trasy

OAZY POD GÓRAMI ATLAS
100 lat po bł. Karolu de Foucauld
12 dni, samolotowo – autokarowa
03.11 – 14.11.2020 / CENA: 1 620 EUR + 3 800 PLN

ZAPEWNIAMY:
  • przeloty samolotem (z przesiadką)
  • przejazdy klimatyzowanym autokaremi terenowymi samochodami
  • wyżywienie pełne (3 posiłki)
  • noclegi w hotelach 3* i 4*(pokoje 2-osobowe), jeden nocleg na pustyni w namiotach
  • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów
  • opłaty za przewodników lokalnych i świadczenia zwyczajowe
  • ubezpieczenie
  • opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
  • opiekę księdza przewodnika oraz pilota pielgrzymkowego
  • Msze św.

1. DZIEŃ: WARSZAWA – CASABLANCA
Przelot z Warszawy do Casablanki (z przesiadką).

2. DZIEŃ: CASABLANCA – EL JADIDA – ESSAOUIRA
Casablanca: zwiedzanie meczetu Hassana II, Placu Mohammeda V i spacer uliczkami białego miasta, powstałego w stylu art. deco na początku XX w. Przejazd do El Jadidy – zwiedzanie portugalskiej cytadeli wpisanej na Listę UNESCO. Wieczór i nocleg w nadatlantyckiej Essaouirze.

3. DZIEŃ: ESSAOUIRA – AGADIR
Spacer po Essaouirze – „białej perle Atlantyku”, „wietrznym mieście”. Od portu przez tętniącą życiem medynę, pośród jej straganów (obok produktów spożywczych – kolorowe, bawełniane stroje, skórzane sandały i dźwięki rytmicznej muzyki), aż do Scali – portugalskiego bastionu na smaganych oceanem skałach. Przejazd do Agadiru z postojem u źródeł „złota Maroka” – wśród drzew arganii, w arganiowej olejarni.

4.– 5. DZIEŃ: AGADIR
Dwudniowy wypoczynek w hotelu z zielonym ogrodem, basenem, położonym tuż przy plaży i w dogodnym do spacerów punkcie miasta.

6. DZIEŃ: AGADIR – TAROUDANT – TIOUT – TATA
Wyjazd w kierunku południowo-wschodnim ku górom Antyatlasu. Taroudant – miejsce transakcji i odpoczynku dla niosących cenne towary handlarzy szlaku transsaharyjskiego. Miasto zwane do dziś „małym Marrakeszem”, dawniej siedziba silnego garnizonu wojskowego,. W osadzie Tiout poczujemy smaki i wyzwania niewielkiej oazy: spacer wśród poletek uprawnych, oazowy „basen” i restauracja z gorącymi podpłomykami. Dalej trasa prowadzi do pustynnego miasta Tata.

7. DZIEŃ: TATA – ZAGORA – oaza M’Hamid – CHEGAGA
Bezdroża przemierzymy na wschód, do Zagory, gdzie potężne wrota symbolicznie dzielą miasto od piasków pustyni. W XVI w. kilkakrotnie wyruszała stąd armia saddycka, by sułtanowi Maroka podporządkować źródła złota w Timbuktu (dziś Mali). Nocleg pod gwiaździstym (?) niebem w przestronnych namiotach w oazie.

8. DZIEŃ: M’hamid – ZAGORA – OUARZAZATE
Cały dzień na transsaharyjskim szlaku handlowym. Oczy cieszyć będą oazy położone w dolinie rzeki Draa – bogatym źródle marokańskich daktyli. Palmy daktylowe dają tu owoce szczególnie cenione przez Marokańczyków za swój miąższ, smak i wielkość (czas pielgrzymki przypada miesiąc po dorocznych daktylowych zbiorach!).

9. DZIEŃ: OUARZAZATE – AIT BEN HADDOU – MARRAKESZ
Dawny garnizon Ouarzazate – dziś marokańskie centrum kinematografii to początek trasy do obiektu wpisanego na Listę dziedzictwa kultury UNESCO, kazby Ait ben Haddou (kręcono tu m.in. film Kundun, Królestwo Niebieskie, Jezus z Nazaretu, Gladiator). Do Marrakeszu dotrzemy malowniczą drogą przez Atlas Wysoki, mijając Przełęcz Tiszka, 2260 m. n.p.m.

10. DZIEŃ: MARRAKESZ
Całodzienne zwiedzanie miasta – niepisanej stolicy południa kraju: Mauzoleum dynastii Saadytów, spacer przez targ, meczet Kutubia, wizyta w berberyjskiej aptece, plac Jamaa el-Fna.

11. DZIEŃ: MARRAKESZ – CASABLANCA
Przejazd do Casablanki (po śniadaniu lub po obiedzie – w zależności od warunków pogodowych).

12. DZIEŃ: CASABLANCA – WARSZAWA
Przelot z Casablanki do Warszawy (z przesiadką).

OFERTY SPECJALNE