trasy

Zielona Góra i okolice
czyli ze św. Urbanem po winnicach
5 dni, autokarowa
26.08 – 30.08 2022 / CENA: ok. 1.800 PLN

ZAPEWNIAMY:

  • przejazdy autokarem
  • wyżywienie pełne (obiad i kolacja 1. dnia, ostatniego dnia śniadanie i obiad)
  • noclegi w domach pielgrzyma, pensjonatach lub hotelach (pokoje 2, 3-osobowe)
  • opłaty wstępów do zwiedzanych obiektów oraz przewodników lokalnych
  • opłatę składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy
  • ubezpieczenie
  • opiekę pilota i duchową opiekę księdza
  • Msze św.
  • Uwaga! Z powodu ograniczeń spowodowanych pandemią niektóre z zaplanowanych wejść do obiektów mogą się nie odbyć .

1. DZIEŃ: WARSZAWA – ŚWIEBODZIN – ZIELONA GÓRA
Świebodzin: Pomnik Chrystusa Króla, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Zielona Góra: Winnica Julia oraz Park Miniatur Obiektów Winiarskich (zwiedzanie i degustacja win).

2 DZIEŃ: ZIELONA GÓRA
Zielona Góra: kościół pw. MB Częstochowskiej (szachulcowy poluterański z kopią Ikony Jasnogórskiej) i pomnik św. Urbana I patrona miasta; gotycka konkatedra pw.św. Jadwigi Śląskiej, fragmenty murów miejskich z Wieżą Głodową, zielonogórski rynek i ratusz, spacer po mieście szlakiem Bachusa i Bachusików, Muzeum Ziemi Lubuskiej z ekspozycją dotyczącą tradycji winiarskich regionu. Winne Wzgórze z Parkiem Winnym, Domkiem Winiarza i palmiarnią z panoramicznym widokiem na miasto.

3 DZIEŃ: ZIELONA GÓRA – ŻAGAŃ – PARK MUŻANOWSKI – ZIELONA GÓRA
Żagań: kościół pw. Nawiedzenia NMP i kaplica Grobu Bożego, poaugustiański zespół klasztorny wraz z biblioteką i Traktem Winnym w poklasztornej piwnicy (zwiedzanie i degustacja win), spacer po mieście i po Parku Książęcym otaczającym barokowy pałac. Łęknica: zwiedzanie polsko - niemieckiego Parku Mużanowskiego zaprojektowanego w stylu angielskim i położonego po obu stronach Nysy Łużyckiej.

4 DZIEŃ: ZIELONA GÓRA – ZABÓR – ZIELONA GÓRA
Zielona Góra: kaplica pw. MB Na Winnicy, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, Muzeum Etnograficzne w Ochli. Zabór: Lubuskie Centrum Winiarstwa lub inna lokalna winnica (zwiedzanie i degustacja), spacer po parku pałacowym, wzorowanym na wczesnobarokowych francuskich rezydencjach (ostatnią właścicielką była cesarzowa Hermina).

5 DZIEŃ: ZIELONA GÓRA – SULECHÓW – WOLSZTYN - WARSZAWA
Sulechów: gotycki kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i spacer po zabytkowym centrum miasta. Wolsztyn: zwiedzanie parowozowni, jedynej obsługująca nadal parowozy normalnotorowe. Przejazd do Warszawy.