trasy

Islandia - Grenlandia
Chrześcijaństwo na ziemiach Wikingów
17.07 – 24.07.2018 / 8 dni / cena: 3700 EUR + 3300 PLN

ZAPEWNIAMY:
 • przeloty samolotem
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem
 • noclegi w hotelach 3*
  (pokoje 2-osobowe)
 • wyżywienie niepełne (śniadania i obiadokolacje)
 • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów i parków, opłaty za przewodników lokalnych oraz świadczenia zwyczajowe
 • ubezpieczenie
 • opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
 • opiekę księdza przewodnika oraz pilota pielgrzymkowego
 • Msze św.

1 DZIEŃ: WARSZAWA – REYKJAVIK

Przelot do Reykjaviku z przesiadką. Spacer po „największym najmniejszym mieście”, jak jest nazywana stolica Islandii - Reykjavik.

2 DZIEŃ: REYKJAVIK

Zwiedzanie: Stare Miasto, port, katedra protestancka, gmach parlamentu, siedziba premiera, Ratusz – siedziba władz miejskich, jezioro Tjörnin, kościół Hallgrimskirkja. Katedra rzymsko – katolicka. Krótki rejs statkiem w poszukiwaniu delfinów i wielorybów.

3 DZIEŃ: ÞINGVELLIR – GEYSIR – WODOSPAD GULLFOSS – SKÁLHOLT

Przejazd do Parku Narodowego Þingvellir. Oglądanie największego jeziora Islandii Þingvallavatn i skalistej równiny Almannagjá z Alþing (miejsce uważane za pierwowzór współczesnego parlamentu). W wolnym głosowaniu społeczeństwo zdecydowało tam o przyjęciu chrześcijaństwa. Þingvallakirkja – jeden z pierwszych kościołów Islandii. Przejazd do najpiękniejszego wodospadu na Islandii – Gullfoss i gejzerów Geysir i Strokkur. Skálholt – siedziba pierwszego biskupstwa islandzkiego.

4 DZIEŃ: GRENLANDIA

Przelot z Reykjaviku do Kulusuk na Grenlandii. Spacer do wioski Inuitów i jej najbliższej okolicy. Zapoznanie się z kulturą Inuitów: pokaz tańca i śpiewu, demonstracja zręczności w pływaniu kajakiem i rzucie harpunem (uzależnione od warunków pogodowych). Nocleg w Reykjaviku.

5 DZIEŃ: BŁĘKITNA LAGUNA – PÓŁWYSEP REYKJANES

Przejazd do geotermicznego cudu natury – Błękitnej Laguny (Bláa Lónið). Możliwość kąpieli w jeziorze o temperaturze wody 36-39˚C. Przejazd przez portowe miasteczko Gríndavík na półwyspie Reykjanes, i dalej, południowo – zachodnim wybrzeżem Islandii ze wspaniałym krajobrazem, w okolice, gdzie gniazdują tysiące ptaków morskich. Gorące błota w okolicach Krísuvíku i kościół Strandarkirkja słynący cudami. Wizyta w klasztorze w Hafnarfjörður, gdzie przebywają polskie zakonnice.

6 DZIEŃ: DOLINA ÞJÓRSÁ i GÓRY LANDMANNALAUGAR

Malownicza trasa przez dolinę Þjórsá z widokiem na czynny wulkan Hekla ze szczytem pokrytym wiecznym śniegiem. Zwiedzanie rekonstrukcji Stöng – islandzkiej zagrody z XII w. Kolorowe skały Landmannalaugar.

7 DZIEŃ: FIORDY: HVALFJÖRÐUR i BORGARFIÖRÐUR

Przejazd wzdłuż pięknego fiordu Hvalfjörður, najdłuższego na wyspie oraz przez dolinę Borgarfiörður pod wodospad Hraunfossar, który wypływa z pola lawowego. Przejazd do Reykholt, miasta urodzenia Snorriego Sturlussona, wielkiego XIII-wiecznego islandzkiego poety, historyka i przywódcy.

8 DZIEŃ: REYKJAVIK

Przelot do Warszawy z przesiadką..

OFERTY SPECJALNE

BIRMA I LAOS
 
09.02 – 22.02.2019

 
 
 

 czytaj
BRAZYLIA
 
06.03 – 24.03.2019

 
 
 

 czytaj
FATIMA
 
24.04 – 29.04.2019

Dla seniorów i osób o ograniczonej możliwości ruchu

 czytaj
ARMENIA I GRUZJA
 
24.04 – 04.05.2019

Pierwsi chrześcijanie w cieniu Araratu

 czytaj
KAZACHSTAN
 
28.04 – 05.05.2019

„Toczka” na stepie"

 czytaj