trasy

JAPONIA
Odnalezienie po dwóch wiekach
13 dni, samolotowo – autokarowa
19.10 – 31.10.2020 / CENA: 5 000 USD + 5 300 PLN

ZAPEWNIAMY:
  • przeloty samolotem
  • przejazdy koleją, promem i autokarem
  • wyżywienie niepełne (2 posiłki dziennie, ! w wybrane 2 dni - 3 posiłki)
  • noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami) i 1 nocleg w ryokanie (pokoje 2-osobowe)
  • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów
  • ubezpieczenie
  • składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
  • opiekę księdza-przewodnika oraz pilota pielgrzymkowego
  • Msze św.

1. DZIEŃ: WARSZAWA – OSAKA
Przelot do Osaki z przesiadką w jednym z miast europejskich.

2. DZIEŃ: OSAKA – NARA
Transfer do Nary (pierwszej stolicy Japonii z VIII w.): zwiedzanie świątyni Todaiji (z posągiem Buddy w największym na świecie drewnianym pawilonie) i szintoistycznej świątyni Kasuga, do której drogę zdobią setki latarni wotywnych. Przejazd do Fushimi Inari: świątynia z charakterystycznymi wotami – cynobrowymi bramami i posągami lisów. Powrót do Kyoto.

3. DZIEŃ: KYOTO
Zwiedzanie: Świątyni Złotego Pawilonu (Kinkakuji), zamku szoguna Tokugawy – Nijo, Kiyomizudery (malowniczo położonej buddyjskiej świątyni „czystej wody”). Wizyta w parku przy świątyni Heian, gdzie wytchnienie daje woda meandrująca wśród bujnej zieleni.

4. DZIEŃ: KYOTO – NAGASAKI
Przejazd z przesiadkami ekspresowym pociągiem, szinkansenem, z wyspy Honsiu do Nagasaki, na wyspę Kiusiu. Nawiedzenie najstarszego japońskiego kościoła w Oura, gdzie 17 marca 1865 roku mała grupa chrześcijan „wyszła z ukrycia” i stanęła przed Proboszczem. Zwiedzanie ogrodu Glovera z rezydencjami europejskich przedsiębiorców.

5. DZIEŃ: NAGASAKI
Muzeum poświęcone św. Maksymilianowi Kolbe, Wzgórze Nishizaka – pomnik 26 Męczenników Japońskich i muzeum upamiętniające niemal 300 lat prześladowań chrześcijan. Zwiedzanie Parku Pokoju – memoriału Ofiar bomby atomowej i wizyta na sztucznej wyspie Dejima, będącej w XIX wieku siedzibą Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej.

6. DZIEŃ: NAGASAKI – SHIMABARA – UNZEN – AMAKUSA
Wyjazd przez Shimabarę (zwiedzanie 5-piętrowego zamku z XVII w.) i Unzen (nawiedzenie kościoła, gorące, siarkowe źródła, jigoku – miejsca kaźni z okresu prześladowań) do przeprawy promem na Wyspę Amakusa, gdzie od XVII – XIX w. znajdowali schronienie prześladowani chrześcijanie). Odpoczynek w kurorcie Amakusa.

7. DZIEŃ: AMAKUSA – KUMAMOTO – HIROSHIMA
Przejazd do Kumamoto przez zespół mostów Gokyo łączących wyspy archipelagu. Spacer w Kumamoto po Parku Suizenji (z miniaturami krajobrazów Japonii na szlaku Tokaido). Podróż ekspresowym pociągiem, szinkansenem, do Hiroshimy.

8. DZIEŃ: HIROSHIMA – MIYAJIMA – HIROSHIMA
Zwiedzanie miasta: Katedra, w której 25.02.1981 r. modlił się Papież Jan Paweł II, Park Pokoju z tzw. Kopułą Bomby Atomowej, Muzeum Bomby Atomowej. Promowa przeprawa na wyspę Miyajima: wizyta w zbudowanej na palach szintoistycznej świątyni Itsukushima z widokiem na O-Torii (jeden z trzech najpiękniejszych widoków Japonii).

9. DZIEŃ: HIROSHIMA – HAKONE – KAWAGUCHI (okolice GÓRY FUJI)
Po podróży szinkansenem, w rejonie Fujiyamy i gorących źródeł – rejs po jeziorze Ashi. Przejazd i zakwaterowanie w tradycyjnym pensjonacie – ryokanie (możliwość relaksacyjnej kąpieli w onsenie).

10. DZIEŃ: okolice FUJI – TOKYO
Wjazd kolejką i spojrzenie z tarasu widokowego na symbol Kraju Kwitnącej Wiśni – górę Fuji, spacer po wodnej wiosce Oshino Hakkai. Transfer do Tokyo i ponownie taras widokowy, tym razem na stolicę Japonii (Tokijska Wieża, 333 m.), przejazd przez Tokyo do hotelu.

11. DZIEŃ: TOKYO
Autokarowe zwiedzanie miasta, wizyta przy Pałacu Cesarskim oraz zwiedzanie świątyni szintoistycznej poświęconej cesarzowi „nowej Japonii” – Meiji. Stacja Shibuya – centralny punkt dzielnicy i skrzyżowanie, przez które w jednym cyklu zmiany świateł we wszystkich kierunkach płynie potok setek ludzi. Nauka przygotowania tradycyjnego japońskiego posiłku.

12. DZIEŃ: TOKYO
Wizyta w „ośrodku szkoleń BHP”, gdzie można obserwować symulowane wstrząsy ziemi. Zwiedzanie świątyni Kannon (Sensoji) i spacer handlową aleją Nakamise, rejs statkiem po Sumidzie, wizyta w ekskluzywnej dzielnicy Ginza. Nawiedzenie Katedry NMP w Tokyo.

13. DZIEŃ: TOKYO – WARSZAWA
Przelot do Warszawy z przesiadką w jednym z miast europejskich.

OFERTY SPECJALNE