trasy

NORWEGIA
Krzyż nad fiordami
8 dni, samolotowo – autokarowa
24.07 – 31.07.2023 / CENA: 11 500 PLN
25.08 – 01.09.2023 / CENA: 11 500 PLN

ZAPEWNIAMY:
  • przeloty samolotem rejsowym (PLL LOT)
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem
  • noclegi w hotelu 3+* (pokoje 2-osobowe)
  • wyżywienie pełne (2 posiłki: śniadania i 3-daniowe kolacje lub bufety kolacyjne, do kolacji herbata lub kawa)
  • opłaty następujących wstępów i atrakcji: kościoły Torpo i Ringebu, wjazd kolejką na Floyen, przejazd pociągiem (Flam-Myrdal-Flam), punkt widokowy Dalsnibba, Muzeum Kon-Tiki, skocznia Holmenkollen
  • opłaty za przewodników lokalnych oraz rejsy promowe wg programu
  • ubezpieczenie
  • opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Pomocowego
  • opiekę księdza przewodnika oraz pilota pielgrzymkowego
  • Msze św.

1. DZIEŃ: WARSZAWA – OSLO
Przelot z Warszawy do Oslo.

2 dzień: OSLO – HARDANGERFJORD – TORPO – NORHEIMSUND
Przejazd przez Hardangenvidda – największy płaskowyż północnej Europy, po drodze: przystanek przy wodospadzie Vøringsfossen (najwyższy wodospad w Norwegii), wizyta w kościele w Torpo. Zjazd krętą drogą przez kanion Mabodalen do Eidfjord i przejazd najdłuższym w Norwegii most przez Hardangerfjord. Nocleg w Norheimsund.

3 dzień: NORHEIMSUND – BERGEN – FLAM – SOGNEFJORD – LAERDAL
Przejazd do Bergen – zwiedzanie miasta: wjazd kolejką na wzgórze Floyen, spacer po Bryggen (hanzeatyckie nabrzeże wpisane na listę UNESCO), targ rybny. Przejazd do Flåm (po drodze wodospad Tvindefossen, miejscowości Voss i Gudvangen) – przejazd panoramicznym pociągiem Flåmsbana (Flåm-Myrdal-Flåm). Rejs promem przez najdłuższy i najgłębszy fiord Norwegii – Sognefjord. Nocleg w Laerdal.

4 dzień: LAERDAL – SOGNEFJORD – STRYN
Przejazd do Borgund: zwiedzanie „stavkirke”, kościoła zbudowanego w typowym norweskim stylu. Powrót nad Sognefjord. Przejazd tunelem pod największym lodowcem Europy – Jostedalsbreen do Styrn.

5 dzień: STYRN – ALESUND
Przejazd do Hellesylt, po drodze krótki postój nad Hornindalsvatnet – najgłębszym jeziorem w Europie. Rejs z Hellesylt do Geiranger przez Geirangerfjord – najsłynniejszy i najpiękniejszy fiord Norwegii (wpisany na listę UNESCO). Wjazd na punkty widokowe nad Gejrangerfjord. Przejazd „Drogą Orłów”, przeprawa promowa Eidsdal–Linde. Przejazd do Alesund, uznawanego za najpiękniejsze miasto Norwegii.

6 dzień: ALESUND – DROGA TROLLI – LILLEHAMMER
Wjazd na przełęcz nad słynną Drogą Trolli (punkt widokowy), zjazd krętą drogą tzw. „Drabiną Trolli” (po drodze: wodospady i „Ściana Trolli” – najwyższa skalna ściana Europy). Przejazd dolinami Romsdalen i Gudbrandsdalen obok Parku Narodowego Rondane (najstarszy park narodowy Norwegii z dzikimi reniferami). Wizyta w kościele w Ringebo.

7 dzień: LILLEHAMMER – OSLO
Spacer po Lillehammer (m.in. obiekty olimpijskie z 1994 roku). Przejazd do Oslo. Panoramiczne zwiedzanie miasta: opera, ratusz, Zamek Królewski.

8 dzień: OSLO – WARSZAWA
Zwiedzanie stolicy Norwegii m.in. Muzeum Kon-Tiki, Park Rzeźb Vigelanda, wzgórze Holmenkollen. Przejazd na lotnisko. Przelot z Oslo do Warszawy.