trasy

Fatima i Santiago de Compostela
ŚLADAMI WIDZĄCYCH Z FATIMY
Czas Łaski i Miłosierdzia: dziękczynienie za dar Fatimy

19.10 – 27.10.2018 / 9 dni / cena: 970 EUR + 1850 PLN

ZAPEWNIAMY:
  • przeloty samolotem
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem na terenie Portugalii i Hiszpanii
  • noclegi w hotelach 3/4* (pokoje 2,3-osobowe z łazienkami)
  • wyżywienie pełne (3 posiłki, do obiadów oraz kolacji woda i wino)
  • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów
  • opłaty za przewodników lokalnych oraz świadczenia zwyczajowe
  • ubezpieczenie
  • opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
  • opiekę księdza przewodnika oraz pilota pielgrzymkowego
  • Msze św.

1 DZIEŃ: WARSZAWA – LIZBONA – FATIMA

Przelot z Warszawy do Lizbony (z przesiadką). Przejazd do Fatimy. Nawiedzenie Sanktuarium – zapoznanie się z miejscem i historią objawień: Kaplica Objawień, bazyliki Matki Boskiej Różańcowej i Trójcy Przenajświętszej. W Fatimie codziennie wieczorem uczestnictwo w różańcu i w procesji ze świecami.

2 DZIEŃ: FATIMA – LIZBONA – FATIMA

Nawiedzenie miejsc związanych z pobytem widzącej Hiacynty w stolicy Portugalii (ochronka przy ul. Estrela, szpital im. Królowej Stefanii, kościół Matki Boskiej Anielskiej, dworzec kolejowy Rossio) oraz narodowego sanktuarium Chrystusa Króla w Almadzie. Powrót do Fatimy.

3 DZIEŃ: FATIMA

Uczestnictwo w uroczystościach niedzielnych w Sanktuarium: różaniec, procesja, Msza św. międzynarodowa. Czas na indywidualną modlitwę w Sanktuarium.

4 DZIEŃ: FATIMA – ALJUSTREL – FATIMA

Droga krzyżowa wiodąca tzw. „drogą pastuszków”, miejsca objawień Matki Boskiej w Valinhos i Anioła w Loca do Cabeço, zwiedzanie domów dzieci fatimskich w Aljustrel oraz nawiedzenie kościoła i cmentarza parafialnego w Fatimie. Po południu: wizyta w siedzibie Fundacji Franciszka i Hiacynty Marto – muzeum „Dom Świec”, Karmelu św. Józefa oraz mauzoleum ks. Manuela Nunesa Formigão, zwanego „czwartym wizjonerem fatimskim”.

5 DZIEŃ: FATIMA – OURÉM – NAZARÉ – FATIMA

Zwiedzanie muzeum „Fatima Światło i Pokój”. Przejazd do Ourém: zwiedzanie miejsc związanych z uwięzieniem widzących w sierpniu 1917 r. oraz miejscowego cmentarza, na którym spoczywała Hiacynta Marto. Przejazd do Nazaré – malowniczego miasteczka rybackiego nad Oceanem Atlantyckim; nawiedzenie kościoła Matki Bożej z Nazare – najważniejszego sanktuarium maryjnego w Portugalii do czasu objawień fatimskich.

6 DZIEŃ: FATIMA – COIMBRA – BALASAR – PORTO

Przejazd do Coimbry. Msza św. w kaplicy klasztoru sióstr karmelitanek, w którym przebywała s. Łucja; zwiedzanie muzeum poświęconego widzącej oraz uniwersytetu i Starej Katedry w Coimbrze. Przejazd do Balasar – nawiedzenie sanktuarium i domu bł. Alexandriny Marii da Costy, zwanej „mistyczką fatimską”. Przejazd do Porto.

7 DZIEŃ: PORTO

Nawiedzenie miejsc związanych z pobytem Łucji w Porto. Zwiedzanie miasta: spacer przez starą część miasta (katedra, kościół św. Franciszka, stacja kolejowa São Bento, budynek dawnej Giełdy, most D. Luis I) oraz nabrzeże – Cais da Ribeira; degustacja w jednej z piwnic wina Porto.

8 DZIEŃ: PORTO – TUI – PONTEVEDRA – SANTIAGO de COMPOSTELA

Nawiedzenie miejsc związanych z pobytem Łucji w zgromadzeniu sióstr doroteuszek w Pontevedrze (objawienia Matki Bożej w 1925 r. i Jezusa w 1926 r. dotyczące wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi poprzez nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca) oraz w Tui (objawienie w 1929 r. – dotyczące tajemnicy Trójcy Świętej i poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi). Przejazd do Santiago de Compostela.

9 DZIEŃ: SANTIAGO de COMPOSTELA – WARSZAWA

Zwiedzanie katedry św. Jakuba Apostoła oraz spacer po historycznej części miasta. Przelot z Santiago de Compostela do Warszawy (z przesiadką).

W Fatimie planowane jest spotkanie z rektorem Sanktuarium Fatimskiego ks. Carlosem Cabecinhas i/lub s. Angelą de Fatima Coelho, b. postulatorką procesu kanonizacyjnego św. Hiacynty i św. Franciszka oraz wicepostulatorką procesu beatyfikacyjnego s. Łucji.

przeczytaj artykuł: Życie tych dzieci jest zagadką..

OFERTY SPECJALNE

BIRMA I LAOS
 
09.02 – 22.02.2019

 
 
 

 czytaj
BRAZYLIA
 
06.03 – 24.03.2019

 
 
 

 czytaj
FATIMA
 
24.04 – 29.04.2019

Dla seniorów i osób o ograniczonej możliwości ruchu

 czytaj