trasy

JAPONIA
Odnalezienie po dwóch wiekach.
17.08 – 29.08.2018 / 13 dni / cena: 4900 USD + 4950 PLN
ZAPEWNIAMY:
  • przeloty samolotem
  • przejazdy koleją, promem i autokarem
  • wyżywienie niepełne (2 posiłki dziennie)
  • noclegi w hotelach 3* /4* (pokoje 2-osobowe z łazienkami) i 1 nocleg w ryokanie (pokoje 2-osobowe)
  • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów oraz świadczenia zwyczajowe
  • ubezpieczenie
  • opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
  • opiekę księdza-przewodnika oraz pilota pielgrzymkowego
  • Msze św.

1 DZIEŃ: WARSZAWA – TOKYO

Przelot z Warszawy do Tokyo (z przesiadką).

2 DZIEŃ: TOKYO – NAGASAKI

Transfer z Tokyo - Narita na lotnisko Haneda (przejazd autostradą przez miasto, obiad) i przelot do Nagasaki.

3. DZIEŃ: NAGASAKI

Muzeum poświęcone Św. Maksymilianowi Kolbe, Wzgórze Nishizaka – pomnik 26 Męczenników Japońskich i muzeum upamiętniające niemal 300 lat prześladowań chrześcijan. Nawiedzenie kościoła w dzielnicy Oura, miejsca ujawnienia się chrześcijan w 1865 roku. Zwiedzanie ogrodu Glovera z rezydencjami europejskich przedsiębiorców, wizyta na sztucznej wyspie będącej w XIX wieku siedzibą Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej. Zwiedzanie Parku Pokoju – memoriału upamiętniającego Ofiary bomby atomowej.

4. DZIEŃ: NAGASAKI – SHIMABARA – UNZEN – AMAKUSA

Wyjazd przez Shimabarę (zwiedzanie 5-piętrowego zamku z XVII w.) i Unzen (nawiedzenie kościoła, gorące źródła, jigoku – miejsca kaźni z okresu prześladowań) do przeprawy promem na Wyspę Amakusa, gdzie od XVII–XIXw. znajdowali schronienie prześladowani chrześcijanie. Wypoczynek w hotelu z onsenem – tradycyjnym kąpieliskiem w kurorcie.

5. DZIEŃ: AMAKUSA – KUMAMOTO – YAMAGUCHI

Przejazd do Kumamoto przez zespół mostów Gokyo. Wizyta w Zamku Kumamoto i spacer po Parku Suizenji (z miniaturami krajobrazów Japonii na szlaku Tokaido). Podróż ekspresowym pociągiem, shinkansenem, przez Hakatę do Yamaguchi.

6. DZIEŃ: YAMAGUCHI – HIROSHIMA

Nawiedzenie kościoła – memoriału św. Franciszka Ksawerego. Zwiedzanie buddyjskiej świątyni Rurikoji i wycieczka do parku narodowego Akiyoshido z największym japońskim zespołem jaskiń. Wieczorny przejazd szinkansenem do Hiroshimy.

7. DZIEŃ: HIROSHIMA – MIYAJIMA – HIROSHIMA

Hiroshima - zwiedzanie miasta: Park Pokoju z tzw. Kopułą Bomby Atomowej, Muzeum Bomby Atomowej. Promowa przeprawa na wyspę Miyajima: wizyta w zbudowanej na palach szintoistycznej świątyni Itsukushima z widokiem na O-Torii (jeden z trzech najpiękniejszych widoków Japonii).

8. DZIEŃ: HIROSHIMA – NARA – FUSHIMI – KYOTO

Przejazd do Nary (pierwszej stolicy Japonii z VIII w.): zwiedzanie świątyni Todaiji z posągiem Wielkiego Buddy, świątynia Kasuga. Przejazd do Fushimi Inari: świątynia z charakterystycznymi wotami – cynobrowymi bramami i posągami lisów.

9. DZIEŃ: KYOTO

Zwiedzanie Kyoto: Świątynia Złotego Pawilonu – Kinkakuji, zamek szoguna Tokugawy – Nijo, brama świątyni Heian, buddyjski kompleks świątynny – Kiyomizudera.

10. DZIEŃ: KYOTO – okolice GÓRY FUJI i JEZIORA ASHI

Po podróży shinkansenem przejazd koleją gondolową z widokiem na Fuji i dolinę gorących siarkowych źródeł (przy dobrej pogodzie) i rejs po jeziorze Ashi. Przejazd i zakwaterowanie w pensjonacie-ryokanie (kolacja w tradycyjnych strojach, odpowiednich do domowego wnętrza).

11. DZIEŃ: Okolice GÓRY FUJI – TOKYO

Transfer do Tokyo i autokarowe zwiedzanie miasta. Wizyta przy Pałacu Cesarskim oraz zwiedzanie świątyni szintoistycznej poświęconej cesarzowi Meiji.

12. DZIEŃ: TOKYO

Możliwość panoramicznego spojrzenia na miasto z tarasu widokowego najwyższej wieży telewizyjnej świata Sky Tree. Zwiedzanie świątyni Kannon (Sensoji) i spacer handlową aleją Nakamise, rejs statkiem po Sumidzie. Nawiedzenie Katedry NMP w Tokyo. Krótki kurs przygotowania sushi – z degustacją!

13. DZIEŃ: TOKYO – WARSZAWA

Przelot z Tokyo do Warszawy (z przesiadką).

przeczytaj artykuł: Zapraszamy na trasę do Japonii

OFERTY SPECJALNE

Rekolekcje na Montserrat
25.09 – 30.09.2018

 
 


  czytaj
GRECJA - KRETA
 
27.09 – 07.10.2018

Śladami św. Pawła


 
czytaj
KRÓLESTWO MAROKA
 
02.10 – 12.10.2018

OSTATNIE 2 MIEJSCA


 
  czytaj
MAJORKA
 
03.10 - 10.10.2018

OSTATNIE 2 MIEJSCA


 
czytaj
Z RODZINĄ NA KRESY
 
15.10 – 20.10.2018

 
 


 czytaj
MAROKO
 
03.11 – 14.11.2018

Maroko – oazy pod górami Atlas

 
  czytaj
IRAN
 
06.11 – 20.11.2018

 
 


 czytaj
TAJLANDIA
 
23.11- 06.12.2018

 
 


 czytaj