trasy

MAJORKA
8 dni, samolotowo – autokarowa
12.10 – 19.10.2020 / CENA: 1 125 EUR + 2 400 PLN

ZAPEWNIAMY:
 • przeloty samolotem
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem
 • noclegi w hotelach 4*
  (pokoje 2-osobowe)
 • wyżywienie pełne (3 posiłki)
 • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów, opłaty za przewodników lokalnych oraz świadczenia zwyczajowe
 • ubezpieczenie
 • opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
 • opiekę księdza przewodnika oraz pilota pielgrzymkowego
 • Msze św.

1. DZIEŃ: WARSZAWA TULUZA – PALMA de MALLORCA
Przelot z Warszawy do Palma de Mallorca (z przesiadką).

2. DZIEŃ: PALMA de MALLORCA
Zwiedzanie starego miasta w Palma de Mallorca: katedra, pałac królewski La Almudaina, klasztor i kościół św. Franciszka, łaźnie arabskie, typowe majorkańskie patia, zamek Bellver.

3. DZIEŃ: KLASZTOR LLUC – POLLENSA – PÓŁWYSEP FORMENTOR
Przejazd do pięknie położonego w górach Sierra de Tramuntana klasztoru w Lluc – najstarszego sanktuarium maryjnego na wyspie, w którym czczona jest XV-wieczna figura Czarnej Madonny, patronki Majorki. Przejazd do Pollensa (punkt widokowy na zatokę Pollensa) i na półwysep Formentor – jeden z najbardziej malowniczych zakątków wyspy.

4. DZIEŃ: VALLDEMOSA – MIRAMAR – PORT SOLLER
Przejazd przez góry Sierra de Tramuntana, po drodze malownicze widoki na plantacje drzew oliwnych, chlebowych oraz lasy sosny śródziemnomorskiej. Zwiedzanie Valldemosy – jednej z najpiękniejszych miejscowości na Majorce; dawny klasztor kartuzów, w którym w 1838 roku przebywał i tworzył Fryderyk Chopin (krótki koncert muzyki kompozytora); kaplica św. Katarzyny Thomas – patronki Valldemosy. Zwiedzanie Posesji Miramar – szkoły dla misjonarzy założonej w 1276 r. przez filozofa Ramona Llulla. Przejazd do miasteczka Soller, położonego w „Dolinie Słońca” wśród sadów drzew pomarańczowych i cytrynowych. Powrót do Palma de Mallorca zabytkową kolejką wąskotorową.

5. DZIEŃ: SANTA MARIA – PETRA
Przejazd do miejscowości Santa Maria – rynek z lokalnymi produktami. Przejazd do Petry – miejsca urodzenia św. Junipero Serra (misjonarza franciszkańskiego, założyciela misji w Kalifornii); zwiedzanie domu rodzinnego św. Junipero, klasztoru św. Bernarda, w którym rozpoczynał on edukację oraz kościoła Bonany, w którym Junipero Serra głosił kazania przed wyjazdem do Ameryki.

6. DZIEŃ: MANACOR – SAN SALVADOR – JASKINIE ARTA
Przejazd do Manacor – miasta słynącego z produkcji pereł (zwiedzanie fabryki). Nawiedzenie sanktuarium San Salvador z kamienną figurą Matki Boskiej z XV w. i monumentalnym krzyżem oraz tarasem widokowym ze wspaniałą panoramą wyspy. Przejazd przez nadmorską miejscowość Porto Cristo. Zwiedzanie jaskiń Arta.

7. DZIEŃ: SANTA PONSA / PALMA NOVA
Dzień wolny na wypoczynek.

8. DZIEŃ: PALMA de MALLORCA – WARSZAWA
Przelot z Palma de Mallorca do Warszawy (z przesiadką).

OFERTY SPECJALNE