trasy

Mongolia i Syberia
26.06 –10.07.2018 / 15 dni / cena: 3500 USD + 6500 PLN
ZAPEWNIAMY:
 
 • przeloty samolotem
 • przejazdy koleją, autokarem i furgonetkami terenowymi
 • wyżywienie pełne (3 posiłki) z wyjątkiem dnia w pociągu transsyberyjskim, część posiłków w formie suchego prowiantu
 • noclegi w hotelach (pokoje 2-osobowe) i 4 noclegi w jurtach (namioty 2-osobowe jako sypialnie, osobno budynki zaplecza sanitarnego)
 • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie
 • opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
 • opiekę księdza przewodnika oraz pilota pielgrzymkowego
 • Msze św.
 • UWAGA!
  W paszporcie muszą być minimum 3 wolne strony na wizy.

1 DZIEŃ: WARSZAWA – UŁAN BATOR

Przelot z Warszawy do Ułan Bator (przez Moskwę).

2. DZIEŃ: UŁAN BATOR

Zwiedzanie stolicy kraju: plac Suche Batora, Muzeum Historii Naturalnej lub Muzeum Historii Mongolii; Pałac Bogd Gegena (zimowy pałac ostatniego chana Mongolii prezentuje styl życia mongolskich notabli końca XIX w.); klasztor Gandan (największy ośrodek buddyzmu w Mongolii).

3. DZIEŃ: UŁAN BATOR – PUSTYNIA GOBI

Przelot na Pustynię Gobi, która powstała na miejscu prehistorycznego morza śródlądowego. Gobi to góry, ruchome piaski, ogromne wyżyny i bezkresny step. Utworzono tu Międzynarodowy Rezerwat Biosfery, największy w Azji i czwarty na świecie. Przejazd furgonetkami terenowymi (będziemy nimi podróżować do 8. dnia) przez Bayanzag, gdzie znaleziono najwięcej skamielin dinozaurów i Moltsog els (wydmy piaszczyste). Nocleg w jurtach (pokój „hotelowy” w tradycyjnym namiocie – domu mongolskim).

4. DZIEŃ: PUSTYNIA GOBI – ONGI

Kontynuacja trasy furgonetkami z pustyni przez step mongolski. Zwiedzanie odradzającego się po latach prześladowań klasztoru Ongi. Nocleg w jurtach.

5. DZIEŃ: ONGI – KARAKORUM

Wyjazd furgonetkami do Karakorum. Zwiedzanie buddyjskiego klasztoru Erdene Zuu, najstarszego w Mongolii, zbudowanego na ruinach bazy wojskowej Czyngis-chana. Karakorum było stolicą imperium w XIII i XIV w. Nocleg w jurtach.

6. DZIEŃ: KARAKORUM – UŁAN BATOR

Przejazd do stolicy i czas spotkania z folklorem Mongolii. Nocleg w hotelu.

7. DZIEŃ: UŁAN BATOR – PARK NARODOWY TERELJ

Wyjazd furgonetkami do Tsonjin Boldog, gdzie znajduje się rotundowy kompleks Czyngis-chana z jego 40-metrowej wysokości konnym pomnikiem i dalej na trasy Parku Narodowego Terelj (po drodze obserwacja form skalnych). Nocleg w jurtowisku.

8. DZIEŃ: PARK NARODOWY TERELJ – UŁAN BATOR – POCIĄG TRANSSYBERYJSKI

Powrót do Ułan Bator, po obiedzie transfer na dworzec i podróż Koleją Transsyberyjską do Irkucka. Nocleg w pociągu (wagon sypialny).

9. DZIEŃ: PODRÓŻ POCIĄGIEM TRANSSYBERYJSKIM – IRKUCK

Podróż syberyjskim szlakiem kolejowym do Irkucka. Przyjazd do Irkucka ok. godz.16 i transfer do hotelu.

10. DZIEŃ: IRKUCK

Zwiedzanie miasta – kulturalnego i naukowego centrum Syberii Wschodniej: drewniane domy z „koronkowymi” ornamentami i współczesna architektura, katedra rzymskokatolicka; tzw. polski kościół (dawniej NMP, obecnie sala organowa Filharmonii Irkuckiej); plac Kirowa, cerkiew Zbawiciela, Muzeum Dekabrystów lub Regionalne.

11. DZIEŃ: IRKUCK – USOLE SYBERYJSKIE – IRKUCK

Wyjazd do Usola Syberyjskiego, miejscowości, w której 10 lat spędził karmelita, św. Rafał Kalinowski, zesłany na katorgę po powstaniu styczniowym. W XIX w. mieszkało tu około 500 polskich zesłańców. Przejazd do Irkucka.

12. DZIEŃ: IRKUCK – TALCY – LISTWIANKA

Wycieczka do Talcy (zwiedzanie skansenu prezentującego lokalne budownictwo drewniane oraz kulturę Rosjan, Buriatów i Ewenków). Przejazd do Listwianki drogą budowaną na okoliczność planowanej wizyty prezydenta Eisenhowera. Zwiedzanie Muzeum Jeziora Bajkał w Listwiance (eksponaty flory i fauny występującej w jeziorze). W bajkalskim kurorcie grupa będzie przebywać do 14. dnia.

13. DZIEŃ: JEZIORO BAJKAŁ

Krótki rejs po jeziorze Bajkał i spacer do wioski Krestowka (dla chętnych) – cerkiew św. Mikołaja.

14. DZIEŃ: LISTWIANKA – IRKUCK – WIERSZYNA – IRKUCK

Wyjazd do Wierszyny, polskiej wsi na Syberii, gdzie mieszkają potomkowie dobrowolnych osadników z Małopolski z początku XX w. Msza św., nawiedzenie cmentarza. Przejazd do Irkucka.

15 DZIEŃ: IRKUCK – MOSKWA – WARSZAWA

Przelot z Irkucka do Warszawy (przez Moskwę).

ZAPRASZAMY NAD BAJKAŁ - obejrzyj..
przeczytaj artykuł: Zapraszamy do Mongolii...

OFERTY SPECJALNE

BIRMA I LAOS
 
09.02 – 22.02.2019

 
 
 

 czytaj
BRAZYLIA
 
06.03 – 24.03.2019

 
 
 

 czytaj
FATIMA
 
24.04 – 29.04.2019

Dla seniorów i osób o ograniczonej możliwości ruchu

 czytaj