trasy

Lazurowe Wybrzeże i lawendowa Prowansja
8 dni, samolotowo – autokarowa
28.09 – 05.10.2020 / CENA: 1 450 EUR + 1 700 PLN


ZAPEWNIAMY:
  • przeloty samolotem
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem
  • noclegi w hotelach 3* (pokoje 2-osobowe)
  • wyżywienie niepełne (2 posiłki – śniadanie w formie bufetu i obiadokolacja)
  • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów, opłaty za przewodników lokalnych oraz świadczenia zwyczajowe
  • ubezpieczenie
  • opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
  • opiekę pilota

1. DZIEŃ: WARSZAWA– NICEA
Przelot z Warszawy do Nicei (z przesiadką). Spacer po Nicei: Cours Saleya – targ kwiatów wśród typowych francuskich kafejek i restauracji oraz wysadzana palmami Promenada Anglików. Zwiedzanie starego miasta: katedra św. Reparaty, opera zaprojektowanej przez Charles’a Garniera (architekta paryskiej Opery Garnier), największa w Europie Zachodniej katedra prawosławna. Panorama miasta z tarasu widokowego na Wzgórzu Zamkowym.

2. DZIEŃ: NICEA – EZE – MONTE CARLO – NICEA
Wizyta w Muzeum Marka Chagalla oraz spacer po nicejskim porcie jachtowym. Zwiedzanie położonego na wysokości 400 m n.p.m. średniowiecznego miasteczka Eze, z którego roztacza się wspaniała panorama Lazurowego Wybrzeża; spacer wąskimi uliczkami wśród ukwieconych murów. Przejazd do Monte Carlo – zwiedzanie ogrodu botanicznego i legendarnego kasyna w Monte Carlo; spacer po Wzgórzu Książęcym.

3. DZIEŃ: NICEA – ANTIBES – CANNES – CASSIS
Przejazd do Antibes – spacer po wąskich uliczkach miasteczka, w którym przez pół roku mieszkał Pablo Picasso; wizyta na prowansalskim targu, degustacja lokalnych produktów (socca – naleśnik z mąki z ciecierzycy posypany pieprzem). Przejazd do światowej stolicy kina – Cannes: promenada Croisette, legendarna Aleja Gwiazd, Pałac Festiwalowy. Przejazd do Cassis. Zachód słońca na Cap Canaille – jednym w najwyższych na świecie klifów (398 m. wysokości); spacer po urokliwym starym mieście.

4. DZIEŃ: CASSIS – MARSYLIA
Rejs wśród Calanques – pięknych śródziemnomorskich fiordów. Przejazd do Marsylii: serce miasta – Stary Port, spacer po krętych i kolorowych uliczkach dzielnicy Le Panier, zwiedzanie górującego nad Marsylią kościoła Notre-Dame de la Garde oraz wizyta w imponującym forcie św. Jana.

5. DZIEŃ: MARSYLIA – AIX-EN-PROVENCE
Przejazd do Aix-en-Provence – spacer po mieście tysiąca fontann śladami jego najsłynniejszego mieszkańca Paula Cézanne’a m.in. reprezentacyjny bulwar Cours Mirabeau i jego legendarne kawiarnie.

6. DZIEŃ: AIX-EN-PROVENCE – BEAUX DE PROVENCE – NIMES
Przejazd do Beaux de Provence – zwiedzanie ruin zamku Panow Beaux, uważających się za potomków jednego z Trzech Króli – Baltazara. Przejazd do Nimes – zwiedzanie zabytków z czasów rzymskich: teatr, „Kwadratowy Dom” (najlepiej zachowana rzymska świątynia).

7. DZIEŃ: NIMES – AWINION – SENANQUE – MARSYLIA
Przejazd do Awinionu – zwiedzanie miasta papieży: Pałac Papieski (największy gotycki zamek w Europie), Most Awinioński. Przejazd do Senanque, cysterskiego opactwa z XII wieku położonego wśród malowniczych pól lawendy. Przejazd do Marsylii.

8. DZIEŃ: MARSYLIA – WARSZAWA
Przelot do Warszawy (z przesiadką).

OFERTY SPECJALNE