trasy

ZIEMIA STAREGO TESTAMENTU
Spotkanie z Izraelem po raz drugi

07.09 – 15.09.2017 / 9 dni / cena: 820 USD + 1950 PLN

ZAPEWNIAMY:
  • przeloty samolotem
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem
  • noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe)
  • wyżywienie pełne (3 posiłki)
  • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów
  • opłaty za świadczenia zwyczajowe
  • ubezpieczenie
  • opiekę księdza przewodnika
  • Msze św.

1 DZIEŃ: WARSZAWA – TEL-AWIW

Przelot z Warszawy do Tel-Awiwu.

2 DZIEŃ: TEL-AWIW – BETLEJEM – HEBRON

Przejazd autokarem do hotelu. Hebron – zachowane sanktuarium herodiańskie, czczone jako miejsce pochówku patriarchów i ich żon. Mamre – miejsce zawarcia przymierza między Bogiem i Abrahamem (wjazd do Hebronu i Mamre jest uzależniony od sytuacji politycznej). Sanktuarium Księgi i makieta Jerozolimy z I w. w Muzeum Izraela.

3 DZIEŃ: BETLEJEM – BEER SZEBA – EN GEDI – BETLEJEM

Tel Beer Szeba – brama pustyni Negew, miasto ściśle związane z historią Abrahama. Tel Arad – ruiny miasta Kanaanejczyków i cytadeli izraelskiej sprzed niewoli babilońskiej. En Gedi („źródło koziołka”) – rezerwat Nahal Dawid – spacer wąwozem do wodospadu i wypoczynek nad Morzem Martwym. Powrót do Betlejem.

4 DZIEŃ: BETLEJEM – ABU GOSH – BETLEJEM

Abu Gosh – kościół joannitów z XII w. Jerozolima – Stare Miasto, Ściana Płaczu – święte miejsce judaizmu, Bazylika Grobu Pańskiego.

5 DZIEŃ: BETLEJEM – GALILEA

Tel Aviv-Jaffa – spacer po starej, zabytkowej Jaffie do kościoła św. Piotra. Megiddo – apokaliptyczny Armagedon, twierdza z czasów Salomona. Muhraqa w górach Karmel – miejsce „pojedynku” Eliasza z prorokami Baala. Akko – średniowieczne miasto i port.

6 DZIEŃ: GALILEA

Nazaret – nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania i miejsc związanych z życiem Jezusa. Banias (Cezarea Filipowa) – spacer wśród strumieni Jordanu. Nimrod – zamek krzyżowców.

7 DZIEŃ: GALILEA – JERYCHO – BETLEJEM

Bet Szean (Scytopolis) – ruiny rzymsko-bizantyjskiego miasta Dekapolu. Jerycho – (Tel El Sultan) – wzgórze z reliktami najstarszego miasta w Palestynie, zwiedzanie pałacu Hiszama z VIII w. po Chr. Nawiedzenie prawosławnego klasztoru na Górze Kuszenia pod Jerychem. Powrót do Betlejem przez Pustynię Judzką.

8 DZIEŃ: BETLEJEM – JEROZOLIMA – BETLEJEM

Betlejem – Bazylika i Grota Narodzenia. Herodion – ruiny pałacu Heroda i twierdza z czasów dwóch powstań żydowskich. Jerozolima – Miasto Dawida, przejście Tunelem Zachodniej Ściany, spacer po Starym Mieście.

9 DZIEŃ: TEL-AWIW – WARSZAWA

Przelot do Warszawy.

OFERTY SPECJALNE

LIBAN
12.10 – 20.10.2017

Ojczyzna św. Charbela


 
czytaj
MEKSYK
07.11 – 16.11.2017

 


 
  czytaj
WIETNAM I KAMBODŻA
25.11 - 09.12.2017

 


 
  czytaj
IZRAEL
21.12 – 29.12.2017

Boże Narodzenie w Ziemi Świętej

czytaj