trasy

Irlandia
Św. Patryk, historia i tradycje „zielonej wyspy”
10 dni, samolotowo-autokarowa
03.08 – 12.08.2019 / cena: zostanie podana w późniejszym terminie

ZAPEWNIAMY:
  • przeloty samolotem i przeprawy promem
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem
  • noclegi w hotelach 3*
  • wyżywienie niepełne (śniadania i obiadokolacje)
  • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów
  • ubezpieczenie
  • opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
  • opiekę księdza przewodnika oraz pilota pielgrzymkowego
  • Msze św.

1 DZIEŃ: WARSZAWA – DUBLIN– GLENDALOUGH

Przelot na trasie: Warszawa – Dublin. Zwiedzanie Starej Biblioteki Trinity College, w której zbiorach znajduje się Ewangeliarz z Kells, najstarszy zabytek chrześcijaństwa irlandzkiego, manuskrypt z IX w. Przejazd na nocleg do Glendalough, w rejon Gór Wicklow.

2. DZIEŃ: GLENDALOUGH

Zwiedzanie średniowiecznego kompleksu klasztornego założonego w polodowcowej „dolinie dwóch jezior” przez św. Kevina w VI w. Na terenie opactwa na wysokości 30 metrów wznosi się Okrągła Wieża” (The Round Tower) - niegdyś dzwonnica, a czasem spichlerz lub schronienie. Przez wieki opactwo było ważnym ośrodkiem kultu religijnego i miejscem pielgrzymek. Autokarowa wycieczka po okolicy.

3. DZIEŃ: GLENDALOUGH – KILDARE – CASHEL – okolice LIMERICKU

Przejazd do Kildare i zwiedzanie katedry św. Brygidy (najpopularniejszej, po św.Patryku i św. Kolumbie, irlandzkiej świętej), opiekunki prac na roli. Na równinie Tipperary podejdziemy do Skały będącej przez setki lat symbolem królewskiej i kościelnej władzy – Cashel. Nocleg w rejonie Limericku.

4. DZIEŃ: okolice LIMERICKU – BUNRATTY FOLK VILLAGE –
KLIFY MOHERU – GALWAY

Zwiedzanie wybudowanego w XV w. zamku Bunratty – siedziby hrabiów Thomondu i pobliskiego skansenu wsi irlandzkiej. Przejazd nad Ocean Atlantycki do Klifów Moher (wapienno-piaskowcowego urwiska skalnego o wysokości ponad 120 metrów).

5. DZIEŃ: GALWAY – WYSPY ARAN – GALWAY

Promowa przeprawa na zespół wysp Aran – do „żywej skamieliny dawnej Irlandii”, gdzie znaleziono ślady osadnictwa z epoki brązu i żelaza, zachowały się pozostałości wczesnochrześcijańskich kościołów. Dzień spędzony w malowniczej scenerii archipelagu 3 wysepek i powrót na noc na wybrzeże Connemary (do regionu wzgórz i torfowisk sąsiadujących z klifami atlantyckimi).

6. DZIEŃ: GALWAY – KYLEMORE – CROAGH PATRICK – WESTPORT

Kylemore: XIX-wieczny, atrakcyjnie położony nad jeziorem zamek-świadek wielkiej miłości i tragedii pierwszych właścicieli, po latach przekształcony dla potrzeb klasztoru i szkoły z internatem prowadzonej przez siostry benedyktynki. Przejazd do stóp Croagh Patrick – Góry Patryka (765 m n.p.m.), na której święty miał pościć 40 dni. Pielgrzymi tu przybywający odwiedzają pozostałości XV-wiecznego opactwa w Murrisk i pomnik Wielkiego Głodu (1845-1848). Przejazd do Westport.

7. DZIEŃ: WESTPORT – KNOCK – DERRY

Przejazd do Knock – nawiedzenie irlandzkiego narodowego sanktuarium maryjnego (odwiedzonego przez Papieża Jana Pawła II i Papieża Franciszka). Przejazd na teren Irlandii Północnej do Londonderry: zwiedzanie katedry św. Kolumby, spacer po murach obronnych Derry.

8. DZIEŃ: DERRY – GIANTS CAUSEWAY – BELFAST

Przejazd do Grobli Olbrzyma, bazaltowych kolumn o regularnych kształtach wchodzących w wody Kanału Północnego. Belfast i autokarowe zwiedzanie miasta (przejazd przez dzielnicę stoczniową, gdzie powstawał Titanic oraz wizyta w Muzeum Titanica – historia liniowca).

9. DZIEŃ: BELFAST – ARMAGH – MONASTERBOICE – DUBLIN

Przejazd do Armagh - historycznego centrum religijnego Irlandii, gdzie opactwo założył w 444 roku Święty Patryk (nawiedzenie katolickiej katedry św. Patryka); Monasterboice - wczesnochrześcijańska osada założona pod koniec V wieku (kościoły z XIV w. i wcześniejsza okrągła wieża). Wznoszący się na terenie cmentarza Wysoki Krzyż Muiredacha jest najlepiej zachowanym krzyżem w całej Irlandii. Powrót do Dublina

11 DZIEŃ: DUBLIN – WARSZAWA

Przelot na trasie Dublin – Warszawa.

OFERTY SPECJALNE

MAROKO Z WIDOKIEM NA ATLANTYK
23.03 – 02.04.2019

OJCIEC ŚWIĘTY W MAROKU - OSTATNIE MIEJSCA


  czytaj
FATIMA
 
25.04 – 30.04.2019

Dla seniorów i osób o ograniczonej możliwości ruchu

czytaj
LIBAN
25.04 - 03.05.2019
08.05 - 16.05.2019

Ojczyzna św. Charbela

 
czytaj
KAZACHSTAN
 
28.04 – 05.05.2019

„Toczka” na stepie"

   
 
czytaj
CYPR Z WYPOCZYNKIEM
29.04 - 07.05.2019

Śladami apostołów św. Pawła i św. Barnaby

czytaj
RUMUNIA
 
14.06 – 23.06.2019

POLSKIE WSIE NA BUKOWINIE

 czytaj
Hiszpania, Portugalia, Francja
22.06 – 06.07.2019

   
 
 

 czytaj
WŁOCHY ŚLADAMI ŚWIĘTYCH
01.09 – 09.09.2019

Św. Rita, św. Franciszek, św. Ojciec Pio

 
czytaj