trasy

Korea Południowa i Japonia
Śladami papieży i misjonarzy

25.09 – 08.10.2017 / 14 dni / cena: 5200 USD + 4800 PLN
ZAPEWNIAMY:
  • przeloty samolotem
  • przejazdy przejazdy koleją, promem, autokarem
  • noclegi w hotelach 3* /4* (pokoje 2-osobowe z łazienkami) i 1 nocleg w ryokanie (pokoje 2-osobowe)
  • wyżywienie niepełne (2 posiłki)
  • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów
  • opłaty za świadczenia zwyczajowe
  • ubezpieczenie
  • opiekę księdza przewodnika oraz pilota pielgrzymkowego
  • Msze św.

1 DZIEŃ: WARSZAWA – SEUL

Przelot do Seulu z przesiadką w jednym z miast europejskich.

2 DZIEŃ: SEUL

Po porannym przylocie zwiedzanie miasta: powstały w XIV w. Gyeongbokgung – kompleks pałacowy dynastii Joseon. Nawiedzenie katedry Myeongdong, gdzie Papież Franciszek sprawował Mszę św. w intencji pokoju i pojednania w 2014 roku. Spacer w rejonie Insadong: sprzedawcy antyków, galerie sztuki, restauracje i herbaciarnie, wjazd na najwyższy punkt miasta – wieżę widokową Namsan.

3 DZIEŃ: SEUL – STREFA DEMARKACYJNA – SEUL

Jeodulsan – nawiedzenie sanktuarium męczenników koreańskich. Przejazd w rejon strefy zdemilitaryzowanej na granicy z Koreą Północną: Most Wolności, Trzeci Tunel i obserwatorium Dora.

4 DZIEŃ: SEUL – SUWON – SOLMOE – DANGJIN

W Suwon zwiedzanie XVIII wiecznych fortyfikacji Hwaseong wpisanych na listę UNESCO. Solmoe – miejsce urodzenia św. Andrzeja Kim (pierwszego duchownego koreańskiego, męczennika).

5 DZIEŃ: DANGJIN – ANDONG

Przejazd do Andongu i zwiedzanie Akademii Konfucjańskiej, Andong Hahoe Village – w tej tradycyjnej wiosce, wpisanej na listę UNESCO, zachowany jest układ architektoniczny zabudowań sprzed 4 wieków.

6 DZIEŃ: ANDONG – GYEONGJU

Przejazd do stolicy państwa w okresie Silla (VII – X w.) – Gyeongju, zwanego „muzeum bez ścian” ze względu na rozległy obszar znalezisk archeologicznych, wśród których spacerując dziś można poznawać historię królestwa koreańskiego: Park Tumuli – królewskie grobowce, kamienne obserwatorium astronomiczne z VII w. Cheomsungdae i pałac na wodzie – Anapji.

7 DZIEŃ: GYEONGJU - BUSAN

Przejazd do głównego portu Korei Płd. Nowoczesna architektura Busan wkomponowana jest w liczne tu wzgórza, kontrastuje z piaszczystymi plażami, a w niektórych miejscach z klifowym wybrzeżem. Okolicę obserwować będziemy mogli z wieży widokowej, a łowione w Morzu Japońskim „owoce” zobaczymy na największym koreański targu rybnym Jagalchi.

8 DZIEŃ: BUSAN

Nawiedzenie katedry Namcheon. Przejazd mostem Gwangalli, skąd obserwować można linię brzegową Busan: nowoczesne miasto, piaszczyste plaże, wysepki naprzeciw – wszystko oblewane przez wody Morza Wschodniego–Japońskiego. Cmentarz wojenny, na którym pochowano żołnierzy walczących w wojnie koreańskiej 1950 – 1953 pod flagą Narodów Zjednoczonych.

9 DZIEŃ: BUSAN (KOREA PŁD.) – FUKUOKA (JAPONIA) – NAGASAKI

Przeprawa szybkim promem do Japonii i przejazd do Nagasaki. Po drodze (jeśli czas pozwoli) wizyta w chramie szintoistycznym Dazaifu Tenmangu, upamiętniającym postać Sugawary Michizane (polityka i poety na dworze cesarskim w okresie Heian).

10 DZIEŃ: NAGASAKI

Muzeum poświęcone Św. Maksymilianowi Kolbe, Wzgórze Nishizaka – pomnik 26 Męczenników Japońskich i muzeum upamiętniające niemal 300 lat prześladowań chrześcijan. Nawiedzenie najstarszego japońskiego kościoła w Oura. Zwiedzanie ogrodu Glovera z rezydencjami europejskich przedsiębiorców, wizyta na sztucznej wyspie będącej w XIX wieku siedzibą Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej. Zwiedzanie Parku Pokoju – memoriału upamiętniającego Ofiary bomby atomowej.

11 DZIEŃ: NAGASAKI – UNZEN – SHIMABARA – KAGOSHIMA

Wyjazd przez Unzen: nawiedzenie kościoła i spacer wśród gorących źródeł, jigoku – miejsca tortur i kaźni chrześcijan z okresu prześladowań) do Shimabary, miejsca powstania przeciw uciskowi podatkowemu i prześladowaniom religijnym z lat 1637/38 (zwiedzanie 5-piętrowego zamku z XVII w.). Przeprawa promowa do Kumamoto i przejazd szybkim pociągiem, szinkansenem, do Kagoshimy, dokąd w 1549 roku przybył św. Franciszek Ksawery.

12 DZIEŃ: KAGOSHIMA – CHIRAN – IBUSUKI

Spacer w ogrodzie Sengan-en skąd obserwować można zatokę Kinko i wieńczący widok wulkan Sakurajima. Nawiedzenie katedry w Kagoshimie. W Chiran (słynącym z relaksacyjnych i leczniczych kąpieli piaskowych) zachowana jest dzielnica samurajska z ich domami (niektóre z nich zamieszkane do dziś) i ogrodami zen.

13 DZIEŃ: IBUSUKI – FUKUOKA

Spacer w rejonie góry Kaimon – wulkanicznego stożka zwanego też „Fuji półwyspu Satsuma” oblanego Morzem Wschodniochińskim, przylądek Nagasakibana, chram Ryugu i w miarę możliwości spacer nad jeziorem Ikeda lub wizyta w lokalnej destylarni. Przejazd szinkansenem do Hakaty/Fukuoki.

14 DZIEŃ: FUKUOKA – WARSZAWA

Przelot do Warszawy z przesiadką w jednym z miast europejskich.

OFERTY SPECJALNE

MAROKO
16.02 - 25.02.2018

Duchowość pustyni - śladami bł. Karola de Foucauld

czytaj
TAJLANDIA
02.03 – 15.03.2018


 
 
 

czytaj
DUBAJ
10.03 – 18.03.2018

Zjednoczone Emiraty Arabskie z rejsem w Omanie.

czytaj
ZIEMIA ŚWIĘTA
09.04 – 15.04.2018

Ilość miejsc ograniczona!


  czytaj
CYPR
 
27.04 – 05.05.2018

Śladami Apostołów św. Pawła i św. Barnaby


 
 
  czytaj
Kazachstan
 
28.04 – 05.05.2018

„Toczka” na stepie


 
 
 
  czytaj
Włochy: Rzym i Apulia (S. G. Rotondo)
05.05 – 10.05.2018

50–rocznica śmierci św. Ojca Pio oraz 100–rocznica otrzymania stygmatów

czytaj
USA - JAMAJKA
 
06.05 – 17.05.2018

Nowy York - Waszyngton - Jamajka


 
 
  czytaj