trasy

Spitsbergen
Wyprawa na północ do krainy lodu
7 dni, samolotowo-promowo-samochodowa
01.07 – 07.07.2020 / CENA: 17 800 PLN

ZAPEWNIAMY:
  • przeloty samolotem, transport samochodami, rejsy statkiem i pontonem
  • wyżywienie niepełne (2 posiłki dziennie)
  • noclegi w domu gościnnym i hotelu turystycznym (pokoje 2-osobowe, łazienki w korytarzu)
  • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych oraz świadczenia zwyczajowe
  • ubezpieczenie: BEZPIECZNE PODRÓŻE – SIGNAL IDUNA oraz ubezpieczenie SAR (Search and Rescue) do sumy zdefiniowanej przez Gubernatora Svalbardu; ubezpieczenie KL (opcja ekspedycja) do kwoty 80 000 PLN
  • składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
  • opiekę doświadczonego polskiego polarnika podczas pobytu na Spitsbergenie
  • opiekę pilota z Biura Peregrinus

1. DZIEŃ: PRZELOT na trasie WARSZAWA – OSLO – LONGYEARBYEN (Spitsbergen).

2. DZIEŃ: STOLICA SVALBARDU
Spacer uliczkami Longyearbyen – stolicy arktycznego Archipelagu Svalbard. Globalny Bank Nasion. Zwiedzanie Muzeum Polarnego. Wycieczka w świat polarnej tundry – przejazd samochodem w górę jednej z największych dolin polodowcowych Spitsbergenu – Adventdalen.

3. DZIEŃ: LODOWIEC NORDENSKIÖLDBREEN I ROSYJSKA OSADA PIRAMIDA
Rejs statkiem do Billefiordu. Klify lodowcowe Nordenskiöldbreen – szansa na obserwacje z pokładu statku zjawiska „cielenia lodowca”. Fascynująca przyroda Zatoki Adolfbukta – przy odrobinie szczęścia zobaczymy foki i niedźwiedzie polarne. Po południu spacer uliczkami opuszczonej rosyjskiej osady górniczej Piramida. Nocleg w hotelu w Piramidzie.

4. DZIEŃ: BILLEFIORD – POLSKIE ŚLADY W ARKTYCE
Rankiem kilkugodzinny spacer do urokliwej Zatoki Petuniabukta, która stanowi obszar corocznych badań naukowców Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po południu powrót statkiem do Longyearbyen. W drodze powrotnej na chwilę zawiniemy do Skansbukty, gdzie znajduje się opuszczona kopalnia gipsu, ponad którą wznoszą się monumentalne ptasie klify góry Skansen.

5. DZIEŃ: ZACHODNIE WYBRZEŻE SPITSBERGENU I LODOWIEC ESMARKBREEN
Podróż statkiem nad Zachodnie Wybrzeże Spitsbergenu – podczas rejsu bacznie wypatrywać będziemy wielorybów. Zatoka Ymerbukta – turkusowe klify lodowca Esmarkbreen i strzeliste alpejskie szczyty Ziemi Oscara II. Po południu zwiedzanie rosyjskiej osady górniczej Barentsburg. Wieczorem powrót do Longyearbyen.

6. DZIEŃ: PTAKI ISFIORDU
Kilkugodzinny rejs 12-osobowym pontonem ekspedycyjnym pod „ptasi bazar” Fuglefjella, gdzie gniazdują m.in. nurzyki polarne. Podczas rejsu z pewnością towarzyszyć nam będą fulmary i maskonury. Wieczorem przejazd samochodem do doliny Bjørndalen. Kolonia alczyków - ptaków, które dla ornitologów są symbolem Svalbardu. Spacer wzdłuż wybrzeża – wspaniała panorama Isfiordu, stada bernikli białolicych i kaczek edredonowych, liczne renifery, szansa na spotkanie z lisem polarnym.

7. DZIEŃ: PRZELOT na trasie LONGYEARBYEN – OSLO – WARSZAWA

STOPIEŃ TRUDNOŚCI: Podczas wędrówek w bezpiecznym terenie dziennie pokonywać będziemy dystans maks. 10 km, dzienna suma podejść nie przekroczy 300 m (wędrówki będą trwały max. 6 godzin). Trekkingi odbędą się bez obciążenia sprzętem ekspedycyjnym, z lekkimi plecakami, w których powinna znaleźć się ciepła odzież, termos z ciepłym napojem oraz żywność wysokoenergetyczna. Aby uczestniczyć w wyprawie nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie górskie, morskie ani polarne. Aby w pełni skorzystać z wyprawy warto jednak zadbać o odpowiednią kondycję.

OFERTY SPECJALNE