trasy

MAROKO
Z widokiem na Atlantyk
12 dni, samolotowo – autokarowa
04.11 – 15.11.2023 / CENA: 1 490 EUR + 3 450 PLN

ZAPEWNIAMY:
  • przeloty samolotem
  • przeloty samolotem
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem
  • noclegi w hotelach 4* (pokoje 2-osobowe)
  • wyżywienie pełne (3 posiłki)
  • opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów oraz świadczenia zwyczajowe
  • ubezpieczenie oraz obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
  • opiekę pilota pielgrzymkowego i księdza przewodnika
  • Msze św.

1. DZIEŃ: WARSZAWA – FRANKFURT – CASABLANCA
Przelot z Warszawy do Casablanki (z przesiadką we Frankfurcie).

2. DZIEŃ: CASABLANCA
Zwiedzanie meczetu Hassana II, medyny i placu Mohameda V, którego zabudowa jest ciekawym przykładem architektury kolonialnej, spacer uliczkami miasta z początku XX w. z architekturą art deco.

3. DZIEŃ: CASABLANCA – RABAT – MEKNES – FEZ
Przejazd do Rabatu: wizyta przy pałacu królewskim, XII-wieczna wieża Hassana i Mauzoleum Mohameda V, spacer po malowniczo usytuowanej dzielnicy na skale Kasba Oudaja. Przejazd do Meknesu, zwanego miastem murów, bram i minaretów: brama Bab El Mansour, mauzoleum sułtana Mulaja Ismaila, cytadela. Przejazd do Fezu – religijnej stolicy Maroka.

4. DZIEŃ: FEZ
Całodzienny spacer labiryntem tysięcy uliczek medyny średniowiecznego Fezu, pośród warsztatów rzemieślniczych, kolorowych i pachnących straganów oraz historycznych zabytków: Uniwersytet Kajruański, medresa Bou Inania,

5. DZIEŃ: FEZ – IFRANE – MIDELT – ERFOUD – MERZOUGA
Przejazd przez region winnic i lasów cedrowych oraz góry Atlas z ośrodkiem narciarskim Ifrane, nazywanym „marokańską Szwajcarią”. Przejazd wzdłuż gajów palmowych do Mideltu, w kierunku Erfoud. Wyjazd samochodami terenowymi na pustynię do oazy Merzouga. Nocleg na pustyni.

6. DZIEŃ: MERZOUGA – TINGHIR – DADES – OUARZAZATE
Powrót samochodami terenowymi do Erfoudu. Przejazd do świętego dla miejscowych miasta Ar-Risani – zwiedzanie kazby i pozostałości twierdzy Abbar. Dalsza droga wiedzie pośród gajów palmowych w kierunku Tineghiru oraz wyjątkowej doliny rzek Todra i Dades (rejonu słynącego z uprawy róży damasceńskiej). Przejazd „drogą tysiąca kazb” do „miasta filmowców” – Ouarzazate.

7. DZIEŃ: OUARZAZATE – AIT BEN HADDOU – MARRAKESZ
Zwiedzanie studia filmowego „Atlas” (w którym kręcono m.in. filmy „Lawrence z Arabii”, „Gladiator”, „Królestwo niebieskie”, „Jezus z Nazaretu” oraz sceny do „Gry o tron”). Zwiedzanie najwspanialszej twierdzy południowego Maroka – Ait ben Haddou. Przejazd do Marrakeszu piękną drogą przez Atlas Wysoki z przełęczą Tiszka (2260 m n.p.m.).

8. DZIEŃ: MARRAKESZ
Całodzienne zwiedzanie miasta: ogród Majorelle (należący niegdyś do Yvesa Saint Laurenta), medyna z meczetem Kutubia, mauretański Pałac Bahia (z 2 połowy XIX w.) oraz wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO plac Jamma el-Fna. Wieczót berberyjski.

9. DZIEŃ: MARRAKESZ – SAFI – ESSAOUIRA
Przejazd do położonego nad Oceanem Atlantyckim miasteczka Safi, słynącego z ceramiki (m.in. tażin – charakterystycznych marokańskich naczyń) oraz zachowanej w dobrym stanie XVI-wiecznej portugalskiej twierdzy. Przejazd malowniczym wybrzeżem do Essaouiry.

10. DZIEŃ: ESSAOUIRA – AGADIR
Spacer przez port Essaouiry i uliczki pachnące drewnem tui, z której w tutejszych warsztatach powstają przedmioty ozdobne i użytkowe. Przejazd do Agadiru.

11. DZIEŃ: AGADIR
Wizyta w zrekonstruowanej twierdzy obronnej oraz na targu, gdzie można nabyć lokalne produkty (m.in. oliwę z oliwek, olej arganowy, przyprawy). Czas na odpoczynek na Oceanem Atlantyckim.

12. DZIEŃ: AGADIR – FRANKFURT- WARSZAWA
Przelot do Warszawy (z przesiadką we Frankfurcie)..