trasy

DOMINIKANA
11 dni, samolotowo-autokarowo-promowa
31.01 – 10.02.2024 / CENA: 2 690 EUR + 7 200 PLN

ZAPEWNIAMY:
  • przeloty samolotem
  • przejazdy klimatyzowanym busem lub autokarem
  • noclegi w hotelach 4/5* (pokoje 2-osobowe)
  • wyżywienie pełne (3 posiłki); w Punta Cana – all inclusive
  • opłaty wstępów do zwiedzanych obiektów, opłaty za przewodników lokalnych oraz świadczenia zwyczajowe
  • ubezpieczenie
  • opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i Pomocowego
  • opiekę księdza przewodnika i pilota pielgrzymkowego
  • Msze św.

1. DZIEŃ: WWARSZAWA – FRANKFURT – PUNTA CANA – BAYAHIBE
Przelot z Warszawy do Punta Cana na Dominikanie (przez Frankfurt). Przejazd do miejscowości Bayahibe.

2 DZIEŃ: BAYAHIBE – ISLA SAONA – BAYAHIBE
Całodniowa wycieczka na wyspę Saona, uznawaną za jedną z najpiękniejszych wysp na Karaibach: Park Narodowy Cotubanamá (lasy namorzynowe, rezerwat ptactwa i ryb), kąpiel w naturalnych basenach utworzonych przez piaszczyste ławice na otwartym morzu, czas wolny na plaży.

3 DZIEŃ: BAYAHIBE – SAN PEDRO de MACORIS – LA ROMANA – ALTOS DE CHAVÓN – SANTO DOMINGO
Zwiedzanie historycznej fabryki najsłynniejszego dominikańskiego rumu Barceló w San Pedro de Macoris. Spacer po Altos de Chavón (replika toskańskiego miasteczka) i historycznej starówce miasteczka La Romana. Przejazd do Santo Domingo.

4 DZIEŃ: SANTO DOMINGO
Zwiedzanie stolicy Dominikany – Santo Domingo: jaskinie Tres Ojos, Parque del Este z latarnią-mauzoleum Krzysztofa Kolumba. Spacer po wpisanej na listę UNESCO dzielnicy kolonialnej: katedra p.w. Najświętszej Marii Panny (najstarsza katedra na terenie obu Ameryk, ulice: Calle de las Damas i Calle del Conde, Alcazar Kolumba, Panteon i Pałac Narodowy. Degustacja czekolady w Muzeum Kakao. Przejazd nadmorskim bulwarem Malecón.

5 DZIEŃ: SANTO DOMINGO – JARABACOA – PUERTO PLATA
Przejazd do Jarabacoa – zwiedzanie „szlaku kawy” wraz z degustacją organicznie produkowanej kawy. Przejazd do Puerto Plata: wzgórze Pico Isabel de Torres, z górującym nad miastem pomnikiem Jezusa Zbawiciela, panoramy portu oraz Bursztynowego Wybrzeża Dominikany.

6 DZIEŃ: PUERTO PLATA – ZATOKA SAMANÁ
Zwiedzanie Puerto Plata: katedra św. Filipa, Muzeum Bursztynu z bogatą kolekcją zatopionej w kamieniu fauny, latarnia morska, forteca-muzeum z XVI w. (dawne więzienie w czasach dyktatury Trujillo), Muzeum Indian Taino – prekolumbijskich mieszkańców wyspy. Przejazd nad Zatokę Samaná.

7 DZIEŃ: ZATOKA SAMANÁ – WODOSPADY EL LIMON – ISLA BACARDI – ZATOKA SAMANÁ
Zwiedzanie historycznej części miasta Samaná, w którym nastąpiło pierwsze spotkanie Krzysztofa Kolumba z rdzennymi mieszkańcami wyspy. Przejazd do wodospadów El Limón i kąpiele w turkusowych wodach spokojnej laguny pod wodospadem. Rejs na słynną z rajskich krajobrazów wyspę Isla Bacardi.

8 DZIEŃ: ZATOKA SAMANÁ – HIGUEY – PUNTA CANA
Wjazd na Górę Czarownic, z której roztacza się wspaniały widok na góry, ocean, lagunę i półwysep Samaná. Przejazd do Higuey – nawiedzenie sanktuarium patronki kraju Matki Boskiej Altagracia, które odwiedził papież Jan Paweł II, podczas swojej wizyty na Dominikanie. Przejazd do Punta Cana.

9 DZIEŃ: PUNTA CANA
Dzień przeznaczony na wypoczynek na plaży.

10 DZIEŃ: PUNTA CANA – FRANKFURT
Po południu transfer na lotnisko w Punta Cana. Przelot do Frankfurtu

11 DZIEŃ: FRANKFURT – WARSZAWA
Przelot z Frankfurtu do Warszawy.