trasy

USA
Wschodnie i Zachodnie wybrzeże
Pielgrzymka organizowana przez Biuro Apostolos
18 dni, samolotowo – autokarowa
10.07.2024 / CENA: 5900 PLN + 6300 USD (+koszty wizy)

ZAPEWNIAMY:
 • pprzelot rejsowym samolotem bez przesiadki
 • przelot wewnętrzny
 • na miejscu klimatyzowany bus
 • noclegi w hotelu/motelu ***/**** (pokoje dwuosobowe, trzyosobowe na życzenie)
 • dwa posiłki dziennie, do śniadania kawa i herbata, do obiadokolacji woda (z wyjątkiem pierwszego i ostatniego dnia)
 • wstępy
 • napiwki
 • opieka Księdza/Przewodnika
 • ubezpieczenie NNW, KL i od chorób przewlekłych + COVID 19
 • Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Wiza we własnym zakresie.

DZIEŃ 1: WARSZAWA – NOWY YORK
Przylot do Nowego Jorku.

DZIEŃ 2: NOWY JORK
Spacer po najsłynniejszej dzielnicy miasta – Manhattanie: początek ulicy Broadway, park Bowling Green, Trinity Church, historyczne miejsce po World Trade Center (Ground Zero), giełda nowojorska na Wall Street. Dolny Manhattan a w nim również słynne Chinatown oraz włoska dzielnica Little Italy. Podziwianie panoramy Manhattanu oraz okolic z tarasu widokowego jednego z wieżowców (Rockefeller Center), Times Square.

DZIEŃ 3: NOWY JORK - NIAGARA
Rejs statkiem wokół Manhattanu co pozwoli poznać lepiej charakter poszczególnych dzielnic miasta. Katedra św. Patryka, reprezentacyjna Piąta Aleja, Central Park, Dakota Building, Lincoln Center.

DZIEŃ 4: NIAGARA
Przejazd do jednego z cudów natury jakimi są Wodospady Niagara. Podziwianie spadających kaskad wody z różnych punktów widokowych, w tym z „Wyspy Koziej”. Rejs statkiem pod wodospady. Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Wyjazd w kierunku Filadelfi.

DZIEŃ 5: FILADELFIA – DOYLESTOWN
Filadelfia - Independence Hall, w którym 4 lipca 1776 roku podpisano opracowaną przez Thomasa Jeffersona Deklarację Niepodległości oraz w 1787 roku uchwalono Konstytucję Stanów Zjednoczonych, obowiązującą do dnia dzisiejszego. Wizyta w Doylestown na terenie Amerykańskiej Częstochowy gdzie zwiedzany będzie kościół oraz jego kaplice.

DZIEŃ 6: WASZYNGTON
Wyjazd do Waszyngtonu - pomnik Lincolna, Wojny Koreańskiej, Wojny Wietnamskiej oraz II Wojny Światowej, Bazylika Niepokalanego Poczęcia NMP.

DZIEŃ 7: WASZYNGTON – SAN FRANCISCO
Zwiedzanie stolicy Stanów Zjednoczonych - Biały Dom, Kapitol, Biblioteka Kapitolska, Sąd Najwyższy, Cmentarz Arlington. Wylot do San Francisco.

DZIEŃ 8: SAN FRANCISCO
San Francisco - przejazd historycznym tramwajem kablowym do Union Square, wizyta w Chinatown, kościół św. Piotra i Pawła gdzie swój ślub brali Marilyn Monroe oraz Joe DiMaggio, przejście najbardziej krętą ulicą świata – ulicą kwiatów Lombard Str., spacer po dzielnicy portowej Fisherman's Wharf, rejs statkiem wokół Alcatraz oraz pod mostem Golden Gate Bridge.

DZIEŃ 9: PARK NARODOWY YOSEMITE
Malownicza trasa do pięknego parku narodowego Yosemite. Gigantyczne sekwoje w stanowisku Mariposa, cudowne wodospady z najwyższym na półkuli zachodniej Yosemite Falls, majestatyczne monolityczne wzniesienia El Capitan czy Half Dome a także polodowcowe jeziora i inne formy takiej właśnie rzeźby terenu.

DZIEŃ 10: LAS VEGAS
Wyjazd do Las Vegas przez pustynię Mojave ze stanowiskami krzewów Jozuego - Joshua Tree. Las Vegas - wieczorny spacer po mieście.

DZIEŃ 11: TAMA HOOVERA
Wyjazd na Tamę Hoovera, która piętrzy wody rzeki Kolorado, tworząc największy sztuczny zbiornik USA Lake Mead.

DZIEŃ 12: KOLORADO - UTAH
Wyjazd do stanu Utah przez wąwóz rzeki Virgin. Dotarcie do miasteczka Springdale leżącego u wrót parku narodowego Zion. Zobaczymy majestatyczność miejsca, które zostało nazwane przez pionierów tych terenów Syjonem. Przejazd do Cedar City.

DZIEŃ 13: KANION BRYCE
Przejazd do parku narodowego Bryce Canyon. Oglądanie form skalnych powstałych tutaj w wyniku działalności erozyjnej wody, wiatru oraz wietrzenia. Iglice, okna skalne, grzyby. Początek przygody z Kanionem Kolorado, zaczynając od północnej strony wjeżdżając do Marble Canyon, kolano rzeki Kolorado - Horseshoe Bend, Tama Powella.

DZIEŃ 14: PARK NARODOWY MESA VERDE
Udanie się przez malowniczą Dolinę Pomników Skalnych znana z wielu westernów do Parku Narodowego Mesa Verde – jedynego architektonicznego i zarazem archeologicznego stanowiska w Stanach pozwalającego poznać dzieje najstarszych Indian z plemienia Anasazii w tym ich słynne osiedla klifowe.

DZIEŃ 15: WIELKI KANION
Całodzienne obcowanie z Kanionem Kolorado. Zatrzymanie się na kilku miejscach postojowych nad południową krawędzią kanionu co pozwoli doświadczyć jego wielkości oraz ogromu.

DZIEŃ 16: LOS ANGELES
Wyjazd do Los Angeles. Po przybyciu do Miasta Aniołów wizyta w El Pueblo czyli w miejscu gdzie zaczęła się historia miasta co związane jest z kościółkiem Matki Bożej Anielskiej. Zwiedzanie kosciółka i położonego tuż obok Meksykańskiego Ryneczku.

DZIEŃ 17: LOS ANGELES
Przejazd przez centrum miasta gdzie mieści się min. Ratusz oraz Walt Disney Concert Hall, a następnie kultową Route 66 na plażę do Santa Monica. Plażowanie. Wieczór na sławnej Aleji Gwiazd w Hollywood.

DZIEŃ 18: LOS ANGELES - WARSZAWA
Przygotowania do wylotu. Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

DZIEŃ 19: WARSZAWA
Przylot do Polski