trasy

MAJORKA
8 dni, samolotowo – autokarowa
17.04 – 24.04.2024 / CENA: 1 490 EUR + 2 500 PLN
02.10 – 09.10.2024 / CENA: 1 550 EUR + 2 500 PLN

ZAPEWNIAMY:
  • przeloty samolotem
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem
  • noclegi w hotelu 4* (pokoje 2-osobowe)
  • wyżywienie pełne (3 posiłki, do posiłków woda i wino)
  • opłaty wstępów do zwiedzanych obiektów, opłaty za przewodników lokalnych oraz świadczenia zwyczajowe
  • ubezpieczenie
  • opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Pomocowego
  • opiekę księdza przewodnika oraz pilota pielgrzymkowego
  • Msze św.

1. DZIEŃ: WARSZAWA – PALMA de MALLORCA
Przelot z Warszawy do Palma de Mallorca (z przesiadką).

2. DZIEŃ: PALMA de MALLORCA
Zwiedzanie starego miasta w Palma de Mallorca: katedra, pałac królewski La Almudaina, klasztor i kościół św. Franciszka, łaźnie arabskie, typowe majorkańskie patia, zamek Bellver.

3. DZIEŃ: KLASZTOR LLUC – POLLENSA – PÓŁWYSEP FORMENTOR
Przejazd do pięknie położonego w górach Sierra de Tramuntana klasztoru w Lluc – najstarszego sanktuarium maryjnego na wyspie, w którym czczona jest XV-wieczna figura Czarnej Madonny – patronki Majorki. Przejazd do Pollensa (punkt widokowy na zatokę Pollensa) i na półwysep Formentor – jeden z najbardziej malowniczych zakątków wyspy.

4. DZIEŃ: VALLDEMOSA – MIRAMAR – PORT SOLLER
Przejazd przez góry Sierra de Tramuntana, po drodze malownicze widoki na plantacji drzew oliwnych, chlebowych oraz lasów sosny śródziemnomorskiej. Zwiedzanie Valldemosy – jednej z najpiękniejszych miejscowości na Majorce: dawny klasztor kartuzów, w którym w 1838 roku przebywał i tworzył Fryderyk Chopin (krótki koncert muzyki kompozytora), kaplica św. Katarzyny Thomas – patronki Valldemosy, jedynej świętej pochodzącej z Majorki. Zwiedzanie Posesji Miramar – szkoły dla misjonarzy założonej w 1276 r. przez filozofa Ramona Llull. Przejazd do miasteczka Soller, położonego w „Dolinie Słońca” wśród sadów drzew pomarańczowych i cytrynowych. Powrót zabytkową kolejką wąskotorową.

5. DZIEŃ: SANTA MARIA – MANACOR – JASKINIE ARTA
Przejazd do miejscowości Santa Maria – rynek z lokalnymi produktami. Przejazd do Manacor – miasta słynącego z produkcji pereł (zwiedzanie fabryki). Zwiedzanie jaskiń Arta.

6. DZIEŃ: SAN SALVADOR – PETRA – BONAY
Nawiedzenie sanktuarium San Salvador, słynącego z kamiennej figury Matki Boskiej z XV w. i monumentalnego krzyża na tarasie widokowym ze wspaniałą panoramą wyspy. Przejazd do Petry – miejsca urodzenia św. Junipero Serra (misjonarza franciszkańskiego, założyciela misji w Kalifornii); zwiedzanie domu rodzinnego św. Junipero, klasztoru św. Bernarda, w którym rozpoczynał on edukację oraz kościoła Bonany, w którym Junipero Serra głosił kazania przed wyjazdem do Ameryki.

7. DZIEŃ: SANTA PONSA
Dzień wolny na wypoczynek.

8. DZIEŃ: PALMA de MALLORCA – WARSZAWA
Przelot z Palma de Mallorca do Warszawy (z przesiadką).