. Harissa – sanktuarium Matki Bożej Królowej Libanu. Zwiedzanie maronickiego klasztoru Bkerke – siedziba Patriarchy Maronitów. Ghazire – malownicze górskie miasteczko z zabytkowym klasztorem św. Antoniego Padewskiego, w którym przebywał Juliusz Słowacki, a w czasie II wojny światowej schronienie znalazło tu wielu Polaków.

7 DZIEŃ: QUADISHA – BECHARRE – KOZHAYA

Przejazd do północnego Libanu do doliny Quadisha, gdzie znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte XII-wiecznymi freskami oraz wioska Bakaa Kafra – miejsce urodzin św. Charbela. Przejazd do lasu cedrowego opisanego w Starym Testamencie. Becharre – miasto, gdzie urodził się libański poeta Khalil Gibran i tutaj znajduje się jego muzeum. Kozhaya – klasztor św. Antoniego Wielkiego (Egipskiego).

8 DZIEŃ: BYBLOS – ANNAYA

Byblos – miasto z V wieku p.n.e. Kościół św. Jana Chrzciciela, teatr rzymski, zamek krzyżowców. Annaya – pożegnanie ze św. Charbelem: pustelnia św. Charbela i klasztor św. Maruna po raz drugi.

9 DZIEŃ: BEJRUT – WARSZAWA

Przelot Bejrut – Warszawa.

OFERTY SPECJALNE

LIBAN
12.10 – 20.10.2017

Ojczyzna św. Charbela


 
czytaj
MEKSYK
07.11 – 16.11.2017

 


 
  czytaj
WIETNAM I KAMBODŻA
25.11 - 09.12.2017

 


 
  czytaj
IZRAEL
21.12 – 29.12.2017

Boże Narodzenie w Ziemi Świętej

czytaj