trasy

KALIFORNIA
Szlakiem misji kalifornijskich i parków narodowych
11 – dniowa, samolotowo – autokarowa
16.10 – 26.10.2022 / CENA: 4 150 USD + 4 900 PLN

ZAPEWNIAMY:
 • przeloty samolotami LOT
 • klimatyzowany transport
 • wyżywienie niepełne (śniadania amerykańskie i obiadokolacje)
 • noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
 • opłaty wstępów do zwiedzanych obiektów oraz przewodników lokalnych
 • opłaty za świadczenia zwyczajowe
 • opłatę składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • opłatę składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy
 • opiekę duchową księdza/pilota
 • ubezpieczenie
 • opiekę pilota i duchową opiekę księdza
 • Msze św.

1. DZIEŃ: WARSZAWA – LOS ANGELES
Przelot na trasie: Warszawa – Los Angeles polskimi liniami lotniczymi LOT.

2 DZIEŃ: MISJA SANTA BARBARA, CARMEL
Wizyta w historycznej Misji Santa Barbara – zwanej „Królową Misji” ze względu na unikalną architekturę zabudowań. Następnie przejazd do misji Carmel, gdzie pochowany został św. ojciec Junipero Serra, twórca katolickich misji w Kalifornii. Po drodze przystanek w Monterey dawnej stolicy stanu oraz przejazd panoramiczną drogą 17 MIL, poprowadzoną przez prywatny rezerwat przyrody.

3 DZIEŃ: SAN FRANCISCO
Zwiedzanie San Francisco: przejazd słynnymi mostami - Zatokowym i Golden Gate. Misja Dolores (św. Franciszka z Asyżu). Wizyta w Chinatown i na Union Square. Rejs na Wyspę Alcatraz i zwiedzanie nieczynnego już więzienia (zwiedzanie więzienia z asystą, ale bez komentarza przewodnika). Wieczorem przejazd słynnym tramwajem, jednym z symboli miasta.

4 DZIEŃ: PARK NARODOWY YOSEMITE
Przejazd i zwiedzanie Parku Narodowego Yosemite. Wizyta w kilku punktach widokowych malowniczej doliny polodowcowej. Przejazd na nocleg do Bishop (lub Bakersfield – w zależności od warunków pogodowych w górach Sierra Nevada).

5 DZIEŃ: DOLINA ŚMIERCI - LAS VEGAS
Przejazd przez słynną Dolinę Śmierci z najniższym punktem na półkuli zachodniej (depresja 86m p.p.m.). Późnym popołudniem przyjazd do Las Vegas: spacer główną ulicą miasta.

6 DZIEŃ: WZDŁUŻ RZEKI KOLORADO – TAMA HOOVERA
Przejazd w kierunku słynnej Tamy Hoovera zbudowanej na rzece Kolorado, a następnie kontynuacja podróży w stronę Wielkiego Kanionu. Nocleg w okolicach Williams w Arizonie.

7 DZIEŃ: WIELKI KANION KOLORADO
Przejazd do jednego z największych cudów natury: Wielkiego Kanionu rzeki Kolorado. Dla chętnych przelot helikopterem nad Kanionem (dodatkowy koszt około: ok. 300 USD), wizyta w kilku punktach widokowych Parku Narodowego.

8 DZIEŃ: PARKI NARODOWE BRYCE I ZION
Przejazd przez stan Utah, zamieszkały przez Mormonów. Wizyta w Parkach Narodowych Bryce i Zion, słynących z niepowtarzalnych formacji skalnych o kształtach iglic, grzybów i skalistych wieżyc. Nocleg w stanie Nevada.

9 DZIEŃ: NEVADA – LOS ANGELES
Przejazd do Los Angeles (ok.530 km). Po drodze wizyta w miasteczku poszukiwaczy srebra, Calico.

10 DZIEŃ: LOS ANGELES
Zwiedzanie Los Angeles: Downtown i kościół Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli – miejsce, które dało początek miastu. Nawiedzenie Katedry Metropolitalnej. Następnie wizyta w Hollywood i spacer słynną Aleją Gwiazd, przejazd przez jedną z najdroższych ulic świata: Rodeo Drive w Beverly Hills. W godzinach popołudniowych przejazd na lotnisko i przelot do Polski.

11 DZIEŃ: LOS ANGELES – WARSZAWA
Przelot do Polski polskimi liniami lotniczymi LOT.

przeczytaj artykuł

OFERTY SPECJALNE