trasy

- przejazdy mini-busem
- noclegi w pensjonacie w okolicy Lutowisk (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami)
- wyżywienie pełne * (3 posiłki, na szlaku 3. dnia suchy prowiant)
- opłaty za wstęp do zwiedzanych obiektów oraz świadczenia zwyczajowe
- opłatę składki do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
- ubezpieczenie
- opiekę przewodnika górskiego, księdza przewodnika oraz pilota pielgrzymkowego
- Msze św.
1. DZIEŃ: WARSZAWA – SANOK
Przejazd do Strachociny i nawiedzenie Sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Nocleg
w Sanoku.
2. DZIEŃ: SANOK – ZAGÓRZ – okolice LUTOWISK
Wizyta w skansenie – Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku (Park Etnograficzny w kilku sektorach w terenie pokazuje Podkarpacie w miniaturze: życie Dolinian, Pogórzan, Łemków i Bojków. Dalej trasa prowadzi do Zagórza (Msza święta w Sanktuarium Nowego Życia, gdzie od kilkuset lat odbiera kult Matka Boża zwana niegdyś Władczynią Bieszczad). Spacer po okolicy i przejazd Wielką Obwodnicą Bieszczadzką do pensjonatu w okolicy Lutowisk.
3. DZIEŃ: GÓRSKA WYCIECZKA POD TARNICĘ (czas przejścia ok. 5,5 godz.)
Wędrówka z Mucznego przez Bukowe Berdo (1312 m), Krzemień, Siodło pod Tarnicą, skąd niebieski szlak sprowadzi nas do Wołosatego, a bus zawiezie do miejsca noclegowego w okolicy Lutowisk.
4. DZIEŃ: SPACEROWYM SZLAKIEM NAD SANEM (czas spaceru ok. 5 godz.)
Rejon Krywe – Zatwarnica: przy zakolach Sanu skryte chaty bojkowskie, kiwony wydobywające ropę naftową oraz ruiny cerkwi i młyna. Po drodze, na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Sanu widoczny 18-kilometrowej długości masyw Otrytu. Uwaga: W zależności od warunków pogodowych i kondycji uczestników trasa tego dnia może alternatywnie poprowadzić nas wschodnim skrajem „Worka Bieszczadzkiego” (tak określany jest narożnik Polski, najbardziej wysunięty na południowy wschód i wyznaczony przez granicę państwa). Przez torfowiska, w kierunku źródeł Sanu. Powrót na nocleg.
5. DZIEŃ: okolice LUTOWISK – „KARPACKA TROJA” – WARSZAWA
Przejazd do Trzcinicy. Zwiedzanie „Karpackiej Troi” - skansenu jednej z pierwszych silnie ufortyfikowanych osad z terenu Polski (ok. 4000 lat temu) i osady kultury pochodzącej z ok. XVII – XIV w. p.n.e., o dużych wpływach śródziemnomorskich. Powrót do Warszawy w późnych godzinach wieczornych.
