trasy

Sankt Petersburg
Śladami najpiękniejszych ikon świata
8 dni, samolotowo – autokarowa
06.07 - 13.07.2020 / CENA: 1 690 EUR + 2 500 PLN

ZAPEWNIAMY:
  • przeloty na trasie: Warszawa – Sankt Petersburg – Warszawa
  • przejazdy autokarem
  • wyżywienie pełne (3 posiłki dziennie)
  • noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe)
  • opłaty za wizę rosyjską
  • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych oraz świadczenia zwyczajowe
  • ubezpieczenie
  • opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
  • opiekę księdza przewodnika oraz pilota pielgrzymkowego
  • Msze św.

1. DZIEŃ: WARSZAWA – SANKT PETERSBURG – NOWOGRÓD
Przelot na trasie Warszawa – St. Petersburg. Przejazd autokarem do Nowogrodu.

2. DZIEŃ: NOWOGRÓD – SANKT PETERSBURG
Nowogród, jedno z najstarszych miast Rosji: zwiedzanie (Kreml, sobór św. Zofii, muzeum ikon). Cerkiew Świętego Zbawiciela na Iljinie (wejście do wnętrza w zależności od stopnia wilgotności powietrza). Przejazd do Petersburga.

3. DZIEŃ: SANKT PETERSBURG
St. Petersburg: Prospekt Newski – reprezentacyjna ulica miasta. Twierdza Pietropawłowska (najstarsza budowla w mieście): sobór św. Piotra i św. Pawła oraz groby ostatnich carów Rosji. Ermitaż – kolekcja malarstwa zachodnioeuropejskiego, zgromadzona przez Katarzynę II w budynkach dawnej rezydencji carskiej. Rejs statkiem: kanały i rzeki Petersburga.

4. DZIEŃ: WYSPA WALAAM
Całodzienny wyjazd na wyspę Walaam położoną na Jeziorze Ładoga. Rejs na wyspę i zwiedzanie klasztoru Przemienienia Pańskiego: relikwie św. Sergiusza i Hermana, eremy klasztorne, obiad na terenie klasztoru. Po obiedzie zwiedzanie pięknych miejsc na wyspie (Nikolski skit i inne). Uwaga! Rejs na wyspę uzależniony jest od warunków pogodowych.

5. DZIEŃ: SANKT PETERSBURG – PUSZKIN
St. Petersburg: Sobór Kazański, Wybrzeże Angielskie, Sfinksy. Zwiedzanie pałacu Katarzyny II w Puszkinie lub pałacu w Pawłowsku.

6. DZIEŃ: SANKT PETERSBURG
Muzeum Rosyjskie. Cerkiew Zbawiciela na Krwi (z zewnątrz). Plac i sobór św. Izaaka. „Jeździec Miedziany”, postawiony ku czci założyciela Petersburga. Białe Noce – obserwacja zwodzonych mostów i nocnej żeglugi na Newie.

7. DZIEŃ: SANKT PETERSBURG – PETERHOF
Kronsztad – legendarne miasto na wyspie Kotlin, które pozostawało miastem zamkniętym do 1995 r. Peterhof – najpiękniejsza letnia rezydencja rodziny carskiej, w której skład wchodzi pałac oraz górny i dolny park. Park dolny, położony nad Zatoką Fińską, zdobią przepiękne fontanny, kaskady, rzeźby i pałacyki.

8. DZIEŃ: SANKT PETERSBURG – WARSZAWA
Sobór Smolny. Ławra Aleksandra Newskiego, w której znajdują się relikwie św. Aleksandra, jednego z patronów miasta. Obok cmentarz wybitnych rosyjskich działaczy kultury. Przelot na trasie St. Petersburg – Warszawa.

OFERTY SPECJALNE