trasy

Portugalia i Hiszpania
PIELGRZYMKA DLA KAPŁANÓW: ŚLADAMI WIDZĄCYCH Z FATIMY

Fatimskie rekolekcje w drodze głosi ks. Krzysztof Czapla SAC

10 dni, samolotowo – autokarowa
10.10 – 19.10.2019 / cena: 1090 EUR + 1850 PLN

ZAPEWNIAMY:
 • przeloty samolotem
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem
 • noclegi w hotelach 3/4*
  (pokoje 2-osobowe)
 • wyżywienie pełne
  (3 posiłki)
 • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów
 • opłaty za przewodników lokalnych oraz świadczenia zwyczajowe
 • ubezpieczenie
 • opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
 • opiekę księdza przewodnika oraz pilota pielgrzymkowego
 • Msze św.
 • W Fatimie planowane jest spotkanie z rektorem Sanktuarium Fatimskiego ks. Carlosem Cabecinhasem i/lub s. Angelą de Fatima Coelho, b. postulatorką procesu kanonizacyjnego św. Hiacynty i św. Franciszka oraz wicepostulatorką procesu beatyfikacyjnego s. Łucji.

1 DZIEŃ: WARSZAWA – LIZBONA – FATIMA

Przelot z Warszawy do Lizbony (z przesiadką). Przejazd do Fatimy. Nawiedzenie Sanktuarium – zapoznanie się z miejscem i historią objawień: Kaplica Objawień, bazyliki Matki Boskiej Różańcowej i Trójcy Przenajświętszej.
W Fatimie codziennie wieczorem uczestnictwo w różańcu i w procesji ze świecami.

2 DZIEŃ: FATIMA – ALJUSTREL – FATIMA

Zwiedzanie muzeum „Fatima Światło i Pokój”. Droga krzyżowa wiodąca tzw. „drogą pastuszków”, miejsca objawień Matki Boskiej w Valinhos i Anioła w Loca do Cabeço, zwiedzanie domów dzieci fatimskich w Aljustrel oraz nawiedzenie kościoła i cmentarza parafialnego w Fatimie. Po południu: wizyta w siedzibie Fundacji Franciszka i Hiacynty Marto – muzeum „Dom Świec”, Karmelu św. Józefa oraz mauzoleum ks. Manuela Nunesa Formigão, zwanego „czwartym wizjonerem fatimskim”.

3 DZIEŃ: FATIMA – OURÉM – NAZARE – FATIMA

Przejazd do Ourém: zwiedzanie miejsc związanych z uwięzieniem widzących w sierpniu 1917 r. oraz miejscowego cmentarza, na którym spoczywała Hiacynta Marto. Przejazd do Nazare – malowniczego miasteczka rybackiego nad Oceanem Atlantyckim; nawiedzenie kościoła Matki Bożej z Nazare – najważniejszego sanktuarium maryjnego w Portugalii do czasu objawień fatimskich. Wieczorem w Fatimie inauguracja obchodów ostatniego objawienia Matki Boskiej.

4 DZIEŃ: FATIMA

Uczestnictwo w obchodach rocznicy październikowego objawienia: różaniec, procesja, Msza św. międzynarodowa. Czas na indywidualną modlitwę w Sanktuarium.

5 DZIEŃ: FATIMA – LIZBONA – FATIMA

Nawiedzenie miejsc związanych z pobytem widzącej Hiacynty w stolicy Portugalii (ochronka przy ul. Estrela, szpital im. Królowej Stefanii, kościół Matki Boskiej Anielskiej, dworzec kolejowy Rossio) oraz narodowego sanktuarium Chrystusa Króla w Almadzie. Powrót do Fatimy.

6 DZIEŃ: FATIMA – COIMBRA – BALASAR – PORTO

Przejazd do Coimbry. Msza św. w kaplicy klasztoru sióstr karmelitanek, w którym przebywała s. Łucja; zwiedzanie muzeum poświęconego widzącej oraz uniwersytetu i Starej Katedry w Coimbrze. Przejazd do Balasar – nawiedzenie sanktuarium i domu bł. Alexandriny Marii da Costy, zwanej „mistyczką fatimską”. Przejazd do Porto.

7 DZIEŃ: PORTO

Nawiedzenie miejsc związanych z pobytem Łucji w Porto. Zwiedzanie miasta: spacer przez starą część miasta (katedra, kościół św. Franciszka, stacja kolejowa São Bento, budynek dawnej Giełdy, most D. Luis I) oraz nabrzeże – Cais da Ribeira; degustacja w jednej z piwnic wina Porto.

8 DZIEŃ: PORTO – TUI – PONTEVEDRA – SANTIAGO de COMPOSTELA

Nawiedzenie miejsc związanych z pobytem Łucji w zgromadzeniu sióstr doroteuszek w Pontevedrze (objawienia Matki Bożej w 1925 r. i Jezusa w 1926 r. dotyczące wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi poprzez nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca) oraz w Tui (objawienie w 1929 r. – dotyczące tajemnicy Trójcy Świętej i poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi). Przejazd do Santiago de Compostela.

9 DZIEŃ: SANTIAGO de COMPOSTELA

Przejście ostatniego odcinka słynnego Camino de Santiago (drogi pielgrzymkowej do grobu św. Jakuba) z Monte do Gozo do katedry w Composteli (ok. 5 km, dla chętnych). Uczestnictwo w Mszy św. dla pielgrzymów.
Zwiedzanie katedry św. Jakuba Apostoła oraz spacer po historycznej części miasta.

10 DZIEŃ: SANTIAGO de COMPOSTELA – WARSZAWA

Przelot z Santiago de Compostela do Warszawy (z przesiadką).

przeczytaj artykuł: Życie tych dzieci jest zagadką..

OFERTY SPECJALNE

MALEZJA I SINGAPUR
 
21.11 – 04.12.2019

OSTATNIE MIEJSCA!

 czytaj
ZIEMIA ŚWIĘTA
 
22.11 – 29.11.2019

Od Nazaretu do Jerozolimy
DODATKOWY TERMIN!

 
czytaj
RWANDA
 
23.11 – 03.12.2019

Cud w sercu Afryki

 
czytaj
ZIEMIA ŚWIĘTA
 
16.01 – 23.01.2020

Od Nazaretu do Jerozolimy

 
czytaj
ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE
21.03 – 29.03.2020

Z rejsem w Omanie

 
czytaj
CHINY
 
14.04 – 22.04.2020

Spotkanie dwóch wielkich tradycji Wschodu i Zachodu

 
czytaj