trasy

RWANDA
Cud w sercu Afryki
11 dni, samolotowo – autokarowa
23.11 – 03.12.2020 / CENA: 1 000 EUR + 4 700 PLN

ZAPEWNIAMY:
  • przeloty samolotem
  • przejazdy autokarem
  • noclegi w ośrodkach misyjnych i domach rekolekcyjnych (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
  • wyżywienie pełne (3 posiłki)
  • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych i świadczenia zwyczajowe
  • ubezpieczenie
  • opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
  • wizę
  • opiekę księdza przewodnika i pilota pielgrzymkowego
  • Msze św.

1. DZIEŃ: WARSZAWA – KIGALI
Przelot z Warszawy do Kigali (z przesiadką).

2. DZIEŃ: KIGALI – BASE – RUHENGERI
Wyjazd do Ruhengeri - prężnie ekonomicznie rozwijającego się miasta na północy Rwandy. Przejazd przez górzysty teren, silnie urozmaicony przez sejsmiczną historię Ziemi. Po drodze nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i obiad w Ruhengeri. Wizyta w parafii Kinoni prowadzonej przez Księży Pallotynów u podnóża wulkanu Muhabura i możliwość spaceru po rwandyjskiej wiosce (rejon Parku Narodowego Wulkanów). Powrót na nocleg do Ruhengeri.

3. DZIEŃ: RUHENGERI – NYAKINAMA – GISENYI
Nyakinama - ośrodek prowadzony przez siostry od Aniołów. Przejazd do Gisenyi - miasta położonego przy granicy z Kongiem, nad jeziorem Kivu: krótki objazd przygranicznego miasta, przejazd na nocleg nad jezioro Kivu.

4. DZIEŃ: GISENYI – KIBUYE
Z Gisenyi jadąc drogą wzdłuż jeziora Kivu udajemy się na południe, do miasta Kibuye. Przejazd wśród herbacianych pól, przez las Gishwati. Rejs po jeziorze Kivu możliwość kąpieli w jeziorze i odpoczynku, nocleg.

5. DZIEŃ: KIBUYE – NYUNGWE – BUTARE – KIBEHO
Przejazd w rejonie Parku Narodowego Tropikalnego Lasu Nyungwe, dojazd do Butare i zwiedzenie Muzeum Narodowego Rwandy.

6. DZIEŃ: KIBEHO: SANKTUARIUM MARYI MATKI SŁOWA
Rocznica jedynych objawień Matki Bożej w Afryce (lata 1981-89) – uroczysta Msza święta z międzynarodową wspólnotą pielgrzymów i indywidualna modlitwa wypełnią czas pobytu w „afrykańskim Lourdes”. Na terenie sanktuarium, będącego dziś pod opieką Księży Pallotynów, znajdują się: Kaplica Objawień, kościół Matki Bożej Bolesnej, ścieżki Drogi Krzyżowej i różańcowe oraz kaplica wieczystej adoracji (ołtarz „Światło Pojednania i Pokoju" dla Kibeho poświęcony przez papieża Franciszka w Krakowie, jest jednym z „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”. Podobne ołtarze adoracyjne są w Betlejem, Niepokalanowie, Medjugorie, Oziornoje w Kazachstanie, Yamoussoukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej i w Namyangu w Korei Południowej). W miarę możliwości – wizyta w Ośrodku dla Dzieci Niewidomych w Kibeho, prowadzonym przez polskie Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża.

7. DZIEŃ: KIBEHO – SAVE – NYANZA – KIGALI
Przejazd z Kibeho do Kigali. Postój w Save na terenie pierwszej katolickiej misji w Rwandzie, założonej w 1900 roku przez Ojców Białych ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. W Nyanzie zwiedzanie rezydencji króla Rwandy do 1959 r. Odwiedziny w pallotyńskim Centrum Miłosierdzia Bożego w Ruhango.

8. DZIEŃ: KIGALI – PARK NARODOWY AKAGERA – KIGALI
Wczesny wyjazd (ok 4.30 h) na safari w Parku Narodowym Akagera. Ten leżący przy granicy z Tanzanią park obejmuje sawannowy obszar północno-wschodniej Rwandy (obserwacja flory i fauny parku: zebry, antylopy, hipopotamy, bawoły).

9. DZIEŃ: KIGALI
Zwiedzanie Kigali: Centrum Gisozi upamiętniające ludobójstwo 1994 roku, katedra św. Michała Archanioła, Hotel Milles Collines i czas na zakupy w Kigali.

10. / 11. DZIEŃ: KIGALI – KABUGA – WARSZAWA
Przejazd do Kabugi i nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, będącego pod opieką Pallotynów. Czas na indywidualny spacer po Kigali, późnym popołudniem przejazd na lotnisko i przelot do Warszawy (z przesiadką).

UWAGA: Prosimy zapoznać się z listą zalecanych działań ochronnych. Dla osób, które w krótkim czasie przed pielgrzymką odwiedzą kraj endemicznego występowania żółtej febry – szczepienie przeciw tej chorobie jest obowiązkowe. Szczegółowych informacji udzielają punkty szczepień, np.: Warszawa – Centrum Medycyny Podróży, ul. Nugat 3 tel. 22 100 44 48, 667 590 282; Katowice – Punkt Szczepień, ul. Raciborska 39 tel. 32 351-23-00; Gdynia – Uniwersyteckie Centr. Medycyny Morskiej i Tropikalnej, ul. Powst. Styczniowego 9b tel. 58 699 86 83.

przeczytaj artykuł zobacz relację

OFERTY SPECJALNE