trasy

NORWEGIA
Krzyż nad fiordami
8 dni, samolotowo – autokarowa
25.06 – 02.07.2024 / CENA: 2290 EUR + 1890 PLN
23.08 – 30.08.2024 / CENA: 2290 EUR + 1690 PLN

ZAPEWNIAMY:
 • przeloty samolotem rejsowym (PLL LOT)
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem
 • rejsy promowe wg programu
 • noclegi w hotelu 3+/4* (pokoje 2-osobowe)
 • wyżywienie niepełne (2 posiłki: śniada
 • nia i 3-daniowe kolacje lub bufety kolacyjne, do kolacji herbata lub kawa)
 • opłaty następujących wstępów i atrakcji: kościoły Torpo i Ringebu, wjazd kolejką na Floyen, przejazd pociągiem (Flam-Myrdal-Flam), punkt widokowy Dalsnibba
 • ubezpieczenie
 • opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Pomocowego
 • opiekę księdza przewodnika oraz pilota pielgrzymkowego
 • Msze św.

1. DZIEŃ: WARSZAWA – OSLO
Przelot z Warszawy do Oslo. Panoramiczne zwiedzanie miasta m.in. opera, ratusz, Zamek Królewski, Park Vigelanda, wzgórze Holmenkollen oraz spacer po centrum stolicy Norwegii.

2 DZIEŃ: OSLO – HARDANGERVIDDA – TORPO – HARDANGERFJORD
Przejazd przez Hardangervidda – największy płaskowyż północnej Europy, po drodze: wizyta w kościele w Torpo, przystanek przy wodospadzie Vøringsfossen (najwyższy wodospad w Norwegii). Zjazd krętą drogą przez kanion Mabodalen w kierunku Hardangerfjord.

3 DZIEŃ: HARDANGERFJORD – BERGEN – VOSS
Przejazd do Bergen – zwiedzanie miasta: wjazd kolejką na wzgórze Floyen, spacer po Bryggen (hanzeatyckie nabrzeże wpisane na listę UNESCO), targ rybny. Przejazd do Voss (po drodze wodospad Tvindefossen).

4 DZIEŃ: VOSS – SOGNEFJORD – SOGNDAL/SKEI
Rejs promem przez najdłuższy i najgłębszy fiord Norwegii – Sognefjord (Gudvangen – Flam). Przejazd pociągiem turystycznym Flåmsbana (Flåm-Myrdal-Flåm).

5 DZIEŃ: SOGNDAL/SKEI – LOEN – STRYN
Przejazd tunelem pod największym lodowcem Europy – Jostedalsbreen do Loen, malowniczej miejscowości położonej na skraju Nordfjordu przy ujściu rzeki Loelva. Przejazd do Stryn.

6 DZIEŃ: STRYN – GEIRANGERFJORD – DROGA TROLLI – ÅLESUND
Przejazd do Hellesylt, po drodze krótki postój nad Hornindalsvatnet – najgłębszym jeziorem w Europie. Rejs z Hellesylt do Geiranger przez Geirangerfjord – najsłynniejszy i najpiękniejszy fiord Norwegii (wpisany na listę UNESCO). Wjazd na punkty widokowe nad Geirangerfjord, Dalsnibba. Przejazd „Drogą Orłów”, przeprawa promowa Eidsdal–Linde. Przejazd słynną Drogą Trolli (punkt widokowy na przełęczy, „Ściana Trolli”). Przejazd do Ålesund, uznawanego za najpiękniejsze miasto Norwegii.

7 DZIEŃ: ÅLESUND – VINSTRA
Przejazd dolinami Romsdalen i Gudbrandsdalen obok Parku Narodowego Rondane (najstarszy park narodowy Norwegii z dzikimi reniferami). Wizyta w kościele w Ringebu.

8 DZIEŃ: VINSTRA – LILLEHAMMER – OSLO
Przejazd do Lillehammer i zwiedzanie miasta (m.in. obiekty olimpijskie z 1994 roku). Przejazd do Oslo. Przelot z Oslo do Warszawy.