trasy

CYPR
Śladami Apostołów św. Pawła i św. Barnaby
9 dni, samolotowo – autokarowa
16.09 – 24.09.2024 / CENA: 1390 EUR + 3000 PLN


ZAPEWNIAMY:
 • przeloty samolotem
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem
 • wyżywienie pełne (3 posiłki dziennie, oprócz obiadu w dniu wypoczynku)
 • noclegi: hotel 3* (pokoje 2-osobowe)
 • opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów
 • przewodników lokalnych
 • świadczenia zwyczajowe
 • ubezpieczenie
 • opłatę składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
 • opiekę księdza przewodnika i/lub pilota pielgrzymkowego
 • Msze św.

1. DZIEŃ: WARSZAWA – LARNAKA – LIMASSOL
Przelot z Warszawy do Larnaki (z przesiadką). Przejazd do Limassol. Popołudniowy odpoczynek.

2 DZIEŃ: LIMASSOL – KOURION – OMODOS
Spacer po starym mieście w Limassol. Kourion – zwiedzanie ruin antycznego miasta: teatru rzymskiego, „Domu Eustoliosa”, bazyliki wczesnochrześcijańskiej. Spacer po wiosce Omodos i zwiedzanie klasztoru Krzyża Świętego z XVIII w. Po południu przejazd do winnic połączony z degustacją wina.

3 DZIEŃ: KALOPANAYIOTIS – KYKKOS
Przejazd w najwyższe partie Gór Troodos: postój na platformie widokowej i spacer w okolicach Olimpu. Kalopanayiotis – zwiedzanie klasztoru św. Jana z pięknym malarstwem naściennym z XI/XV w., miejsca, gdzie św. Paweł i św. Barnaba ochrzcili św. Heraclidiosa. Klasztor Kykkos – zwiedzanie największego klasztoru na wyspie oraz nawiedzenie grobu arcybiskupa Makariosa.

4 DZIEŃ: NIKOZJA – LARNAKA – KITI
Nikozja – katedra św. Jana, spacer uliczkami Starego Miasta (w obrębie murów weneckich). Larnaka – katedra z grobem św. Łazarza i spacer po nadmorskiej promenadzie. Kiti – zwiedzanie kościoła Angeloktisti z bizantyjską mozaiką z VI w.

5 DZIEŃ: PAFOS
Przejazd wzdłuż południowego wybrzeża wyspy. Przystanek przy Petra tou Romiou legendarnym miejscu narodzin Afrodyty. Wioska Yeroskipos – zwiedzanie kościoła bizantyjskiego Ayia Paraskevi. Pafos – park archeologiczny, ruiny wczesnochrześcijańskiej bazyliki oraz kościół Ayia Kyriaki z Pręgierzem św. Pawła.

6 DZIEŃ: GÓRY TROODOS
Góry Troodos – przejazd przez górskie wioski i krajobrazy. Zwiedzanie kościołów bizantyjskich wpisanych na listę UNESCO: Panayia tou Araka w Laguadera, Archanioła Michała i Panayia tis Podithou w Galata oraz St. Nicholas tis Stegis. Kakopetria – spacer po najstarszej części wioski.

7 DZIEŃ: FAMAGUSTA – SALAMINA – BELLAPAIS – KYRENIA
Całodniowa wycieczka na Cypr Północny. Famagusta – najważniejsze w średniowieczu miasto wyspy. Klasztor św. Barnaby – miejsca pochówku Apostoła. Salamina – spacer po ruinach starożytnego miasta. Przejazd przez Góry Pentadaktylos do Bellapais – zwiedzanie ruin średniowiecznego opactwa. Kyrenia – spacer po portowym mieście..

8 DZIEŃ: LIMASSOL
Dzień przeznaczony na wypoczynek nad morzem.

9 DZIEŃ: LIMASSOL – LEFKARA – LARNAKA – WARSZAWA
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Lefkara – spacer po wiosce słynącej z tradycyjnych koronek i wyrobów jubilerskich. Przelot do Warszawy (z przesiadką).