RPA, BOTSWANA I ZIMBABWE
Zapewniamy
- przeloty samolotem, przeloty wewnętrzne oraz przeloty helikopterem do Khwai i samolotem czarterowym do Kasane
- transport klimatyzowanym autokarem w RPA, samochodami terenowymi w Botswanie, klimatyzowanym busem turystycznym w Zimbabwe
- wyżywienie pełne (3 posiłki) – podczas przelotów niektóre lunche w formie niewielkiej przekąski lub suchego prowiantu
- noclegi w 4* hotelach i lodge’ach (obiekty hotelowe położone na łonie natury, najczęściej domki lub bungalowy) – pokoje 2-osobowe z łazienkami
- opłaty za atrakcje przewidziane w programie, przewodników lokalnych, świadczenia zwyczajowe Uwaga! Lot helikopterem nad Wodospadami Wiktorii – dodatkowy koszt (ok. 12-15 min – ok. 175 USD)
- opłatę składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
- opiekę pilota i opiekę duchową księdza
- wizy
- ubezpieczenie
- Msze św.
Program pielgrzymki
1 DZIEŃ
WARSZAWA – JOHANNESBURG (RPA)
Przelot z Warszawy do Johannesburga (z przesiadką w Paryżu).
2 DZIEŃ
JOHANNESBURG – PRETORIA
Przylot do Johannesburga. Przejazd do Pretorii – krótkie zwiedzanie jednej z trzech stolic Republiki Południowej Afryki.
3 DZIEŃ
JOHANNESBURG – MAUN (BOTSWANA) – DELTA OKAVANGO
Przelot z Johannesburga do Maun w Botswanie. Przejazd do lodge usytuowanej w Delcie Okavango – największej na świecie śródlądowej delcie rzecznej, zwanej „bramą do dzikiej Afryki”. To wspaniałe sanktuarium dziewiczej przyrody słynie z różnorodnych krajobrazów i jest niezwykłą mozaiką podmokłych i suchych terenów, krętych szlaków wodnych obrośniętych palmami i papirusami, gęsto pokrytych bujną roślinnością wysepek i kwitnących lagun. Tradycyjna kolacja z prezentacją folkloru.
4 DZIEŃ
DELTA OKAVANGO (region Mokhokhelo)
Przejazd do misji katolickiej – Msza św. w kościele św. Augustyna i spotkanie z lokalną społecznością. Popołudniowo-wieczorne safari (wodne lub lądowe).
5 DZIEŃ
DELTA OKAVANGO (region Mokhokhelo)
Poranne i popołudniowe safari wodne lub lądowe. Czas na relaks na łonie dziewiczej afrykańskiej przyrody. Wieczór przy ognisku.
6 DZIEŃ
DELTA OKAVANGO (region Khwai)
Przelot helikopterem na lądowisko w Khwai, przejazd do położonego na wyspie lodge z widokiem na lagunę Mbudi i rzekę Sable. Popołudniowe safari o zachodzie słońca.
7 DZIEŃ
DELTA OKAVANGO (region Khwai)
Poranne safari samochodami terenowymi. Po południu możliwość uczestniczenia w jednej z oferowanych przez hotel atrakcji (np. spacer po buszu, spotkanie z lokalną społecznością). Wieczór przy ognisku.
8 DZIEŃ
KHWAI – KASANE – VICTORIA FALLS (ZIMBABWE)
Przelot z Khwai do Kasane. Msza św. w kościele św. Franciszka z Asyżu i spotkanie z lokalną społecznością katolicką. Rejs po rzece Chobe (podczas rejsu będzie można obserwować zwierzęta przychodzące do wodopoju). Przejazd do Victoria Falls (Zimbabwe). Kolacja w tradycyjnej afrykańskiej restauracji z pokazem tańców plemienia Shona i gry na bębnach.
9 DZIEŃ
VICTORIA FALLS
Spacer wzdłuż położonych na rzece Zambezi, na granicy Zimbabwe i Zambii, Wodospadów Wiktorii (od strony Zimbabwe). Wodospady te, jeden z siedmiu naturalnych cudów świata, są wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Dla chętnych: „Lot Aniołów” – przelot helikopterem nad wodospadami (koszt ok. 175 USD) Po południu odwiedziny w jednej z misji katolickich. Kolacja z unikatowym pokazem tańców plemienia Makishi.
10 DZIEŃ
VICTORIA FALLS – JOHANNESBURG (RPA)
Przelot do Johannesburga.
11 DZIEŃ
JOHANNESBURG (RPA)
Zwiedzanie miasta: Soweto – jedna z najbardziej znanych dzielnic Johannesburga, zamieszkane przez ludność czarną, Msza św. w kościele Regina Mundi, „miasteczko złota” – Gold Reef City, ukazującym historię wydobycia złota w Afryce Południowej.
12/13 DZIEŃ
JOHANNESBURG – WARSZAWA
Dalsze zwiedzanie Johannesburga: przejazd przez zielone przedmieścia, Melrose Arch, Fundacja Nelsona Mandeli, Constitution Hill, stare centrum miasta i dzielnice górnicze; dzielnica Sandton z pomnikiem Mandeli. Po południu przejazd na lotnisko, wylot do Warszawy (z przesiadką w Paryżu).
UWAGA! Przy wjeździe do każdego z odwiedzanych krajów szczepienia nie są obowiązkowe, ale osoby przybywające z terenów i krajów, w których panuje żółta febra, powinny przedstawić dowód szczepienia („żółta książeczka”). W sprawie szczegółowej i aktualnej informacji dotyczącej szczepień lub profilaktyki antymalarycznej należy kontaktować się z wojewódzką stacją sanitarno-epidemiologiczną lub specjalistą ds. medycyny tropikalnej.