trasy

AFRYKA POŁUDNIOWA I LESOTHO
14 dni, samolotowo – autokarowa
10.09 – 23.09.2024 / CENA: 3 850 EUR + 5 800 PLN

ZAPEWNIAMY:
  • przeloty samolotem
  • przejazdy autokarem lub busem
  • wyżywienie pełne (śniadania, obiady i kolacje)
  • noclegi w hotelach/loggach 3*, 4* (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
  • opłaty wstępów do zwiedzanych obiektów oraz przewodników lokalnych
  • opłaty za świadczenia zwyczajowe
  • opłatę składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
  • opiekę duchową księdza/pilota
  • ubezpieczenie
  • Msze św.

1 DZIEŃ: WARSZAWA – JOHANNESBURG
Przelot na trasie: Warszawa – Johannesburg ( z przesiadką).

2 DZIEŃ: JOHANNESBURG – PRETORIA
Przylot do Johannesburga. Przejazd do jednej z trzech stolic Republiki Południowej Afryki – Pretorii, miasta bogatego w miejsca upamiętniające historię i kulturę Afrykanerów. Pokaz tradycyjnych tańców.

3 DZIEŃ: PROWINCJA KWA ZULU NATAL – REZERWAT PRZYRODY
Przejazd w stronę rezerwatu przyrody leżącego w prowincji Kwa Zulu Natal. Wieczorem wyjazd na safari samochodami terenowymi, aby obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

4 DZIEŃ: KWA ZULU NATAL – REZERWAT PRZYRODY
Czas na odpoczynek na łonie afrykańskiej natury. Poranne i wieczorne safari. Na safari zawsze wyjeżdżamy pod opieką tzw. rangera czyli znawcy tutejszego buszu oraz jego fauny i flory. Próbujemy wytropić tzw. wielką afrykańską piątkę, do której zaliczamy lwy, lamparty, nosorożce, bawoły afrykańskie, słonie oraz inne afrykańskie zwierzęta jak żyrafy, antylopy czy zebry.

5 DZIEŃ: KWA ZULU NATAL– NONGOMA
Przejazd do Nongoma, miasteczka, które staje się atrakcją turystyczną dzięki królowi plemienia Zulu, który uczynił Nongomę swoim domem. Nazwa Nongoma pochodzi od zuluskiego słowa ngome – matka pieśni.

6 DZIEŃ: SANKTUARIUM MARYJNE NGOME
Sanktuarium Maryjne Ngome. W miejscu położonym w centralnej części Krainy Zulu, siostra benedyktynka Reinolda May doświadczyła dziesięciu wizji „Tabernakulum Najświętszej Maryi”. Siostra Reinolda poczuła potrzebę szerzenia Orędzia, które przyniosła jej Maryja. Dziś Ngome jest oazą spokoju dla wielu pielgrzymów.

7 DZIEŃ: DURBAN
Przejazd do Durbanu. Wizyta w słynnym Oceanarium Ushaka, gdzie można zobaczyć pokaz delfinów.

8 DZIEŃ: DURBAN – MARIANHILL
Czas wolny w Durbanie nad Oceanem Indyjskim.. Po południu odwiedziny w Marianhill, jednej z największych misji katolickich w RPA. Zapoznanie się z historią tego miejsca i pracą misjonarzy.

9 DZIEŃ: CENTOCOW – AFRYKAŃSKA CZĘSTOCHOWA
Wizyta w katolickiej Centocow, czyli południowo – afrykańskiej Częstochowie. Działają tu ojcowie Paulini. Spotkanie z tutejszą katolicką społecznością.

10 DZIEŃ: LESOTHO
Wyjazd samochodami terenowymi na słynną przełęcz Sani Pass i do Królestwa Lesotho zwanego „Dachem Afryki”.

11 DZIEŃ: DURBAN – KAPSZTAD
Przelot na trasie Durban – Kapsztad. Kapsztad – panorama miasta oraz wjazd kolejką linową na Górę Stołową (wjazd uzależniony od warunków atmosferycznych). Czas wolny na słynnym Waterfront (Bulwar Wiktorii i Alfreda).

12 DZIEŃ: KAPSZTAD – PRZYLĄDEK DOBREJ NADZIEI
Półwysep Przylądkowy Przejazd malowniczym wybrzeżem półwyspu, wizyta w rezerwacie pingwinów. Przylądek Dobrej Nadziei – jeden z najważniejszych punktów nawigacyjnych dla pierwszych odkrywców, źródło legend i opowieści.

13/14 DZIEŃ: KAPSZTAD – WARSZAWA
Przelot na trasie Kapsztad – Warszawa (z przesiadką)