trasy

BIRMA
ze zwiedzaniem… Dubaju
13 dni, samolotowo – autokarowa
15.03 – 27.03.2020 / CENA: 3 150 USD + 5 700 PLN

ZAPEWNIAMY:
 • przeloty samolotem
 • przejazdy autokarami i busami
 • noclegi w hotelach 4*
  (pokoje 2-osobowe)
 • wyżywienie pełne
  (3 posiłki)
 • opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów, opłaty za przewodników lokalnych oraz świadczenia zwyczajowe
 • wizy i opłaty graniczne
 • ubezpieczenie
 • opiekę księdza przewodnika oraz pilota pielgrzymkowego
 • Msze św.

1. DZIEŃ: WARSZAWA – DUBAJ
Przelot z Warszawy do Dubaju.

2. DZIEŃ: DUBAJ
Zwiedzanie Dubaju: przejazd ulicą Szejka Zayeda (główna aleja miasta z licznymi drapaczami chmur), widok na Burj Al Arab (hotel w kształcie żagla) i przejazd na wyspę Palm Jumeirah, najwyższy budynek świata Burj Khalifa (wjazd na taras widokowy znajdujący się na 124. piętrze). Wieczorem rejs tradycyjną arabską łodzią dhow przez dzielnicę wieżowców Dubai Marina.

3. DZIEŃ: DUBAJ – RANGUN
Przelot do Rangunu.

4. DZIEŃ: RANGUN
Zwiedzanie najważniejszych zabytków Rangunu: złotej świątyni Shwedagon oraz świątyni Odpoczywającego Buddy, ogród Karaweik.

5. DZIEŃ: RANGUN – HEHO – JEZIORO INLE
Przelot do Heho, przejazd nad jezioro Inle oraz przepłynięcie łódkami do hotelu położonego nad jeziorem.

6. DZIEŃ: JEZIORO INLE
Całodzienna wyprawa łódkami na jezioro Inle: obserwacja życia miejscowych rybaków i rolników (osady i plantacje na wodzie), wizyta w niewielkich fabrykach lokalnego rzemiosła (manufaktury jedwabiu, cygar). Zwiedzanie świątyń Phaungdawoo i Ngaphechaung oraz malowniczego kompleksu pagód w wiosce Indein.

7. DZIEŃ: JEZIORO INLE – HEHO – AMARAPURA – MANDALAY
Zwiedzanie słynnego mostu U Bein (najdłuższego na świecie mostu wykonanego z drewna tekowego) w miejscowości Amarapura. Przejazd do Heho i przelot do królewskiego miasta Mandalay.

8. DZIEŃ: MANDALAY – MINGUN – MANDALAY
Zwiedzanie miasta: pałac władców Birmy (rekonstrukcja), pagoda Kuthodaw (tzw. „największa księga świata"), pagoda Mahamuni (z najbardziej czczonym w Birmie posągiem Buddy), drewniany klasztor Shwenandaw Kyaung, wzgórze Mandalay. Rejs statkiem po rzece Ayeyarwaddy do Mingun (biała pagoda Myatheindan, ruiny ogromnej stupy Pathodawgyi, dzwon Mingun).

9. DZIEŃ: MANDALAY – SAGAING – BAGAN
W drodze na lotnisko zwiedzanie miejscowości Sagaing: pagoda Kaunghmudaw, warsztaty artystycznych wyrobów ze srebra. Przelot do Bagan.

10. DZIEŃ: BAGAN
Zwiedzanie imponującego kompleksu archeologicznego, składającego się z ok. 2000 świątyń pochodzących w większości z XI w. m.in. złota pagoda Shwezigon Paya, świątynie: Ananda Pahto, Manuha, Gubyaukgyi i inne.

11. DZIEŃ: BAGAN – RANGUN
Zwiedzanie kolejnych świątyń (Dhamayangyi, Sulamani) oraz wizyta w fabryce laki. Przelot do Rangunu.

12/13. DZIEŃ: RANGUN – WARSZAWA
Nawiedzenie katolickiej katedry. Zwiedzanie Muzeum Narodowego i domu-muzeum generała Aung Sana oraz targ Bogyoke. Przelot do Warszawy (z przesiadką w Dubaju).

przeczytaj artykuł

OFERTY SPECJALNE