trasy

Francja: Podparyskie zamki
6 dni, samolotowo-autokarowa
22.08 – 27.08.2019 / cena: 1 230 EUR + 1 500 PLN

ZAPEWNIAMY:

 • przeloty samolotem
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem
 • noclegi w hotelach 3*
  (pokoje 2-osobowe)
 • wyżywienie pełne
  (3 posiłki – śniadanie-bufet, lunch (jedno danie) i kolacja (dwa lub trzy dania)
 • opłaty wstępów do zwiedzanych obiektów, opłaty za przewodników lokalnych
 • oraz świadczenia zwyczajowe
 • ubezpieczenie
 • opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
 • opiekę pilota - przewodnika lokalnego

1 DZIEŃ: WARSZAWA – PARYŻ – VINCENNES

Przelot z Warszawy do Paryża. Pierwsze spotkanie z miastem podczas panoramicznego objazdu autokarem. Wjazd na wieżowiec Montparnasse – panorama miasta. Po południu: Vincennes – zwiedzanie największej francuskiej twierdzy królewskiej na obrzeżach Paryża.

2 DZIEŃ: PARYŻ – CHANTILLY – ECOUEN – PARYŻ

Zwiedzanie XIX-wiecznego zamku w Chantilly, w którego murach znajduje się jedna z najcenniejszych we Francji kolekcja sztuki, zawierająca m.in. pochodzący z początku XV wieku iluminowany gotycki rękopis zatytułowany „Bardzo bogate godzinki księcia de Berry”. Spacer po barokowych ogrodach zamkowych, jednym z najbardziej imponujących osiągnięć słynnego pejzażysty André Le Nôtre’a. Zwiedzanie muzeum koni w dawnych stajniach zamkowych. Degustacja bitej śmietany, którą według legendy wymyślono właśnie na zamku w Chantilly. Przejazd do Ecouen – jednej z najpiękniejszych renesansowych rezydencji w regionie paryskim. Zwiedzanie Narodowego Muzeum Renesansu z bogatą kolekcją mebli, arrasów, witraży i obrazów renesansowych artystów.

3 DZIEŃ: PARYŻ – SAINT-GERLAIN-EN-LAYE – WERSAL – PARYŻ

Zwiedzanie zamku i miasteczka Saint-Gerlain-en-Laye – jednej z pierwszych siedzib królów Francji. Malmaison – ulubione miejsce odpoczynku Napoleona Bonaparte i Józefiny de Boharnais. Przejazd do Wersalu, zwiedzanie zamku Grand Trianon – siedziby Napoleona w Wersalu. Wieczorne zwiedzanie ogrodów królewskich – spektakl światło i dźwięk, pokaz sztucznych ogni.

4 DZIEŃ: PARYŻ – WERSAL – MAISONS-LAFFITTE – PARYŻ

Spotkanie z historią Wersalu (od pałacyku myśliwskiego do stolicy Francji) i postacią Ludwika XIV, jednego z najbardziej charyzmatycznych królów Francji. Spacer po ogrodach wersalskich – najwspanialszych ogrodach świata. Maisons-Laffitte – zwiedzanie renesansowo-klasycystycznego zamku i jego pięknych ogrodów. Degustacja lokalnego specjału – ciastka Paris-Brest. Spotkanie z przedstawicielami polskiej emigracji w Stowarzyszeniu Instytutu Literackiego Kultura.

5 DZIEŃ: PARYŻ – FONTAINEBLEAU – BARBIZON – PARYŻ

Zwiedzanie renesansowego zamku w Fontainebleau, który Napoleon Bonaparte nazwał „prawdziwą siedzibą królów” i „zamkiem wszechczasów”. Muzeum Napoleona Bonaparte z kolekcją osobistych przyborów tego władcy. Degustacja typowych francuskich wyrobów cukierniczych w jednej z najlepszych cukierni w mieście. Przejazd do Barbizon – wioski malarzy-pejzażystów tworzących tzw. szkołę z Barbizon. Zwiedzanie oberży „Ganne”, w której mieszkali artyści m.in. J.F. Millet i J.J. Rousseau.

6 DZIEŃ: PARYŻ – VAUX-LE-VICOMTE – WARSZAWA

Zwiedzanie zamku w Vaux-le-Vicomte, który był inspiracją do rozbudowy Wersalu przez Ludwika XIV (wspaniałe wnętrza, piękne ogrody w stylu francuskim). Po południu przelot do Warszawy.

Uwaga! Dla chętnych możliwość dodatkowego dnia w EURODISNEYLANDZIE..


OFERTY SPECJALNE

MALEZJA I SINGAPUR
 
21.11 – 04.12.2019

OSTATNIE MIEJSCA!

 czytaj
ZIEMIA ŚWIĘTA
 
22.11 – 29.11.2019

Od Nazaretu do Jerozolimy
DODATKOWY TERMIN!

 
czytaj
RWANDA
 
23.11 – 03.12.2019

Cud w sercu Afryki OSTATNIE MIEJSCA!

 
czytaj
ZIEMIA ŚWIĘTA
 
16.01 – 23.01.2020

Od Nazaretu do Jerozolimy

 
czytaj
CHINY
 
14.04 – 22.04.2020

Spotkanie dwóch wielkich tradycji Wschodu i Zachodu

 
czytaj