w przygotowaniu

Francja: podparyskie zamki
7 dni, samolotowo-autokarowa


1 DZIEŃ: WARSZAWA – PARYŻ

Przelot z Warszawy do Paryża. Pierwsze spotkanie z miastem podczas panoramicznego objazdu autokarem.

2 DZIEŃ: PARYŻ – VINCENNES – PARYŻ

Zwiedzanie największej francuskiej twierdzy królewskiej na obrzeżach Paryża.

3 DZIEŃ: PARYŻ – CHANTILLY – ECOUEN – PARYŻ

Zwiedzanie XIX-wiecznego zamku w Chantilly, w którego murach znajduje się jedna z najcenniejszych we Francji kolekcja sztuki, zawierająca m.in. pochodzący z początku XV wieku iluminowany gotycki rękopis zatytułowany „Bardzo bogate godzinki księcia de Berry”. Spacer po barokowych ogrodach zamkowych, jednym z najbardziej imponujących osiągnięć słynnego pejzażysty André Le Nôtre’a. Zwiedzanie muzeum koni w dawnych stajniach zamkowych. Degustacja bitej śmietany, którą według legendy wymyślono właśnie na zamku w Chantilly. Przejazd do Ecouen - jednej z najpiękniejszych renesansowych rezydencji w regionie paryskim. Zwiedzanie Narodowego Muzeum Renesansu z bogatą kolekcją mebli, arrasów, witraży i obrazów renesansowych artystów.

4 DZIEŃ: PARYŻ – SAINT-GERLAIN-EN-LAYE – WERSAL – PARYŻ

Zwiedzanie zamku i miasteczka Saint-Gerlain-en-Laye – jednej z pierwszych siedzib królów Francji. Malmaison – ulubione miejsce odpoczynku Napoleona Bonaparte i Józefiny de Boharnais. Przejazd do Wersalu, zwiedzanie zamku Grand Trianon – siedziby Napoleona w Wersalu. Wieczorne zwiedzanie ogrodów królewskich – spektakl światło i dźwięk, pokaz sztucznych ogni.

5 DZIEŃ: PARYŻ – WERSAL – MAISONS-LAFFITTE – PARYŻ

Spotkanie z historią Wersalu (od pałacyku myśliwskiego do stolicy Francji) i postacią Ludwika XIV, jednego z najbardziej charyzmatycznych królów Francji. Spacer po ogrodach wersalskich – najwspanialszych ogrodach świata. Maisons-Laffitte – zwiedzanie renesansowo-klasycystycznego zamku i jego pięknych ogrodów. Degustacja lokalnego specjału – ciastka Paris-Brest. Spotkanie z przedstawicielami polskiej emigracji w Stowarzyszeniu Instytutu Literackiego Kultura.

6 DZIEŃ: PARYŻ – FONTAINEBLEAU – BARBIZON – PARYŻ

Zwiedzanie renesansowego zamku w Fontainebleau, który Napoleon Bonaparte nazwał „prawdziwą siedzibą królów” i „zamkiem wszechczasów”. Muzeum Napoleona Bonaparte z kolekcją osobistych przyborów tego władcy. Degustacja typowych francuskich wyrobów cukierniczych w jednej z najlepszych cukierni w mieście. Przejazd do Barbizon – wioski malarzy-pejzażystów tworzących tzw. szkołę z Barbizon. Zwiedzanie oberży „Ganne”, w której mieszkali artyści m.in. J.F. Millet i J.J. Rousseau.

7 DZIEŃ: PARYŻ – VAUX-LE-VICOMTE – WARSZAWA

Zwiedzanie zamku w Vaux-le-Vicomte, który był inspiracją do rozbudowy Wersalu przez Ludwika XIV (wspaniale wnętrza, piękne ogrody w stylu francuskim). Po południu przelot do Warszawy.


Uwaga! Dla chętnych możliwość dodatkowego dnia w EURODISNEYLANDZIE..

PLANOWANY TERMIN: LIPIEC 2019

OSOBY ZAINTERESOWANE PROSIMY O ZGŁASZANIE SIĘ DO BIURA TELEFONICZNIE LUB MAILOWO!

OFERTY SPECJALNE

LIBAN
 
20.08 – 28.08.2018

OSTATNIE MIEJSCE!

 
 
   
czytaj
KANADA
 
04.09 – 16.09.2018

OSTATNIE 3 MIEJSCA!


     

czytaj
BIESZCZADY
 
04.09 – 08.09.2018

OSTATNIE MIEJSCA!


 
   
czytaj
CHINY
 
06.09 – 20.09.2018

Spotkanie dwóch wielkich tradycji - wschodu i zachodu


czytaj
GRECJA - KRETA
 
27.09 – 07.10.2018

Śladami św. Pawła


 
czytaj
Rekolekcje na Montserrat
25.09 – 30.09.2018

 
 


  czytaj
KRÓLESTWO MAROKA
 
02.10 – 12.10.2018

Duchowość pustyni - śladami bł. Karola de Foucauld

czytaj
Z RODZINĄ NA KRESY
 
15.10 – 20.10.2018

 
 


 czytaj