trasy

Zjednoczone Emiraty Arabskie
Z rejsem w Omanie
9 dni, samolotowo – autokarowa

21.03 – 29.03.2020 / CENA: 2 450 USD + 3 500 PLN

07.11 – 15.11.2020* / cena zostanie podana w późniejszym terminie
* w tym terminie jeden dzień w Dubaju poświęcony jest na zwiedzanie wystawy światowej EXPO 2020, w związku z tym jest tylko jeden dzień wypoczynku w Fujairah.


ZAPEWNIAMY:
  • przeloty samolotem
  • przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem
  • noclegi w hotelach 4*/5* (pokoje 2-osobowe)
  • wyżywienie pełne (3 posiłki)
  • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów, opłaty za przewodników lokalnych oraz świadczenia zwyczajowe
  • ubezpieczenie
  • opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
  • opiekę pilota

1. DZIEŃ: WARSZAWA – DUBAJ – ABU DHABI
Przelot z Warszawy do Dubaju. Przejazd do Abu Dhabi.

2. DZIEŃ: ABU DHABI
Zwiedzanie stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich: Wielki Meczet Szejka Zayeda, skansen Herritage Village przedstawiający tradycyjną wioskę arabską, przejazd promenadą (Corniche) obok luksusowego 7. gwiazdkowego hotelu Emirates Palace; wyspy: Saadiyat Island (Wyspa Szczęścia) oraz Yas (przystanki na zdjęcia przy torze Formuły 1 i w parku rozrywki Ferrari Word).

3. DZIEŃ: ABU DHABI – DUBAJ
Przejazd do Dubaju – zwiedzanie ultranowoczesnego miasta: galeria handlowa Mall of Emirates (z krytym stokiem narciarskim), przejazd ulicą Szejka Zayeda (główna aleja miasta z licznymi drapaczami chmur), dzielnica wieżowców Dubai Marina, najwyższy budynek świata Burj Khalifa (wjazd na taras widokowy znajdujący się na 124. piętrze). Wieczorem rejs tradycyjną arabską łodzią dhow.

4. DZIEŃ: DUBAJ
Dalszy ciąg zwiedzania miasta: spacer przez dzielnicę Bastakiya z zabytkowymi domami kupieckimi, zwiedzanie Muzeum Historii Dubaju, przeprawa przez płynący przez miasto strumień Creek taksówką wodną tzw. abrą. Spacer po Bazarze Przypraw i Złotym Bazarze.

5. DZIEŃ: DUBAJ – SAFARI NA PUSTYNI

Dalsze zwiedzanie miasta: przejazd przez dzielnicę Zabeel, w której znajduje się m.in. pałac władcy ZEA, Jumeirah Mosque – wyróżniający się nowoczesną architekturą meczet o dwóch minaretach, Burj Al Arab (hotel w kształcie żagla), dzielnica Madiant Jumeirah (zwana „Wenecją Dubaju”), wyspa Palm Jumeirah, akwarium Lost Chambers. Po południu wyjazd na safari na pustyni – emocjonujący przejazd po piaszczystych wydmach samochodami z napędem na 4 koła. Po zachodzie słońca kolacja w tradycyjnej arabskiej oazie na pustyni.

6. DZIEŃ: DUBAJ – MUSANDAM (OMAN) – FUJAIRAH
Całodzienny wyjazd do regionu Musandam w Omanie leżącego nad Oceanem Indyjskim. Przejazd do miejscowości Dibba – rejs tradycyjną łodzią dhow wzdłuż klifowego wybrzeża Zatoki Omańskiej. Powrót do Dibba, przejazd do emiratu Fujairah.

7-8. DZIEŃ: FUJAIRAH
Dni wolne przeznaczone na wypoczynek na plaży.

9. DZIEŃ: FUJAIRAH – DUBAJ – WARSZAWA
Przejazd na lotnisko w Dubaju. Przelot do Warszawy.

OFERTY SPECJALNE