w przygotowaniu

KANADA WSCHODNIA I ZACHODNIA
Wodospad Niagara i Góry Skaliste

13 – dniowa, samolotowo – autokarowa, wyżywienie niepełne

1 DZIEŃ: WARSZAWA – TORONTO

Przelot na trasie Warszawa – Toronto.

2 DZIEŃ: TORONTO

Zwiedzanie Toronto: objazd centrum miasta, wjazd na Wieżę Telewizyjną, rejs promem na wyspę, położoną na jeziorze Ontario.

3 DZIEŃ: NIAGARA ON THE LAKE – WODOSPAD NIAGARA

Nawiedzenie jednej z parafii ks. Pallotynów w pobliżu Toronto. Przejazd nad wodospad Niagara. Rejs statkiem do podnóża wodospadu. Spacer po ulicach Niagara on the Lake – jednej z najbardziej urokliwych miejscowości w Ontario. Wizyta na cmentarzu ochotników Armii Halera.

4 DZIEŃ: TORONTO – MIDLAND

Przejazd do Midland. Nawiedzenie „Sanktuarium Matki Bożej wśród Huronów”, do którego organizowane są corocznie piesze pielgrzymki Polaków z Toronto. Zwiedzanie zrekonstruowanej misji jezuickiej, składającej się z 2 części: przeznaczonej dla misjonarzy i tej, w której mieszkali Indianie.

5 DZIEŃ: TORONTO – CALGARY

Przelot na trasie: Toronto – Calgary. Zwiedzanie Calgary, jednego z największych miast na zachodzie kontynentu: spacer po Stephen Avene ze starą architekturą miasta i nawiedzenie kościoła Matki Bożej Królowej Pokoju.

6 DZIEŃ: CALGARY – BANFF (GÓRY SKALISTE)

Wyjazd do krainy Gór Skalistych, w kierunku Parku Narodowego Banff, znajdującego się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Został on założony w 1885 r., jako pierwszy park narodowy w Kanadzie. Tutejsze krajobrazy należą do najpiękniejszych na całym kontynencie. Postój w Lake Louise, znanym ośrodku narciarskim, którego centralnym punktem jest jezioro Louise.. Zwiedzanie miasteczka Banff.

7 DZIEŃ: BANFF – KRAINA LODOWCÓW

Przejazd panoramiczną drogą zwaną „Promenadą Lodowców” w kierunku masywu Columbia Icefield. Wjazd specjalnie do tego przystosowanymi pojazdami na lodowiec Athabasca. W drodze powrotnej przystanek na punkcie widokowym przy jeziorze Payto.

8 DZIEŃ: BANFF – CALGARY - VANCOUVER

Powrót do Calgary. Przelot na trasie Calgary – Vancouver.

9 DZIEŃ: VANCOUVER

Zwiedzanie Vancouver. Canada Place – obiekt wybudowany jako pawilon Kanady na wystawę światową Expo’86, z okazji stulecia Vancouver. Budowla ta przypomina wpływający do portu statek z pięcioma żaglami. Capilano – wiszący most ozdobiony indiańskimi totemami. China Town, Stanley Park. Panorama miasta z Grouse Mountain.

10 DZIEŃ: VANCOUVER – WHISTLER – VANCOUVER

Wyjazd do Whistler Village, gdzie była rozgrywana część konkurencji podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2010 r. Przejażdżka kolejką linową, która łączy dwie sąsiadujące ze sobą góry: Whistler i Blackcomb.

11 DZIEŃ: VANCOUVER – VICTORIA – VANCOUVER

Rejs promem do miasta Victoria, miejsca gdzie zaczęła się historia Kolumbii Brytyjskiej. Zwiedzanie Ogrodów Butcharda. Przejazd do centrum Victorii i tam spacer, a po drodze: budynek Parlamentu, hotel Fairmont Empress. Czas wolny przy Inner Harbour.

12/13 DZIEŃ: VANCOUVER - WARSZAWA

Przelot do Warszawy (z przesiadkami).

TERMIN: wrzesień 2018

OFERTY SPECJALNE

MAROKO
16.02 - 25.02.2018

Duchowość pustyni - śladami bł. Karola de Foucauld

czytaj
TAJLANDIA
02.03 – 15.03.2018


 
 
 

czytaj
DUBAJ
10.03 – 18.03.2018

Zjednoczone Emiraty Arabskie z rejsem w Omanie.

czytaj
ZIEMIA ŚWIĘTA
09.04 – 15.04.2018

Ilość miejsc ograniczona!


  czytaj
CYPR
 
27.04 – 05.05.2018

Śladami Apostołów św. Pawła i św. Barnaby


 
 
  czytaj
Kazachstan
 
28.04 – 05.05.2018

„Toczka” na stepie


 
 
 
  czytaj
Włochy: Rzym i Apulia (S. G. Rotondo)
05.05 – 10.05.2018

50–rocznica śmierci św. Ojca Pio oraz 100–rocznica otrzymania stygmatów

czytaj
USA - JAMAJKA
 
06.05 – 17.05.2018

Nowy York - Waszyngton - Jamajka


 
 
  czytaj