trasy

KALIFORNIA I HAWAJE
Szlakiem św. Ojca Junipero Serra i św. Ojca Damiana – patrona Wysp Hawajskich
15 dni, samolotowo – autokarowa
12.10 – 26.10.2020 / CENA: 5 400 USD + ok. 6 000 PLN
+ koszt rejestracji ESTA


ZAPEWNIAMY:
  • przeloty samolotem
  • klimatyzowany transport
  • wyżywienie niepełne (śniadania amerykańskie i obiadokolacje)
  • w USA noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
  • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów oraz przewodników lokalnych
  • opłaty za świadczenia zwyczajowe
  • ubezpieczenie
  • opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
  • opiekę pilota i duchową opiekę księdza
  • Msze św.

1. DZIEŃ: WARSZAWA – SAN FRANCISCO
Przelot na trasie: Warszawa – San Francisco (z przesiadką).

2. DZIEŃ: SAN FRANCISCO
Zwiedzanie San Francisco: przejazd słynnym Golden Bridge. Misja Dolores (Św. Franciszka z Asyżu). Wizyta w Chinatown i na Union Square. Rejs na wyspę Alcatraz i zwiedzanie (bez komentarza przewodnika) nieczynnego już więzienia. Spacer po nabrzeżu rybackim Fisherman’s Wharf. Wieczorem przejazd tramwajem – jednym z symboli miasta.

3. DZIEŃ: SAN FRANCISCO – MISJA CARMEL
Park John Muir, słynący z występujących w nim sekwoi. Misja Carmel – miejsce gdzie pochowany został św. Juniper Serra. Przystanek w Monterey, dawnej stolicy Kalifornii. Przejazd nad oceanem drogą poprowadzoną przez prywatny rezerwat przyrody, w którym zbudowano wiele wspaniałych rezydencji.

4. DZIEŃ: MISJA SANTA BARBARA, SAN LUIS OBISPO, BONAWENTURA
Zwiedzanie Misja Bonaventura, zwanej „królową misji”, ze względu na unikalną architekturę zabudowań. Wizyta w Misji Bonaventura oraz San Luis Obispo.

5. DZIEŃ: LOS ANGELES
Zwiedzanie Los Angeles. Kościół Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli – miejsce, które dało początek metropolii. Hollywood ze słynną Aleją Gwiazd. Przejazd przez Beverly Hills. Po południu spacer słynna promenadą w Santa Monica.

6. DZIEŃ: UNIVERSAL STUDIOS
Dolina San Fernando i zwiedzanie planów filmowych słynnej wytwórni Universal Studios. W programie m.in. przejazd kolejką pośród hal produkcyjnych, plenery słynnych produkcji jak: Jurastic Park, Shrek, Simpsonowie.

7. DZIEŃ: LOS ANGELES – HAWAJE
Przelot do Honolulu na Hawajach, powitanie na lotnisku girlandą kwiatów lei i transfer do hotelu w słynnej miejscowości wypoczynkowej Waikiki.

8. DZIEŃ: HONOLULU
Wizyta w Pearl Harbor – miejscu, w którym dla USA rozpoczęła się II Wojna Światowa: rejs statkiem do miejsca upamiętniającego zatopienie krążownika „Arizona”. Zwiedzanie centrum Honolulu: katedra, w której św. Ojciec Damian otrzymał święcenia kapłańskie, Pałac Królewski Iolani (z zewnątrz), pomnik króla Kamehamehy i królowej Liliuokalani, ratusz i rezydencja gubernatora.

9. DZIEŃ: OAHU
Całodzienna wycieczka po wyspie Oahu: gejzer Halona, zatoka Hanauma, punkt widokowy Makapuu, plaża Waimanalo. Zwiedzanie Światyni Buddy – Byodo. Wizyta na plantacji ananasów.

10. DZIEŃ: WAIKIKI
Całodzienny odpoczynek.

11. DZIEŃ: MOLOKAI
Przelot na wyspę Molokai. Zwiedzanie miejsc związanych ze św. Ojcem Damianem – Opiekunem Trędowatych. Wioska Kalaupapa: zabudowania mieszkalne, fragmenty szpitala, muzeum. Przejazd do Kalawao: kościół św. Filomeny, grób św. Ojca Damiana. Czas na refleksję pośród pięknych i dzikich plenerów wyspy.

12. DZIEŃ: CENTRUM KULTURY POLINEZJI
W godzinach południowych wyjazd do Centrum Kultury Polinezji z przystankiem na punkcie widokowym Pali. Udział w występach w narodowych wioskach skansenu: Samoa, Nowa Zelandia, Fidżi, Hawaje, Markizy, Tonga.

13. DZIEŃ: WAIKIKI
Odpoczynek i plażowanie w słynnym rezerwacie przyrody – zatoce Hanauma.

14/15. DZIEŃ: HAWAJE – WARSZAWA
Przelot na trasie: Hawaje – Warszawa (z 1 lub 2 przesiadkami).

OFERTY SPECJALNE