trasy

MAROKO Z WIDOKIEM NA ATLANTYK
11 dni, samolotowo – autokarowa
09.05 – 19.05.2020 / CENA: 1 450 EUR + 3 700 PLN

ZAPEWNIAMY:
  • przeloty samolotem (z przesiadką)
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem
  • noclegi w hotelach 4* (pokoje 2-osobowe)
  • *wyżywienie pełne (3 posiłki z wyjątkiem dnia 9. – Essaouira: śniadanie i kolacja)
  • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów
  • opłaty za przewodników lokalnych i świadczenia zwyczajowe
  • ubezpieczenie
  • opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
  • opiekę księdza przewodnika oraz pilota pielgrzymkowego
  • Msze św.

1. DZIEŃ: WARSZAWA – CASABLANCA
Przelot z Warszawy do Casablanki z przesiadką.

2. DZIEŃ: CASABLANCA – RABAT
Casablanca: zwiedzanie meczetu Hassana II, spacer przez miasto z początku XX wieku – architektura czasu art deco. Przejazd do Rabatu: nawiedzenie Katedry, wizyta przy Pałacu Królewskim, XII-wieczna wieża Hassana i Mauzoleum Mohameda V, Chella: otoczone murem osiedle z czasów rzymskich i XIV–wieczna nekropolia.

3. DZIEŃ: RABAT – MEKNES – FEZ
Meknes – otoczone potrójnym murem miasto Mulaja Ismaila: wizyta w spichlerzu władcy i jego mauzoleum; przejazd do Fezu i spacer labiryntem tysięcy uliczek pośród warsztatów rzemieślniczych, pachnących straganów i zabytków historii: Uniwersytet Kajruański, Medresa Attarine lub Bou Inania. Autokar zawiezie nas przed Pałac Królewski, spojrzymy też z góry w kotlinę, w której położony jest średniowieczny Fes.

4. DZIEŃ: FEZ – ERFOUD
Fez – Erfoud: przejazd z „zielonego Maroka”, obszaru winnic i lasów cedrowych, przez ośnieżone góry Atlas na pomarańczowe piaski Sahary. W połowie dnia wizyta w klasztorze Trapistów w Midelcie.

5. DZIEŃ: ERFOUD – OUARZAZATE
Wczesny wyjazd samochodami terenowymi na pustynię do miejscowości Merzouga: wschód słońca obserwowany z wydm piaszczystych. Trasa autokarowa prowadzi wzdłuż oaz w dolinach rzek: Todra i Dades. Na trasie: skalisty wąwóz Todra. Nocleg w „mieście filmowców” Ouarzazate.

6. DZIEŃ: OUARZAZATE – MARRAKESZ
Przejazd z „krainy tysiąca kazb” (Kazba Ait ben Haddou znana z filmu Gladiator, Królestwo niebieskie, Jezus z Nazaretu) przez Atlas Wysoki, Przełęcz Tiszka 2260 m n.p.m.) do Marrakeszu. Na początku XIII w. przybyli do Marrakeszu pierwsi franciszkanie i od tamtej pory pełnią swoją posługę w tym muzułmańskim kraju.

7. DZIEŃ: MARRAKESZ
Całodzienne zwiedzanie miasta – niepisanej stolicy południa kraju: Mauzoleum dynastii Saadytów, spacer przez targ, meczet Kutubia, wizyta w berberyjskiej aptece, pełen kolorów i zapachów plac Jamaa el-Fna.

8. DZIEŃ: MARRAKESZ – ESSAOUIRA
Przejazd na zachód, ku zachodzącemu w Atlantyku słońcu, do miasta wiatrów – Essaouiry. W zależności od warunków - wieczorny spacer przez port, wśród kutrów rybackich do uliczek pachnących drewnem tui, z której powstają tu przedmioty ozdobne i użytkowe.

9. DZIEŃ: ESSAOUIRA
Dzień przeznaczony na odpoczynek nad Atlantykiem, w białobłękitnym mieście zwanym „Białą perłą Atlantyku” z XV-wieczną portugalską twierdzą (mają tu swoje kramy malarze i muzycy – bębniarze).

10. DZIEŃ: ESSAOUIRA – EL JADIDA – CASABLANCA
Przejazd do nadatlantyckiej El Jadidy (zwiedzanie portugalskiej cytadeli, dawnego Mazaganu, wpisanej na Listę UNESCO), wieczorny przyjazd do Casablanki.

11. DZIEŃ: CASABLANCA – WARSZAWA
Przelot do Warszawy z przesiadką.

OFERTY SPECJALNE