trasy

SZWAJCARIA
Wycieczka do krainy zegarków, sera i czekolady
8 dni, samolotowo – autokarowa
08.08 – 15.08.2024 / cena: 14 490 PLN

ZAPEWNIAMY:
  • przeloty samolotem
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem na całej trasie
  • hotele 4* w Szwajcarii
  • wyżywienie dwa posiłki dziennie (śniadania i obiadokolacje, do kolacji – woda)
  • opłaty wstępów do zwiedzanych obiektów, opłaty za przewodników lokalnych oraz świadczenia zwyczajowe
  • ubezpieczenie
  • opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Pomocowego
  • opiekę pilota

1 DZIEŃ: WARSZAWA – ZURICH – STEIN AM RHEIN – SANKT GALLEN
Przelot z Warszawy do Zurichu. Przejazd do Stein am Rhein: spacer po najpiękniejszej starówce Szwajcarii, gdzie fasady kamienic ozdobione są imponującymi malowidłami oraz charakterystycznymi dla tego regionu wykuszami. Przejazd do Sankt Gallen.

2 DZIEŃ: SANKT GALLEN – LUGANO
Zwiedzanie Sankt Gallen: dzielnica klasztorna, wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, barokowa katedra z biblioteką opacką, w której przechowywany jest m.in. Kodeks Sangalleński (198 pergaminowych kart z tekstem czterech Ewangelii, spisanych w IX w. po grecku i po łacinie). Przejazd do Lugano.

3 DZIEŃ: LUGANO – BELLINZONA – LUGANO
Przejazd do Bellinzony, usytuowanego na szlaku łączącym Szwajcarię z Włochami: znakomicie zachowana średniowieczna zabudowa obronna z trzema zamkami wpisanymi na Listę UNESCO. Powrót do Lugano – zwiedzanie centrum miasta oraz Parku Civico z subtropikalną roślinnością i ogrodów Belvedere.

4 DZIEŃ: LUGANO – LUCERNA – BERNO – CHARMEY
Przejazd do Lucerny, położonej nad Jeziorem Czterech Kantonów na tle wspaniałej panoramy Alp. Zwiedzanie miasta: malownicza starówka z kolorowymi freskami na fasadach, najstarszy drewniany kryty most w Europie nad rzeką Reuss, kościół jezuitów – pierwszy barokowy budynek sakralny w Szwajcarii. Przejazd do Berna – średniowieczne stare miasto, wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, słynące z arkad o długości 6 km. Przejazd do Charmey.

5 DZIEŃ: CHARMEY – GRUYERES – LOZANNA – CHAVANNES
Przejazd do Gruyeres miasta ze średniowieczną starówką. Zwiedzanie fabryki i muzeum sera Gruyeres. Przejazd do Romaimotier: zwiedzanie benedyktyńskiego opactwa, najstarszej romańskiej budowli w Szwajcarii. Przejazd do położonej nad Jeziorem Genewskim Lozanny: stare miasto, wczesnogotycka katedra. Przejazd do Chavannes.

6 DZIEŃ: CHAVANNES – MORGES – GENEWA – CHAVANNES
Zwiedzanie Muzeum Ignacego Paderewskiego w Morges. Przejazd do Genewy: spacer po starym mieście, katedra św. Pawła, Ogród Angielski z zegarem kwiatowym, zwiedzanie Muzeum Zegarków „Patek – Philippe”.

7 DZIEŃ: CHAVANNES – JUNGFRAU – ZURICH
Przejazd do Grindelwald. wjazd kolejką na Jungfraujoch do położonej najwyżej w Europie stacji kolejowej (3454 m n.p.m.). Wizyta w lodowym pałacu, panoramiczny widok na lodowiec Aletsch. Przejazd do Zurichu.

8 DZIEŃ: ZURICH – WARSZAWA
Zwiedzanie Zurichu: stare miasto nad brzegiem rzeki Limmat, kościół Fraumunster z wyjątkowymi witrażami Marca Chagalla, zwiedzanie i degustacja w Domu Czekolady Lindt. Przelot do Warszawy.