w przygotowaniu

Włochy
Kampania i Kalabria. Śladami Ojca Dolindo w Neapolu.
9 – dniowa, samolotowo – autokarowa


1 DZIEŃ: WARSZAWA – RZYM – NEAPOL

Przelot na trasie: Warszawa – Rzym – Neapol.

2 DZIEŃ: NEAPOL

Spacer po Neapolu, stolicy Kampanii. Katedra p. w Matki Bożej Wniebowziętej z kaplicą św. Januarego. Bazylika św. Wawrzyńca. Nawiedzenie kościoła św. Józefa i Niepokalanego Poczęcia NMP, gdzie znajduje się grób o. Dolindo Ruotolo, mistyka, który przepowiedział pontyfikat św. Jana Pawła II. Podziemny Neapol – spacer podziemnymi trasami po katakumbach i dawnych cysternach miejskich.

Ojciec Dolindo

3 DZIEŃ: NEAPOL – POMPEJE

Pompeje. Nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Różańcowej oraz zwiedzanie pozostałości miasta, zniszczonego 24 sierpnia 79 r. przez erupcję Wezuwiusza. Forum, świątynie Apolla i Jowisza, sklepy przy ulicy Obfitości, Wielki Teatr. Przejazd do hotelu w okolicy Skalei w Kalabrii.

4 DZIEŃ: DIAMANTE – PAOLA – TROPEA

Diamante. Spacer po malowniczym miasteczku, znanym jako “miasto murali”. Na ścianach domów znajduje się ponad 150 kolorowych murali, których autorami są malarze z całego świata. Wizyta w Muzeum Peperoncino, poświęconym pikantnej papryczce, jednemu z kulinarnych symboli Kalabrii. Przejazd do Paoli. Nawiedzenie sanktuarium św. Franciszka z Paoli, pustelnika.

5 DZIEŃ: REGGIO CALABRIA – SCILLA

Reggio Calabria. Spacer po mieście i wizyta w Muzeum Narodowym ze słynnymi wojownikami z brązu. Przejazd do Scilla, urokliwej wioski, przywołującej w pamięci epizody z mitycznej Odysei. Spacer po malowniczej dzielnicy rybaków.

6 DZIEŃ: TROPEA – PIZZO – SCALEA

Wizyta w Tropei, miasteczku którego znakiem rozpoznawczym jest wspaniały klif, a także znajdująca się poniżej tego klifu plaża, której centralnym punktem jest kościół Matki Bożej, zwany „kościołem na wyspie”. Pizzo. Wizyta w kościele Piedigrotta, wykutym w skale przez neapolitańskich rozbitków w XVII w.

7 DZIEŃ: PADULA – PAESTUM

Zwiedzanie klasztoru św. Wawrzyńca w Padula, wpisanego na listę UNESCO. Paestum. Zwiedzanie jednego z najważniejszych parków archeologicznych w Europie. Trzy świątynie tam się znajdujące należą do najlepiej zachowanych starożytnych budowli sakralnych, a cały kompleks znajduje się od 1998 r. na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

8 DZIEŃ: CAPRI

Całodzienny rejs na Capri. Wjazd kolejką do miejscowości Capri. Ogrody Augusta. Czas wolny.

9 DZIEŃ: NEAPOL – RZYM – WARSZAWA

Przelot na trasie: Neapol – Rzym – Warszawa.

ZAINTERESOWANYCH PROSIMY O ZGŁASZANIE SIĘ DO BIURA TELEFONICZNIE LUB MAILOWO!

OFERTY SPECJALNE

BIRMA I LAOS
 
09.02 – 22.02.2019

 
 
 

 czytaj
BRAZYLIA
 
06.03 – 24.03.2019

 
 
 

 czytaj
FATIMA
 
24.04 – 29.04.2019

Dla seniorów i osób o ograniczonej możliwości ruchu

 czytaj
ARMENIA I GRUZJA
 
24.04 – 04.05.2019

Pierwsi chrześcijanie w cieniu Araratu

 czytaj
KAZACHSTAN
 
28.04 – 05.05.2019

„Toczka” na stepie"

 czytaj