trasy

JAPONIA
Odnalezienie po dwóch wiekach.
13 dni, samolotowo-kolejowo-autokarowa
18.05 – 30.05.2019 / cena: 4850 USD + 4950 PLN
ZAPEWNIAMY:
  • przeloty samolotem
  • przejazdy koleją, promem i autokarem
  • wyżywienie niepełne (2 posiłki dziennie)
  • noclegi w hotelach 3*/4* (pokoje 2-osobowe z łazienkami) i 1 nocleg w ryokanie (pokoje 2-osobowe z łazienkami)
  • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów
  • ubezpieczenie
  • opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
  • opiekę księdza-przewodnika oraz pilota pielgrzymkowego
  • Msze św.

1. DZIEŃ: WARSZAWA – KYOTO KANSAI

Przelot do Kyoto z przesiadką w jednym z miast europejskich.

2. DZIEŃ: KYOTO KANSAI – NARA – KYOTO

Transfer do Nary (pierwszej stolicy Japonii z VIII w.): zwiedzanie świątyni Todaiji (z posągiem Buddy w największym na świecie drewnianym pawilonie) i szintoistycznej świątyni Kasuga, do której drogę zdobią setki latarni wotywnych. Przejazd do Fushimi Inari: świątynia z charakterystycznymi wotami – cynobrowymi bramami i posągami lisów. Powrót do Kyoto.

3. DZIEŃ: KYOTO

Zwiedzanie: Świątyni Złotego Pawilonu (Kinkakuji), zamku szoguna Tokugawy - Nijo, Kiyomizudery (malowniczo położonej buddyjskiej świątyni „czystej wody”). Wizyta w parku przy świątyni Heian, gdzie wytchnienie daje woda meandrująca wśród bujnej zieleni.

4. DZIEŃ: KYOTO – NAGASAKI

Przejazd z przesiadkami ekspresowym pociągiem, szinkansenem, z wyspy Honsiu do Nagasaki, na wyspę Kiusiu. Nawiedzenie najstarszego japońskiego kościoła w Oura, gdzie 17 marca 1865 roku mała grupa chrześcijan „wyszła z ukrycia” i stanęła przed Proboszczem. Zwiedzanie ogrodu Glovera z rezydencjami europejskich przedsiębiorców,.

5. DZIEŃ: NAGASAKI

Muzeum poświęcone św. Maksymilianowi Kolbe, Wzgórze Nishizaka - pomnik 26 Męczenników Japońskich i muzeum upamiętniające niemal 300 lat prześladowań chrześcijan. Zwiedzanie Parku Pokoju – memoriału Ofiar bomby atomowej i wizyta na sztucznej wyspie Dejima, będącej w XIX wieku siedzibą Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej.

6. DZIEŃ: NAGASAKI – SHIMABARA – UNZEN – AMAKUSA

Wyjazd przez Shimabarę (zwiedzanie 5-piętrowego zamku z XVII w.) i Unzen (nawiedzenie kościoła, gorące, siarkowe źródła, jigoku – miejsca kaźni z okresu prześladowań) do przeprawy promem na Wyspę Amakusa, gdzie od XVII – XIX w. znajdowali schronienie prześladowani chrześcijanie). Odpoczynek w kurorcie Amakusa.

7. DZIEŃ: AMAKUSA – KUMAMOTO – HIROSHIMA

Przejazd do Kumamoto przez zespół mostów Gokyo łączących wyspy archipelagu. Spacer w Kumamoto po Parku Suizenji (z miniaturami krajobrazów Japonii na szlaku Tokaido). Podróż ekspresowym pociągiem, szinkansenem, do Hiroshimy.

8. DZIEŃ: HIROSHIMA – MIYAJIMA – HIROSHIMA

Zwiedzanie miasta: Katedra, w której 25.02.1981 r. modlił się Papież Jan Paweł II, Park Pokoju z tzw. Kopułą Bomby Atomowej, Muzeum Bomby Atomowej. Promowa przeprawa na wyspę Miyajima: wizyta w zbudowanej na palach szintoistycznej świątyni Itsukushima z widokiem na O-Torii (jeden z trzech najpiękniejszych widoków Japonii).

9. DZIEŃ: HIROSHIMA – HAKONE – KAWAGUCHI (okolice GÓRY FUJI)

Po podróży szinkansenem, w rejonie Fujiyamy i gorących źródeł - rejs po jeziorze Ashi. Przejazd i zakwaterowanie w tradycyjnym pensjonacie – ryokanie (możliwość relaksacyjnej kąpieli w onsenie).

10. DZIEŃ: okolice FUJI – TOKYO

Wjazd kolejką i spojrzenie z tarasu widokowego na symbol Kraju Kwitnącej Wiśni - górę Fuji, spacer po wodnej wiosce Oshino Hakkai. Transfer do Tokyo i ponownie taras widokowy, tym razem na stolicę Japonii (Tokijska Wieża, 333 m.), przejazd przez Tokyo do hotelu.

11. DZIEŃ: TOKYO

Autokarowe zwiedzanie miasta, wizyta przy Pałacu Cesarskim oraz zwiedzanie świątyni szintoistycznej poświęconej cesarzowi „nowej Japonii” - Meiji. Stacja Shibuya – centralny punkt dzielnicy i skrzyżowanie, przez które w jednym cyklu zmiany świateł we wszystkich kierunkach płynie potok setek ludzi. Nauka przygotowania tradycyjnego japońskiego posiłku.

12. DZIEŃ: TOKYO

Wizyta w ośrodku szkoleń BHP, gdzie można obserwować symulowane wstrząsy ziemi. Zwiedzanie świątyni Kannon (Sensoji) i spacer handlową aleją Nakamise, rejs statkiem po Sumidzie, wizyta w ekskluzywnej dzielnicy Ginza. Nawiedzenie Katedry NMP w Tokyo.

13. DZIEŃ: TOKYO – WARSZAWA

Przelot do Warszawy z przesiadką w jednym z miast europejskich.

przeczytaj artykuł: Zapraszamy na trasę do Japonii

OFERTY SPECJALNE

BRAZYLIA
 
06.03 – 24.03.2019

   
 
 

 czytaj
ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE
23.03 – 31.03.2019

Z rejsem w Omanie


 
  czytaj
MAROKO Z WIDOKIEM NA ATLANTYK
23.03 – 02.04.2019

OJCIEC ŚWIĘTY W MAROKU!


  czytaj
FATIMA
 
25.04 – 30.04.2019

Dla seniorów i osób o ograniczonej możliwości ruchu

czytaj
ARMENIA I GRUZJA
 
24.04 – 04.05.2019

Pierwsi chrześcijanie w cieniu Araratu

czytaj
KAZACHSTAN
 
28.04 – 05.05.2019

„Toczka” na stepie"

   
czytaj
ZIEMIA ŚWIĘTA
 
30.04 – 06.05.2019

oferta specjalna – ograniczona liczba miejsc

 czytaj