trasy

LITWA
Do Matki Bożej Ostrobramskiej
7 dni, autokarowa
24.06 – 30.06.2024 / cena: 880 EUR + 1600 PLN

ZAPEWNIAMY:
  • przejazdy autokarem
  • wyżywienie pełne (3 posiłki dziennie)
  • noclegi w hotelu 3* (pokoje 2-osobowe)
  • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów oraz przewodników lokalnych
  • opłaty za świadczenia zwyczajowe
  • opłatę składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
  • opiekę duchową księdza/pilota
  • ubezpieczenie
  • Msze św.

1. DZIEŃ: WARSZAWA – WILNO
Przejazd autokarem z Warszawy do Wilna.

2 DZIEŃ: WILNO
Katedra p.w. św. Stanisława Biskupa Męczennika. Spacer uliczkami starego Wilna. Uniwersytet. Kościół Świętego Ducha, gdzie przez wiele lat czczony był Obraz Miłosierdzia, namalowany w 1934 r. według osobistych wskazówek św. Faustyny, przez Eugeniusza Kazimirowskiego. Ostra Brama – Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia. Cmentarz na Rossie z grobami sławnych Polaków, takich jak m.in. Franciszek Smuglewicz, Antonii Wiwulski i Władysław Syrokomla. Na Rossie spoczywa również matka Józefa Piłsudskiego i serce jej syna.

3 DZIEŃ: WILNO – POWIEWIÓRKA – ZUŁÓW – KIEJDANY
Zułów – miejsce urodzenia Józefa Piłsudskiego. W 1863 r. w Zułowie zamieszkali Maria z Billewiczów i Józef Wincenty Piłsudski. Tu przyszło na świat 7 z ich 12 dzieci, jako czwarty 5 grudnia 1867 r., urodził się Józef Piłsudski. Powiewiórka: kościół św. Kazimierza – miejsce chrztu Marszałka Piłsudskiego. Kiejdany – jeden z najstarszych grodów na Żmudzi. Spacer po starym mieście.

4 DZIEŃ: KIEJDANY – SZAWLE (GÓRA KRZYŻY) – KRETYNGA – POŁĄGA
Szawle (Góra Krzyży) – symbol walki o wiarę. Nawiedzenie wzgórza, na którym znajduje się kilkadziesiąt tysięcy krzyży, ofiarowanych przez przybywających tu pielgrzymów. Kretynga – Pałac Tyszkiewiczów.

5 DZIEŃ: POŁĄGA – KŁAJPEDA – NIDA – POŁĄGA
Połąga – kurort i ośrodek letniego wypoczynku nad Bałtykiem. Kłajpeda - port nad Bałtykiem. Nida - stara osada rybacka na Mierzei Kurońskiej.

6 DZIEŃ: POŁĄGA – SZYDŁÓW – KOWNO
Szydłów – Sanktuarium Maryjne związane z objawieniami Matki Bożej z początku XVII w. Kowno – zwiedzanie starego miasta: rynek z XVI-wiecznym ratuszem zwanym „Białym Łabędziem”, katedra p.w. św. Piotra i Pawła – największa gotycka świątynia na Litwie, ruiny zamku warownego.

7 DZIEŃ: KOWNO – WARSZAWA
Pożajście – dawny klasztor kamedułów, założony w XVII w.; największy i jeden z najcenniejszych sakralnych zabytków barokowych Litwy. Powrót z Kowna do Warszawy.