trasy

Korea Południowa i Japonia
Śladami papieży i misjonarzy
14 dni, samolotowo-kolejowo-autokarowa
06.06 – 19.06.2019 / cena: 5000 USD + 5150 PLN

ZAPEWNIAMY:
 • przeloty samolotem
 • przejazdy przejazdy koleją, promem, autokarem
 • noclegi w hotelach 3*
  (pokoje 2-osobowe z łazienkami) i 1 nocleg w ryokanie (pokoje 2-osobowe)
 • wyżywienie niepełne
  (2 posiłki dziennie)
 • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów
 • opłaty za świadczenia zwyczajowe
 • ubezpieczenie
 • opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
 • opiekę księdza przewodnika oraz pilota pielgrzymkowego
 • Msze św.

1. DZIEŃ: WARSZAWA – SEUL

Przelot do Seulu z przesiadką w jednym z miast europejskich.

2. DZIEŃ: SEUL

Po porannym przylocie zwiedzanie miasta: nawiedzenie katedry Myeongdong, gdzie Papież Franciszek sprawował Mszę św. w intencji pokoju i pojednania w 2014 roku. Spacer w rejonie Insadong: sprzedawcy antyków, galerie sztuki, restauracje i herbaciarnie, wjazd na najwyższy punkt miasta – wieżę widokową Namsan.

3. DZIEŃ: SEUL

Plac Gwanghwamun – tu papież Franciszek w 2014 roku beatyfikował 124 męczenników koreańskich. Zwiedzanie kompleksu pałacowego dynastii Joseon – Gyeongbokgung, dzielnicy tradycyjnych domów – hanok oraz Narodowego Muzeum Korei.

4. DZIEŃ: SEUL – STREFA DEMARKACYJNA – SEUL

Przejazd w rejon strefy zdemilitaryzowanej na granicy z Koreą Północną: Most Wolności, Trzeci Tunel i obserwatorium Dora. Jeodulsan – nawiedzenie sanktuarium męczenników koreańskich. Dongdaemun – centrum handlowe i wystawiennicze.

5. DZIEŃ: SEUL – BUNDANG – PYEONGTAEK

Msza św. w kaplicy w Bundangu, we wspólnocie pallotyńskiej. W miarę możliwości nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Namyangu z ołtarzem Adoratio Domini in Unitate et Pace - koreańską Gwiazdą w Koronie Maryi Królowej Pokoju (2017 r.). Przejazd do wioski-skansenu (spotkanie z koreańską tradycją budownictwa i codziennych zajęć).

6. DZIEŃ: PYEONGTAEK – SOLMOE – HAEMI – DAEJEON

Solmoe – miejsce urodzenia św. Andrzeja Kim Daegona (księdza-męczennika); Haemi – przejmujące historią prześladowań religijnych Sanktuarium Nieznanego Męczennika, w którym Ojciec Święty Franciszek modlił się z biskupami Azji. Przejazd na nocleg do Daejeon.

7. DZIEŃ: DAEJEON – GYEONGJU

Wizyta w Parku Narodowym góry Songni (wśród zielonych wzgórz sięgających nieco ponad 1000 m. n.p.m. i granitowych skał), gdzie mieści się największy koreański buddyjski klasztor Beopjusa. Przejazd do Gyeongju.

8. DZIEŃ: GYEONGJU – BUSAN

W stolicy państwa w okresie Silla (VII – X w.) – Gyeongju, zwanym „muzeum bez ścian”, zwiedzimy teren królewskich grobowców, Park Tumuli. Przejazd do Busan (głównego portu Korei Płd.): katedra Namcheon, przejazd mostem Gwangalli, nad wodami Morza Wschodniego – Japońskiego (łowione w Morzu Japońskim „owoce” zobaczymy na największym koreańskim targu rybnym Jagalchi). Cmentarz wojenny, na którym pochowano żołnierzy walczących w wojnie koreańskiej 1950 – 1953 pod flagą Narodów Zjednoczonych.

9. DZIEŃ: BUSAN (KOREA PŁD.) – FUKUOKA (JAPONIA) – NAGASAKI

Przeprawa szybkim promem (lub przelot) do Japonii i przejazd do Nagasaki. Po drodze (jeśli czas pozwoli) wizyta w chramie szintoistycznym Dazaifu Tenmangu, upamiętniającym postać Sugawary Michizane (polityka i poety na dworze cesarskim w okresie Heian).

10. DZIEŃ: NAGASAKI

Muzeum poświęcone Św. Maksymilianowi Kolbe, Wzgórze Nishizaka - pomnik 26 Męczenników Japońskich i muzeum upamiętniające niemal 300 lat prześladowań chrześcijan. Nawiedzenie najstarszego japońskiego kościoła w Oura. Zwiedzanie ogrodu Glovera z rezydencjami europejskich przedsiębiorców, wizyta na sztucznej wyspie Dejima, będącej w XIX wieku siedzibą Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej. Park Pokoju – memoriał Ofiary bomby atomowej.

11. DZIEŃ: NAGASAKI – UNZEN – SHIMABARA – KAGOSHIMA

Wyjazd przez Unzen (nawiedzenie kościoła i spacer wśród gorących źródeł, jigoku – miejsca tortur i kaźni chrześcijan z okresu prześladowań) do Shimabary, miejsca powstania przeciw uciskowi podatkowemu i prześladowaniom religijnym z lat 1637/38 (zwiedzanie 5-piętrowego zamku z XVII w.). Przeprawa promowa do Kumamoto i przejazd szybkim pociągiem, szinkansenem, do Kagoshimy, dokąd w 1549 roku przybył św. Franciszek Ksawery.

12. DZIEŃ: KAGOSHIMA – CHIRAN – IBUSUKI

Spacer w ogrodzie Sengan-en skąd obserwować można zatokę Kinko i wieńczący widok wulkan Sakurajima. Nawiedzenie katedry w Kagoshimie. W Chiran zachowana jest dzielnica samurajska z ich domami (niektóre z nich zamieszkane do dziś) i ogrodami zen. Noc spędzimy w kurorcie Ibusuki, gdzie skorzystamy z leczniczego relaksu w „piaskowej kapsule”.

13. DZIEŃ: IBUSUKI – FUKUOKA

Spacer w rejonie góry Kaimon oblanej Morzem Wschodniochińskim. Kaimon to wulkaniczny stożek zwany też Fuji półwyspu Satsuma, a przylądek Nagasakibana i maleńki chram Ryugu to malownicze miejsca do jego obserwacji. W miarę możliwości spacer nad jeziorem Ikeda lub wizyta w lokalnej destylarni. Przejazd szinkansenem do Hakaty / Fukuoki.

14. DZIEŃ: FUKUOKA – WARSZAWA

Przelot do Warszawy z przesiadką w jednym z miast europejskich.

OFERTY SPECJALNE

MALEZJA I SINGAPUR
 
21.11 – 04.12.2019

OSTATNIE MIEJSCA!

 czytaj
ZIEMIA ŚWIĘTA
 
22.11 – 29.11.2019

Od Nazaretu do Jerozolimy
DODATKOWY TERMIN!

 
czytaj
RWANDA
 
23.11 – 03.12.2019

Cud w sercu Afryki

 
czytaj
ZIEMIA ŚWIĘTA
 
16.01 – 23.01.2020

Od Nazaretu do Jerozolimy

 
czytaj
ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE
21.03 – 29.03.2020

Z rejsem w Omanie

 
czytaj
CHINY
 
14.04 – 22.04.2020

Spotkanie dwóch wielkich tradycji Wschodu i Zachodu

 
czytaj