trasy

Korea Południowa i Japonia
Śladami papieży i misjonarzy
17.05 – 30.05. 2018 / 14 dni / cena: 5000 USD + 5100 PLN
ZAPEWNIAMY:
  • przeloty samolotem
  • przejazdy przejazdy koleją, promem, autokarem
  • noclegi w hotelach 3* /4* (pokoje 2-osobowe z łazienkami) i 1 nocleg w ryokanie (pokoje 2-osobowe)
  • wyżywienie niepełne (2 posiłki)
  • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów
  • opłaty za świadczenia zwyczajowe
  • ubezpieczenie
  • opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
  • opiekę księdza przewodnika oraz pilota pielgrzymkowego
  • Msze św.

1 DZIEŃ: WARSZAWA – SEUL

Przelot do Seulu z przesiadką w jednym z miast europejskich.

2 DZIEŃ: SEUL

Po porannym przylocie zwiedzanie miasta: powstały w XV w. Changdeok – „wschodni pałac” dynastii Joseon (ostatni władca koreański, Sujong, mieszkał tu do swojej śmierci, w 1926 roku; w 1997 roku pałac został wpisany na listę dziedzictwa światowego UNESCO). Nawiedzenie katedry Myeongdong, gdzie Papież Franciszek sprawował Mszę św. w intencji pokoju i pojednania w 2014 roku. Spacer w rejonie Insadong: stragany z pamiątkami, galerie sztuki, restauracje i herbaciarnie; wjazd na wieżę widokową Namsan.

3. DZIEŃ: SEUL – STREFA DEMARKACYJNA – SEUL

Jeodulsan – nawiedzenie sanktuarium męczenników koreańskich. Przejazd w rejon strefy zdemilitaryzowanej na granicy z Koreą Północną: Most Wolności, Trzeci Tunel i obserwatorium Dora.

4. DZIEŃ: SEUL – SUWON – SOLMOE – HAEMI – DANGJIN

W Suwon zwiedzanie XVIII-wiecznych fortyfikacji Hwaseong wpisanych na listę UNESCO. Sosnowy las Solmoe – sanktuarium, miejsce urodzenia św. Andrzeja Kim (męczennika, pierwszego duchownego koreańskiego) i spotkania z Papieżem Franciszkiem podczas Azjatyckich Dni Młodzieży w 2015 roku. Sanktuarium Haemi – staw, miejsce męczeństwa katolików w XIX w.

5. DZIEŃ: DANGJIN – ANDONG

Przejazd do Andongu i zwiedzanie Akademii Konfucjańskiej, Andong Hahoe Village – w tej tradycyjnej wiosce, wpisanej na listę UNESCO, zachowany jest układ architektoniczny zabudowań sprzed 4 wieków.

6. DZIEŃ: ANDONG – GYEONGJU

Przejazd do stolicy państwa w okresie Silla (VII – X w.) – Gyeongju, zwanego „muzeum bez ścian” ze względu na rozległy obszar znalezisk archeologicznych przybliżających historię królestwa koreańskiego: Park Tumuli – królewskie grobowce, kamienne obserwatorium astronomiczne z VII w., Cheomsungdae i pałac na wodzie - Anapji.

7. DZIEŃ: GYEONGJU – BUSAN

Przejazd do głównego portu Korei Południowej. Nowoczesna architektura Busan wkomponowana jest w liczne wzgórza, kontrastuje z piaszczystymi plażami, a w niektórych miejscach z klifowym wybrzeżem. Okolicę obserwować będziemy mogli z wieży widokowej oraz z pawilonu spotkania grupy APEC w 2005 roku -– Nurimaru , a łowione w Morzu Japońskim „owoce” zobaczymy na największym koreańskim targu rybnym Jagalchi.

8. DZIEŃ: BUSAN

Nawiedzenie katedry Namcheon. Przejazd mostem Gwangalli, skąd obserwować można linię brzegową Busan: nowoczesne miasto, plaże, wysepki – oblewane przez wody Morza Wschodniego. Cmentarz wojenny, na którym pochowano żołnierzy walczących pod flagą Narodów Zjednoczonych w wojnie koreańskiej 1950 – 1953.

9. DZIEŃ: BUSAN (KOREA PD.) – FUKUOKA (JAPONIA) – NAGASAKI

Przeprawa szybkim promem do Japonii i przejazd do Nagasaki. Po drodze (jeśli czas pozwoli) wizyta w chramie szintoistycznym Dazaifu Tenmangu, upamiętniającym postać Sugawary Michizane (polityka i poety na dworze cesarskim w okresie Heian).

10. DZIEŃ: NAGASAKI

Japoński Niepokalanów, miejsce wizyty papieża Jana Pawła II w 1981 r. – Muzeum poświęcone św. Maksymilianowi Kolbemu, Wzgórze Nishizaka – pomnik 26 Męczenników Japońskich i muzeum upamiętniające niemal 300 lat prześladowań chrześcijan. Nawiedzenie najstarszego japońskiego kościoła w Oura. Zwiedzanie ogrodu Glovera z rezydencjami europejskich przedsiębiorców, wizyta na sztucznej wyspie będącej w XIX wieku siedzibą Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej. Park Pokoju – memoriał upamiętniający Ofiary bomby atomowej.

11. DZIEŃ: NAGASAKI – UNZEN – SHIMABARA – KAGOSHIMA

Wyjazd przez Unzen (nawiedzenie kościoła i spacer wśród gorących źródeł, jigoku – miejsca tortur i kaźni chrześcijan z okresu prześladowań) do Shimabary, miejsca powstania przeciw uciskowi podatkowemu i prześladowaniom religijnym z lat 1637/38 (zwiedzanie 5-piętrowego zamku z XVII w.). Przeprawa promowa do Kumamoto i przejazd szybkim pociągiem, szinkansenem, do Kagoshimy, dokąd w 1549 roku przybył św. Franciszek Ksawery.

12. DZIEŃ: KAGOSHIMA – CHIRAN – IBUSUKI

Spacer w ogrodzie Sengan-en, skąd obserwować można zatokę Kinko i wieńczący widok wulkan Sakurajima. Nawiedzenie katedry w Kagoshimie. Chiran – dzielnica z częściowo zamieszkanymi do dziś domami samurajów i ogrodami zen. Nocleg w słynącym z relaksacyjnych i leczniczych kąpieli piaskowych Ibusuki (kąpiel w kopczyku z ciepłego piasku).

13. DZIEŃ: IBUSUKI – FUKUOKA

Spacer w rejonie góry Kaimon – wulkanicznego stożka oblanego Morzem Wschodniochińskim zwanego też „Fuji półwyspu Satsuma”, przylądek Nagasakibana, chram Ryugu i, w miarę możliwości, spacer nad jeziorem Ikeda lub wizyta w lokalnej destylarni. Przejazd szinkansenem do Hakaty / Fukuoki.

14 DZIEŃ: FUKUOKA – WARSZAWA

Przelot do Warszawy z przesiadką w jednym z miast europejskich.

OFERTY SPECJALNE

BIRMA I LAOS
 
09.02 – 22.02.2019

 
 
 

 czytaj
BRAZYLIA
 
06.03 – 24.03.2019

 
 
 

 czytaj
FATIMA
 
24.04 – 29.04.2019

Dla seniorów i osób o ograniczonej możliwości ruchu

 czytaj
ARMENIA I GRUZJA
 
24.04 – 04.05.2019

Pierwsi chrześcijanie w cieniu Araratu

 czytaj