trasy

KRÓLESTWO MAROKA
Duchowość pustyni - śladami bł. Karola de Foucauld
11 dni, samolotowo-autokarowa, wyżywienie pełne *
02.10 – 12.10.2018 / cena: 1250 EUR + 2900 PLN
ZAPEWNIAMY:
 
  • przeloty samolotem (z przesiadką)
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem
  • *wyżywienie pełne (3 posiłki z wyjątkiem dnia 9. – Essaouira: śniadanie i kolacja)
  • noclegi w hotelach 4* (pokoje 2-osobowe)
  • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych i świadczenia zwyczajowe
  • ubezpieczenie
  • opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
  • Msze św.

1 DZIEŃ: WARSZAWA – PARYŻ – CASABLANCA

Przelot z Warszawy z przesiadką w Paryżu do Casablanki.

2. DZIEŃ: CASABLANCA – RABAT

Casablanca: zwiedzanie meczetu Hassana II, spacer przez miasto z początku XX wieku – architektura czasu art deco. Przejazd do Rabatu: wizyta przy Pałacu Królewskim, XII-wieczna wieża Hassana i Mauzoleum Mohameda V, Chella: otoczone murem osiedle z czasów rzymskich i XIV–wieczna nekropolia.

3. DZIEŃ: RABAT – MEKNES – FEZ

Meknes – otoczone potrójnym murem miasto Mulaja Ismaila: wizyta w spichlerzu władcy i jego mauzoleum; przejazd do Fezu i spacer labiryntem tysięcy uliczek pośród warsztatów rzemieślniczych, pachnących straganów i zabytków historii: Uniwersytet Kajruański, Medresa Attarine lub Bou Inania. Autokar zawiezie nas przed Pałac Królewski, spojrzymy też z góry w kotlinę, w której położony jest średniowieczny Fes.

4. DZIEŃ: FEZ – ERFOUD

Fez – Erfoud: przejazd z „zielonego Maroka”, obszaru winnic i lasów cedrowych, przez ośnieżone góry Atlas na pomarańczowe piaski Sahary.

5. DZIEŃ: ERFOUD – OUARZAZATE

Wczesny wyjazd samochodami terenowymi na pustynię do miejscowości Merzouga: wschód słońca obserwowany z wydm piaszczystych. Trasa autokarowa prowadzi wzdłuż oaz w dolinach rzek: Todra i Dades. Na trasie: skalisty wąwóz Todra. Nocleg w „mieście filmowców” Ouarzazate.

6. DZIEŃ: OUARZAZATE – MARRAKESZ

Przejazd z „krainy tysiąca kazb” przez Atlas Wysoki (Kazba Ait ben Haddou znana z filmu Gladiator, Królestwo niebieskie, Jezus z Nazaretu; Przełęcz Tiszka 2260 m. n.p.m.) do Marrakeszu.

7. DZIEŃ: MARRAKESZ

Całodzienne zwiedzanie miasta – niepisanej stolicy południa kraju: Mauzoleum dynastii Saadytów, spacer przez targ, meczet Kutubia, wizyta w berberyjskiej aptece, pełen kolorów i zapachów plac Jamaa el-Fna.

8. DZIEŃ: MARRAKESZ – ESSAOUIRA

Przejazd na zachód, ku zachodzącemu w Atlantyku słońcu, do miasta wiatrów – Essaouiry. W zależności od warunków - wieczorny spacer przez port, wśród kutrów rybackich do uliczek pachnących drewnem tui, z której powstają tu przedmioty ozdobne i użytkowe.

9. DZIEŃ: ESSAOUIRA

Dzień przeznaczony na odpoczynek nad Atlantykiem, w białobłękitnym mieście zwanym „Białą perłą Atlantyku” – mieście z XV-wieczną portugalską twierdzą (mają tu swoje kramy malarze i muzycy – bębniarze).

10. DZIEŃ: ESSAOUIRA – EL JADIDA – CASABLANCA

Przejazd przez nadatlantycką El Jadidę (zwiedzanie portugalskiej cytadeli wpisanej na Listę UNESCO) do Casablanki na kolację i nocleg.

11. DZIEŃ: CASABLANCA – PARYŻ – WARSZAWA

Przelot z Casablanki do Polski z przesiadką.

OFERTY SPECJALNE

BIRMA I LAOS
 
09.02 – 22.02.2019

 
 
 

 czytaj
BRAZYLIA
 
06.03 – 24.03.2019

 
 
 

 czytaj
FATIMA
 
24.04 – 29.04.2019

Dla seniorów i osób o ograniczonej możliwości ruchu

 czytaj